Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 68

Thread: Sony: Sign this or be banned!

  1. #21 SP
    Member s0whaT's Avatar
    PE US este , pe celelalte nimic .

  2. #22 SP
    Member Sepy's Avatar
    sal baieti....
    daca nu am conturi si din astea pe ps3....si nici internetu conectat ?
    sunt un simplu jucator...nu ma joc in retea .....pot pati ceva ?....adica jocurile pe care o sa le iau o sa imi mearga in continuare ?

  3. #23 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by it.addi View Post
    PE US este , pe celelalte nimic .
    In cazul asta nu-i condamn pe aia de la Sony. Se stie ca americanii au tendinta sa dea in judecata pe oricine pt orice, la ei sunt chiar oameni care se ocupa doar cu asa ceva : dau in judecata. Nu conteaza motivul, oricum au sanse mari sa castige. Mergi pe strada si te impiedici pt ca esti un bou cretin ? Nicio problema, dai in judecata pe aia care au facut strada pt ca n-au pus semne din 10 in 10 cm ca tu (daca esti un cretin retardat) te poti impiedica. Si ai sanse uriase sa castigi.

  4. #24 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Daca nu va apare tabelul cu noile reguli probabil aveti cont pe U.K sau pe RO ,eu am cont pe U.S si mi-a aparut imediat cum am deschis consola

  5. #25 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Confirm si eu ca merge pe site US. La login am primit rahatu ala, l-am acceptat si asta a fost. Imi era mai tare de contu asta ca e principalul. Problema e ca mai am unul pe UK si cand ma log-ez pe el imi apare asa ca in poza de jos. Why?
    Attached Images Attached Images untitled.png

  6. #26 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by Sepy View Post
    sal baieti....
    daca nu am conturi si din astea pe ps3....si nici internetu conectat ?
    sunt un simplu jucator...nu ma joc in retea .....pot pati ceva ?....adica jocurile pe care o sa le iau o sa imi mearga in continuare ?
    C�tă vreme nu te folosești de online (PSN) sub nici o formă, nu te afectează cu nimic.

  7. #27 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    pe us este, uk si ro deocamdata nimic

    ---------- Post added 17-09-2011 at 07:56 PM ----------

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    In cazul asta nu-i condamn pe aia de la Sony. Se stie ca americanii au tendinta sa dea in judecata pe oricine pt orice, la ei sunt chiar oameni care se ocupa doar cu asa ceva : dau in judecata. Nu conteaza motivul, oricum au sanse mari sa castige. Mergi pe strada si te impiedici pt ca esti un bou cretin ? Nicio problema, dai in judecata pe aia care au facut strada pt ca n-au pus semne din 10 in 10 cm ca tu (daca esti un cretin retardat) te poti impiedica. Si ai sanse uriase sa castigi.
    off unde ai vrea sa traiesti daca ai avea de ales incepand de maine? us sau ro? exagerezi un pic, mai bine asa decat pe meleagurile noastre

  8. #28 SP
    Member s0whaT's Avatar
    E adevarat dante23481 ca americanii dau injudecata pe oricine / orice din nimica toata . Era un program tv Cele mai stupide procese intentate vreodata in US . Te puneai jos cu o cola si popcorn si radeai non stop .

  9. #29 SP
    Junior Member Tiby1994's Avatar
    Am intrat si eu astazi(17 septembrie) si nimic. S-a logat singur pe ambele conturi.

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe mine nu ma lasa sa ma loghez pe PSN Store daca nu eram de acord cu noul TOS. Accept si gata. Nu am gasit nimic acolo legat de 30 de zile insa...

  11. #31 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Pe mine nu ma lasa sa ma loghez pe PSN Store daca nu eram de acord cu noul TOS. Accept si gata. Nu am gasit nimic acolo legat de 30 de zile insa...
    am stat si am citit cam tot, nu e nicio problema cu cele 30 de zile,doar ca nu mai poti sa te joci online si sa accesezi psn store,sunt curios de ce oare in uk nu a aparut noul TOS

  12. #32 SP
    ZecaR_13 BliZZarD's Avatar
    Cu toată agitaţia asta st�rnită din cauza noului TOS am deschis şi eu PS3-ul şi surpriză...nu pot să dau accept nicăieri la noul TOS nici pe contul de RO şi cu at�t mai puţin pe cel de US.
    Mai e cineva cu aceeaşi problemă ?Şi dacă cineva află ceva sau ştie vreun pont ca să dau accept �l primesc cu cea mai mare plăcere

  13. #33 SP
    Senior Member FuriaAlba's Avatar
    E clar...cei de la Sony sunt disperati.

  14. #34 SP
    Junior Member AnDu_alex95's Avatar
    Pana acum eu unul ii consideram pe cei de la microsoft lacomii si ticalosii industriei,dar sony nu se lasa mai prejos intai hacking-ul,apoi ps pass,iar acuma si asta?

  15. #35 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by AnDu_alex95 View Post
    iar acuma si asta?
    Asta ce ? Aveai de gand sa dai Sony in judecata ? Sau ce au facut Sony asa de mizerabil acum de te-au suparat ?

    Au facut Sony diverse magarii, dar asta e un fapt normal, probabil ca dupa ce hackerii au spart Sony au aparut mii de americani care i-au dat in judecata. Probabil ca multi din americanii aia n-au pierdut nimic de fapt, dar sperau si ei sa castige niste sute de mii sau chiar milioane de euro si au rezultat cateva procese.

    Eu unul prefer ca Sony sa se concentreze pe console, TV-uri, etc si nu pe avocati care sa lupte cu toti americanii cretini care dau in judecata pe oricine pt orice.

  16. #36 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    1. Termenul de 30 de zile se refera la posibilitatea de a NU fi de acord cu noul TOS, printr-o notificare scrisa. Cu alte cuvinte, sa inteleaga si cei hiperventilati, dai Accept la TOS acum si ai termen 30 de zile sa le comunici, in scris, ca vrei sa iti pastrezi dreptul de a dormi prin tribunale cu ei. Nu te baneaza, nu te suspenda, nu te ....

    2. PSN este o retea privata, unde pot schimba regulile cand vor ei si este absolut normal sa inchida usile cand sunt sub asalt. Nu va opreste nimeni si nimic sa va bucurati de jocuri bune, atat timp cat nu urmariti altceva.

  17. #37 SP
    Member Sosetila's Avatar
    Nu va mai plangeti, eu as da Yes la tot ce vrea Sony doar ca sa pot juca online(wii owner)

  18. #38 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Azi a venit si mail-ul pe contu US...

  19. #39 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    am intrat pe site-ul de la king of hate, m-am logat, am dat un accept (sau ceva de genu) si dupaia m-a dus inapoi la pagina principala. That was all? Atata s-a agitat lumea pentru o chestia care dura maxim 30 de secunde? sau am sarit eu cativa pasi?

  20. #40 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu de asta s-a agitat lumea.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 17-09-2012, 21:35
  2. Scenefz Free Sign-up By HIM in forum Offtopic
    Replies: 0 Last Post: 01-12-2011, 04:26
  3. Media Library - Sony PSP commercial Banned By party_man in forum Videos
    Replies: 0 Last Post: 25-06-2011, 22:32
  4. Call of Duty 5: WaW Beta Sign-Up By Mika in forum Console News
    Replies: 139 Last Post: 16-10-2008, 11:06
  5. Call of Duty: World at War Beta Sign-Ups By Max in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 10-10-2008, 21:53

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts