Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: Zvon: Un nou IP de la Valve si informatii despre Half Life 2 Episode 3

  1. #1 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar

    Zvon: Un nou IP de la Valve si informatii despre Half Life 2 Episode 3

    In ultimii ani Valve si-a facut un obicei din a lasa informatii despre proiectele la care lucreaza in SDK-ul jocurilor deja lansate, spre exemplu Alien Swarm si Portal 2. Se pare ca nici DoTa 2 nu face exceptie de la regula, asa ca in fisierele din varianta beta a jocului au fost gasite fisiere ce indica spre un nou IP, unul ce are loc in spatiu si se potriveste cu o serie de artworks(Poza 2) lansate de Valve, cat si informatii despre armele din Half-Life 2: Episode 3. Mai jos aveti numele fisierelor gasite in beta-ul lui DoTa 2:

    Noul IP:

    /src/game/server/sob/func_nebula.cpp
    /src/game/server/sob/sob_flightplan.cpp
    /src/game/server/sob/sob_server_ship_system.cpp

    Half-Life 2: Episode 3:

    /src/game/server/ep3/weapon_icegun.cpp
    /src/game/server/ep3/weaponizer_concrete.cpp
    /src/game/server/ep3/weaponizer_liquid.cpp
    /src/game/server/ep3/weaponizer_metal.cpp
    /src/game/server/ep3/weapon_flamethrower.cpp


    Sursa
    Attached Images Attached Images mysterious-valve-wall-artwork-1.jpg mysterious-valve-wall-artwork-2.jpg

  2. #2 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi ca este Half Life 2 Episode 3, nu Half Life 3.

  3. #3 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Gabe Newell a spus că au abandonat ideea episodică, deci este HL3 nu Ep3. Am scris intenţionat �n titlu HL3 pentru a nu avea replay-uri de genul: "După 4 ani primim doar un episod bă ?"

    Newell: We've moved beyond the episodic model | Game Development | News by Develop

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adica au avut Half Life 2, HL2 episode 1, HL2 episode 2 care s-a terminat super brusc si aiurea, trebuie sa asteptam cativa ani buni ca sa faca HL 3 ? Ce idiotenie...

  5. #5 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    ^Nu e idioţenie, g�ndeşte-te că HL3 este un joc complet, un joc full-price, ar fi o t�mpenie să-l lanseze sub numele de Episod, ar induce lumea �n eroare. Stai liniştit că povestea continuă din acelaşi punct .

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Asa o fi, dar ma linisteam cu gandu ca in 2011-2012 o sa iasa si episode 3, ca o surpriza, anuntat doar cu 1-2 luni inainte de aparitie. Acum, ma gandesc doar ca HL 3 il vom vedea, cel mai probabil abea prin 2013

  7. #7 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Nu stiu ce naiba au facut atatia ani cu Half Life-ul ala,dar tare as vrea sa joc continuarea.La vremea cand le-am jucat mi s-au parut unele dintre cele mai geniale shootere,relatia dintre robot si gagica de asemenea m-a impresionat,tot universul creat era unicat si f bine realizat,sper ca vor continua seria tot in acelasi stil ca si precedentele.

  8. #8 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    asta ma gandesc si eu: de ce nu au decis sa mai scoata un episod sau un nou Half Life dupa cel mult 2 ani avand in vedere cat de bine a fost primit de public, cat de nerabdatori asteptau unii o continuare si ce vanzari bune a avut seria. La left 4 dead au lansat un sequal dupa aproape 1 an de la lansarea primului joc din serie...pe mine nu m-a deranjat pt ca sunt un fan al seriei da pe altii i-a cam deranjat faptul ca au lansat o continuare intr-un timp asa de scurt, la pret normal si cu foarte putine feature-uri noi (melee combat, zombie noi, harti noi si inca cateva chestii). Poate nu au lansat un nou half life pt ca erau ocupati cu portal 2...neah

  9. #9 SP
    Member iradum's Avatar
    Poate sa fi fosta eu unul din cei care au trait aventura foarte aproape de personajele jocului (primul joc care mi-a aprins pasiunea pentr gaming a fost HL2), cel care si-a dorit un headcrab animalut de casa (de plus macar daca cel scapat de Isaac Kleiner nu a ajuns prin gurile de aerisire ale blocului la mine ), si cel care a jucat, si rejucat, si rejucat tot la 5-6 luni toate episoadele.

    Dar totusi, de ce sa nu ii faca un ending? Cred ca s-ar vinde foarte bine, si toti cei care au jucat seria, ar cumpara o copie atat petru colectie (cazul meu) cat si pentru a vedea finalul aventurii. Totul s-a terminat prea........ brusc, in aer. Hai sa vedem cat timp le va lua pana va fi lansat.

    Indiferent, daca va fi un HL 2 ep3 sau HL 3, are un loc pastrat in colectie.

  10. #10 SP
    Junior Member Biscuite's Avatar
    @iradum se pare ca exista ce iti doresti tu ^^ un headcrab de plus, uite 2 link-uri

    Valve
    Valve

  11. #11 SP
    Member iradum's Avatar
    Quote Originally Posted by Biscuite View Post
    @iradum se pare ca exista ce iti doresti tu ^^ un headcrab de plus, uite 2 link-uri

    Valve
    Valve
    Da da, stiu ca s-au facut jucarii cu ei. Dar si preturile sunt destul de mari. unul real ar fi tare bun ca animal de casa.

  12. #12 SP
    Junior Member linvid's Avatar
    nu conteaza cat trebuie sa asteptam ca o sa fie super cel pitin asa a fost cu starcraft 2

  13. #13 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by kobayashi View Post
    Nu stiu ce naiba au facut atatia ani cu Half Life-ul ala,dar tare as vrea sa joc continuarea.La vremea cand le-am jucat mi s-au parut unele dintre cele mai geniale shootere,relatia dintre robot si gagica de asemenea m-a impresionat,tot universul creat era unicat si f bine realizat,sper ca vor continua seria tot in acelasi stil ca si precedentele.
    Interesant cum iti raspunzi singur la intrebare in aceeasi fraza. Sau tu crezi ca un joc excelent se face in 2-3 zile ? Pac, pac am scos jocul si e perfect. Tu realizezi cata munca presupune un astfel de joc ? Si HL3 e si mai complex (grafica, sunet, AI, etc), deci e nevoie de si mai multa munca.

    Nu stiu de ce, dar am impresia ca unii cred ca un joc se face usor : se fac cateva harti, se imbraca cu texturi, se arunca niste soldatei acolo si gata jocul...


  14. #14 SP
    Junior Member Buliwyf634's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post


    Interesant cum iti raspunzi singur la intrebare in aceeasi fraza. Sau tu crezi ca un joc excelent se face in 2-3 zile ? Pac, pac am scos jocul si e perfect. Tu realizezi cata munca presupune un astfel de joc ? Si HL3 e si mai complex (grafica, sunet, AI, etc), deci e nevoie de si mai multa munca.

    Nu stiu de ce, dar am impresia ca unii cred ca un joc se face usor : se fac cateva harti, se imbraca cu texturi, se arunca niste soldatei acolo si gata jocul...

    Hihi, ai descris un mod

  15. #15 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Half Life 3 screenshot ?
    Attached Images Attached Images 420402_10150504022122441_301610017440_8983043_247477410_n.jpg

  16. #16 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Half Life 3 screenshot ?
    Mai degraba HL2Ep3.

  17. #17 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    @paunstefan: Circulă pe internet imaginea aia de vreo 5 ani.

    @rulzmaker: Gaben a spus �ntr-un interviu că au renunţat la conceptul episodic.

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Half Life 3 screenshot ?

  19. #19 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Quote Originally Posted by Zombozo View Post
    @rulzmaker: Gaben a spus �ntr-un interviu că au renunţat la conceptul episodic.
    Ma refeream la screenshot-ul ala..

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Half Life 2 si Portal vin pe Nvidia Shield By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 12-05-2014, 21:44
  2. Half Life 3 sau continuare la Half Life 2? By SmithyJ in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 28-03-2014, 13:54
  3. Zvon: Tone de informatii despre GTA V By MonkY in forum Console News
    Replies: 38 Last Post: 14-09-2012, 13:09
  4. Replies: 0 Last Post: 20-06-2011, 20:33
  5. Licitatie: Half Life 2 By razvanrazy in forum Licitatii
    Replies: 1 Last Post: 27-04-2011, 15:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts