Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Mai multe detalii despre PS Vita si data de lansare

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Mai multe detalii despre PS Vita si data de lansare

    In caz ca nu stiati in cursul acestei zile a avut loc conferinta de presa a celor de la Sony la Tokyo Game Show. Dupa cum era de asteptat in centrul atentiei s-a aflat PSV, succesorul PSP. Acesta se va lansa pe 17 decembrie, doar in Japonia, iar precomenzile vor incepe pe 15 octombrie fiind necesari 29,980 YEN pentru versiunea 3G si 24,980 YEN pentru WiFi. Gamerii vor avea la dispozitie 24 de jocuri in momentul lansarii handheld-ului, iar peste 100 de jocuri se afla inca in productie care se vor lansa in primele 3-4 luni. Printre aceste titluri se afla: colectiile HD "The Metal Gear Solid" si "Zone", "Final Fantasy X HD" si "Ultimate Marvel Vs Capcom". De asemenea in timpul conferintei s-a vorbit putin si despre partea de hardware a deviceului. Bateria pentru a fi incarcata full de la 0 va avea nevoie de aproximativ 2 ore si va tine 3-5 ore daca va jucati si va uitati la videouri si aproape 9 ore daca ascultati doar muzica.
    • Jocurile disponibile la lansare:
    • Jocurile care sunt in productie:
    • Configuratia hardware a PSV:
    • Accesorile disponibile si pretul acestora pentru device:
    Attached Images Attached Images vita_wp.jpg

  2. #2 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Invadam si noi Japonia, sau ce facem aici ?!
    Tekken 6 nimic? sau 7?!
    Pai fratilor, fara Tekken consola asta nu exista.
    Lasati struto-camila de Street Fighter X Tekken, nu se pune.

  3. #3 SP
    Junior Member onizuka_ffx's Avatar
    Final Fantasy HD omg!!!!!! ms de informatii AndRewqp!!!

  4. #4 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    FF X HD il astept de nu stiu cat timp . Am auzit ca s-ar putea sa apara si pt ps3. nu ai auzit nimic de asta, Andreewqp?

  5. #5 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Am uitat sa scriu, apare si pe ps3

  6. #6 SP
    Junior Member rosiani's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Bateria pentru a fi incarcata full de la 0 va avea nevoie de aproximativ 2 ore si va tine 3-5 ore daca va jucati si va uitati la videouri si aproape 9 ore daca ascultati doar muzica.
    3 ore bateria...hmm...pare destul de putin...pe tren intre bucuresti si cluj trebuie incarcata de 2 ori
    9 ore de muzica...si asta e f putin...in comparatie cu un ipod banal...ditamai consola, cu baterie mare..9 ore de muzica e ... ciudat..

  7. #7 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Uncharted: Golden Abyss va fi exclusiv PS Vita sau sunt sanse sa apara si pe PS3 sau pe PS4 ? Daca e exclusiv s-ar putea ca PS Vita sa fie prima mea consola portabila. Parca ma si vad cu consola portabila in camera ... ideal pe TV. Legat de asta : nu vad nicaieri iesirile video disponibile. Sper ca se va putea lega consola la TV prin HDMI...

  8. #8 SP
    Member Ionutz83's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Uncharted: Golden Abyss va fi exclusiv PS Vita sau sunt sanse sa apara si pe PS3 sau pe PS4 ? Daca e exclusiv s-ar putea ca PS Vita sa fie prima mea consola portabila. Parca ma si vad cu consola portabila in camera ... ideal pe TV. Legat de asta : nu vad nicaieri iesirile video disponibile. Sper ca se va putea lega consola la TV prin HDMI...
    PS Vita nu are iesire video.


    Q: Do you have any plans to introduce a video output cable? Will PS Vita have HDMI output?
    A: No, PS Vita does not have a video output feature.


    Sursa: http://us.playstation.com/support/an....htm?a_id=2254

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Uncharted: Golden Abyss va fi exclusiv PS Vita sau sunt sanse sa apara si pe PS3 sau pe PS4 ? Daca e exclusiv s-ar putea ca PS Vita sa fie prima mea consola portabila. Parca ma si vad cu consola portabila in camera ... ideal pe TV. Legat de asta : nu vad nicaieri iesirile video disponibile. Sper ca se va putea lega consola la TV prin HDMI...
    deocamdata e exclusiv PSV, poate in viitorul apropiat sunt sanse sa apara si pe ps3

  10. #10 SP
    Member pufy's Avatar
    Eu am facut precomanda si abia astept Sound Shapes !! <3

  11. #11 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Un lucru important, poate il stiati deja, PSP Vita va fi region free ca si PS3.

  12. #12 SP
    Junior Member Biscuite's Avatar
    Cred ca voi strange banii pentru PS Vita in loc de PS3

  13. #13 SP
    Member 5uNNy's Avatar
    De curiozitate..la PS VITA ,jocurile vor fi identic cu cele de pe PS3??
    .. ca de ex. Fifa 11 pe PSP fata de FIfa 11 pe PS3 e diferenta de la cer la pamant.
    Si am zis ca o sa-mi cumpar o consola portabila doar in cazul in care jocurile vor avea acelasi randament ca pe PS3.
    Poate cineva sa ma lamureasca?

  14. #14 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by 5uNNy View Post
    De curiozitate..la PS VITA ,jocurile vor fi identic cu cele de pe PS3??
    .. ca de ex. Fifa 11 pe PSP fata de FIfa 11 pe PS3 e diferenta de la cer la pamant.
    Si am zis ca o sa-mi cumpar o consola portabila doar in cazul in care jocurile vor avea acelasi randament ca pe PS3.
    Poate cineva sa ma lamureasca?
    uite un mic exemplu cu Uncharted pe PSV
    PS Vita - Uncharted Golden Abyss (Video Walk-thru with John Garvin) - YouTube
    Uncharted : Golden Abyss Playstation Vita TGS 2011 - YouTube

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 15-08-2012, 00:12
  2. Mai multe detalii despre Ninja Gaiden 3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 10-07-2011, 08:10
  3. Mai multe detalii despre Sony NGP By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-02-2011, 18:14
  4. Mai multe detalii despre Twisted Metal By naz in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 19-06-2010, 15:42
  5. Replies: 10 Last Post: 11-06-2010, 11:22

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts