Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Noi imagini din Battlefield 3

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Noi imagini din Battlefield 3

    Dupa ce am primit ceva "screenshots" din Operation Guillotine, urmate de alte "screenshots" din harti multiplayer... dupa reactiile pro si contra la adresa beta-ului... cei de la Electronic Arts revin in forta cu un nou pack de "screenshots" din Battlefield 3. Acestea sunt extrase din campania single player si vor sa ne readuca aminte ce poate face nou noutul engine Frostbite 2. Jocul aterizeaza (si pe meleagurile noastre) pe 28 Octombrie 2011.

    P.S. Pentru cei care se intreaba de ce am pus "screenshots" intre ghilimele. Well, doar pentru ca sunt Toma Necredinciosul... si am un feeling de prerender. Mai ales ca imaginile pentru presa vin in format .png la rezolutia de 2880 x 1620. So, let's be serious... :evil:
    Attached Images Attached Images battlefield-3-october-6-v1.jpg battlefield-3-october-6-v2.jpg battlefield-3-october-6-v3.jpg battlefield-3-october-6-v4.jpg battlefield-3-october-6-v5.jpg battlefield-3-october-6-v6.jpg battlefield-3-october-6-v7.jpg battlefield-3-october-6-v8.jpg battlefield-3-october-6-v9.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    one word : SUPERB !

  3. #3 SP
    Member PumaS's Avatar
    Mai are cineva senzatia ca incepe sa fie depasit PS3-ul in materie de grafica ? Dupa ce am incercat DEMO calitatea imagini mi-a lasat un gust amar .

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Toate consolele actuale sunt un pic depasite din punct de vedere grafic. Daca judeci insa un joc doar dupa grafica, iti recomand sa-ti faci un PC cu 2-3 placi video in SLI, ultimul i7 posibil (il duci la peste 4Ghz lejer), 8-16GB RAM la peste 2100Mhz, un SSD serios, si aproape sigur vei putea juca Battlefield 3 in 2880 x 1620 (nu garantez insa). Singura problema este faptul ca sistemul respectiv va sari de 3000 EUR. Fix de 10 ori mai putin decat o consola.

    Sau astepti PS4, Xbox 720, WiiU... si va fi ok. Dupa aceea astepti un TV 4K la preturi rezonabile... Dupa care astepti iar PS5, Xbox 1000nu stiu cat, WiiCucu... si va fi iar ok. Si tot asa. N-ai ce sa-i faci, consolele avand o durata de viata mult mai mare, timp in care PC-urile iau avans (ca tehnologie). Problema care se pune este insa: merita sa investesti in PC in fiecare an doar pt. ceva grafica mai buna? Eu zic ca nu.

    P.S. Lumea inca se mai joaca pe PS2 in draci in Romania

  5. #5 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Aoleu, si iar incepem celebrul flame in care oricum nu iese nimic ca fiecare si-o tine pe a lui. Eu am investit vreo 2000 lei prin 2006 in PC-ul meu, am mai dat inca 500 pe o placa video noua + o alta sursa in 2008 si inca pot juca ce doresc la setarii medii si 1080p cu un 30FPS (cam cat prind si consolele actuale), n-ai nevoie de i7 si GTX590 pentru setari high. Ca n-ai ce te juca de multe ori e altceva, dar a trecut de mult vremea in care trebuia sa-ti upgradezi PC-ul anual ca sa faci fata standardelor.
    Si normal ca, consolele actuale sunt foarte depasite dpdv tehnologic, atat timp cat placile lor video au performanta egala cu cele mai slabe (low-end) modele din generatiile actuale, au fost construite acum 5/6 ani, nu pot tine pasul o vesnicie.
    Pozele cred ca sunt in-game, dar daca sunt sigur au folosit, ca deobicei, varianta PC.
    Singura problema pe care o are jocul asta e faptul ca arata prea bine si o sa ma concentrez mai mult sa admir peisajele decat sa pun la pamant inamicii.
    Noroc ca nu o sa-l pot juca la setari mari.

  6. #6 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    am jucat beta si jocul este uimitor din punct de vedere al gameplayului.pe mine grafica mediocra de pe consola(xbox 360 in cazul meu) ma amuza.adica stau la 2 metri de un panou si nu pot sa citesc ce scrie pe el, adica il vad ca la 10 metri.daca dau pe aim down the sight vad ceva mai bine.sper sa fi fost doar un bug al variantei beta.ce sa mai.....m-a cumparat jocu

  7. #7 SP
    Member CLAuDyA's Avatar
    mult peste cod

  8. #8 SP
    Member Venom911's Avatar
    Abia astept sa vad ce ne rezerva jocul full.

  9. #9 SP
    Member PumaS's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Toate consolele actuale sunt un pic depasite din punct de vedere grafic. Daca judeci insa un joc doar dupa grafica, iti recomand sa-ti faci un PC cu 2-3 placi video in SLI, ultimul i7 posibil (il duci la peste 4Ghz lejer), 8-16GB RAM la peste 2100Mhz, un SSD serios, si aproape sigur vei putea juca Battlefield 3 in 2880 x 1620 (nu garantez insa). Singura problema este faptul ca sistemul respectiv va sari de 3000 EUR. Fix de 10 ori mai putin decat o consola.

    Sau astepti PS4, Xbox 720, WiiU... si va fi ok. Dupa aceea astepti un TV 4K la preturi rezonabile... Dupa care astepti iar PS5, Xbox 1000nu stiu cat, WiiCucu... si va fi iar ok. Si tot asa. N-ai ce sa-i faci, consolele avand o durata de viata mult mai mare, timp in care PC-urile iau avans (ca tehnologie). Problema care se pune este insa: merita sa investesti in PC in fiecare an doar pt. ceva grafica mai buna? Eu zic ca nu.

    P.S. Lumea inca se mai joaca pe PS2 in draci in Romania
    Am facut o mica sesizare , daca detin consola ps3 , xbox360 , psp iti dai seama ca am ales drumul consolelor deoarece stiu ca este costisitor sa te joci pe pc si nu este nici acelasi feeling . Doar eram curios daca doar eu am sesizat asta si daca jocul full va fi putin mai imbunatatit . Sunt curios daca grafica FIFA 12 demo vs FULL este la fel sau putin mai imbunatatita . Asteptam ps4 atunci pentru o grafica mai buna . Da pentru mine jocurile in mare parte inseamna grafica , este pacat de evolutia si de banii investiti de catre developer daca nu ne putem bucura de el la HIGH . E ca si cum neamtzu ar face S-klasse iar noi sa il cumparam cu AC si Servo

  10. #10 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by Merdiso View Post
    Ca n-ai ce te juca de multe ori e altceva, dar a trecut de mult vremea in care trebuia sa-ti upgradezi PC-ul anual ca sa faci fata standardelor.
    Si normal ca, consolele actuale sunt foarte depasite dpdv tehnologic, atat timp cat placile lor video au performanta egala cu cele mai slabe (low-end) modele din generatiile actuale, au fost construite acum 5/6 ani, nu pot tine pasul o vesnicie.
    corect..asta am observat si eu...grafica in jocuri a stagnat oarecum din pricina consolelor si asta e bine pentru toata lumea..consolele au o viata mai lunga..iar cei ce joaca pe PC nu mai trebuie sa faca upgrade asa des....

    Un calculator la 3000 ron iti duce garantat jocuriile 3 ani(in primii 2 ani pe HIGH) cel putin ,daca judecam dupa vremuriile actuale..

    La fel de adevarat este ca atunci cand a aparut PS3-ul la noi(2007) grafica avea o evolutie uimitoare iar upgrade-ul era necesar..asta fiind si motivul pentru care multi au trecut pe console..

    Oricum ,oricare ar fi platforma BF3 va fi un joc superb dpdv vizual.

  11. #11 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    OFF:GAME WARS:iar incepeti cu COD?pur si simplu nu poti compara Battlefield cu Call Of Duty.black ops e ca o alee "infundata".e inutil, dar nu slab.toate jocurile COD sunt arcade si vor fi cele mai bine vandute deoarece le injecteaza otrava COD unor jucatori mediocri care nu au idee ce inseamna strategie.COD este un free for all, doar ca ai "coechipieri".

    nu iti da nici o satisfactie daca omori un inamic sau 100.te lasa rece....cand am jucat prima oara battlefield(bf3 beta) eram extrem de satisfacut si fericit, nu doar prin simplul motiv ca este superior, dar stii ca faci ceva pentru echipa.fie ca esti medic si iti salvezi coechipierii fie ca esti recon si veghezi asupra squadului tau sau asupra echipei sau pur si simplu nimicesti echipa adversa ca sa ii tii departe de obiectiv.nu doar faptul ca in battlefield sunt jucatori MULT mai maturi si nu copii englezi de 10 ani care zbiara daca le dai un headshot.de la COD 4 s-a distrus toata seria.

    la un singur capitol COD bate BF:distractie.pur si simplu jocurile sunt prea cre***e.e prea amuzant sa vezi un cutit care se loveste de 700000 de pereti si dupaia "aluneca" in inamici si mor.e absolut tampita chestia asta, da e prea amuzanta.sau tot felul de failuri.fiecare joc are telul lui.COD sa aduca din ce in ce mai multi bani, iar BF sa ofere ceva care merita acei bani.toti cred ca mw3 va fi cine stie ce minune, dar am vazut gameplay si e identic cu mw2, doar ca are arme, perkuri etc. noi si acel sistem cu dogtag....cred ca am scris cam mult, dar ma simt mai bine ca mi-am spus parerea in legatura cu aceste jocuri.nu sunt fanboy BF, dar COD a inceput sa imi lase un gust mamar in gura.sigur s-a intamplat ceva dupa COD 4.

    au vazut ca incep sa curga banii si au transformat COD intr-un annual franchise...pacat.chiar mi-a facut ziua aceasta "confesiune".in viitor se vor vedea consecintele deciziilor celor care produc COD, deoarece va deveni o franciza din ce in ce mai slaba, dar din ce in ce mai bine vanduta.regret ca am cumparat black ops.o sa il vand si o sa imi cumpar bad company 2, iar apoi BF3.diferentele se vad considerabil mai mult deoarece tehnologia evolueaza, dar daca folosesti un engine de 2007 pe un joc de 2010 e....asta e doar inceputul "revolutiei BF".ne vom da seama mai devreme sau mai tarziu faptul ca seria COD isi pierde din health cu fiecare joc nou aparut.poate o sa vedem o diferenta cu o noua generatie de console.

    ON:la OFF am scris cam mult ,asa ca o sa compensez aici.pozele nu cred ca sunt trucate.am vazut o gramada de gameplayuri pe PC si am si testat pe xbox 360.e clar lucrul ca pozele sunt pe varianta PC.

    PSOMG!!!ce mare e postul.record mondial

    PSS:cred ca m-a cam luat valul la OFF...

  12. #12 SP
    Junior Member Dan.Andrew's Avatar
    Deci bai frate , daca mai posteaza astia inca 2 , 3 poze pun tot jocu' , ce naiba ?? )

  13. #13 SP
    Soldier Matiutu Silviu's Avatar
    I will cave for Battlefield 3!

  14. #14 SP
    Junior Member Simpleb's Avatar
    Pana sa-mi permit un BF3 ma multumesc cu Bad Company 2... E mai bun decat orice COD.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Noi imagini din Battlefield: Bad Company 2 By paul in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 23-09-2009, 13:40
  2. Noi imagini din Uncharted 2 By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 05-02-2009, 15:41
  3. Noi imagini din Fallout 3 By Bobby in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 09-10-2008, 12:02
  4. Noi imagini din Fable 2 By MonkY in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 26-08-2008, 23:48
  5. Noi imagini si trailer din Battlefield Heroes By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 5 Last Post: 17-08-2008, 15:04

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts