Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Sony a anuntat primul bundle pentru PS Vita

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Sony a anuntat primul bundle pentru PS Vita

    Nu stiu cati dintre voi ati cititi articolul de la Hot Story, dar handheld-ul celor de la Sony are un viitor stralucitor, chiar daca are unele minusuri, cum ar fi lipsa suportului pentru Flash. Daca va doriti cu ardoare aceasta consola si nu puteti sa mai asteptati pana pe 22 februarie cand apare in magazine, Sony va vine in ajutor anuntand astazi primul bundle, "First Edition bundle", care va fi lansat cu o saptamana mai devreme. Acesta va include un PS Vita 3G, o carcasa editie limitata, un card de memorie de 4 GB si jocul "Little Deviants" toate aceste lucruri pentru doar $349. Jocul va folosi din plin tehnologia consolei, ecranul tactil, microfonul, senzorii, camera din fata cat si cea din spate, dar si spatele care are un touch pad. Este tech demo-ul perfect pentru a vedea de ce este in stare PSV. Ce credeti este o oferta avantajoasa?
    Attached Images Attached Images ps-vita-005-1945.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member boghy1995's Avatar
    Deci?!.. Cine sparge gheata in Romania cu aceasta consola?

  3. #3 SP
    Banned cryyo's Avatar
    ala eu, ala eu !

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah... ce bundle de lansare. Preferam sa vad un Uncharted, un Tekken... Iar card, doar 4GB in 2011... pardon, 2012?

  5. #5 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Eram 100% hotarat sa il cumpar, dar fara suport Flash nu ma intereseaza. Orice device fara Flash in zilele noastre este egal cu zero.

  6. #6 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Ce sa faci focusica si pe mine m-a dat inapoi chestia asta
    Sa speram ca vor reveni la sentimente mai bune pana la urma
    Daca nu,am economisit 250 Euro

  7. #7 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Eu am inteles ca numai in America si Canada se va oferi acest bundle cu o saptamana inainte de 22 februarie.
    Get Your Hands on PS Vita Early with the First Edition Bundle – PlayStation Blog

  8. #8 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Cand va fi PSV in bundle cu Uncharted, iar pretul acestui bundle va fi sub 800 lei la noi, atunci il voi lua si eu.
    Sunt in aceeasi situatie ca si in cazul lui ffocus, lipsa flash-ului fiind unul dintre motivele pentru care am hotarat asta.

  9. #9 SP
    Member Sosetila's Avatar
    May I say...I am Jack's inflamed sense of rejection?

  10. #10 SP
    Member Aliosa's Avatar
    Nu stiu ce sa spun ... daca se lansa inainte de sarbatori cred ca l-as fi cumparat, insa asteptarea pana in februarie e cam lunga.
    De altfel si pretul de lansare e cam piperat si ma tem sa nu dau bani grei pe el la lansare si in 6 luni sa-i scada pretul cu 50-100 de Euro .
    Oricum, astept sa vad review-urile si valurile lansarii din Japonia si o sa ma decid.
    Un lucru e sigur, daca o sa se poata moda nu o sa-l cumpar.

  11. #11 SP
    Junior Member Derek's Avatar
    @Aliosa - cu ce te afecteaza posibilitatea modarii ? O.o sau n-am inteles eu bine ce-ai zis ?

  12. #12 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Cred ca se refera la faptul ca daca se modeaza producatorii nu or sa mai faca jocuri ,psp all over again

  13. #13 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Cred ca se refera la faptul ca daca se modeaza producatorii nu or sa mai faca jocuri ,psp all over again
    Plus faptul ca e al naibii de frustrat ca tu (user cinstit) sa dai o caruta de bani pe un joc si un "smecher" sa-l joace gratis, de multe ori inaintea ta (ca "magazinele" underground "comercializeaza" jocurile inainte de lansare).

    Inclin sa cred ca producatorii de console chiar vor sa se poata "moda" consolele, ca altfel pierd o foarte mare parte din clienti, nu cred ca e asa greu sa faci o consola care sa nu se poata "moda", totul e sa gandesti bine metoda de protectie. Sa ma exprim altfel : probabil ca in final orice se poate "sparge", insa totul e cat te costa sa o spargi.

    E penibil cum a ajuns PS3-ul de exemplu, sa-l poti "moda" asa usor, nu-ti trebuie nimic (hardware), nu trebuie nici macar sa desfaci PS3-ul.

  14. #14 SP
    Junior Member Derek's Avatar
    Mie sincer astea mi se par white-people problems. Punctul de vedere expus de iPaul il inteleg, piraterie mare - no profit - no games. Dar asta cu frustrarea ca tu dai o caruta de bani pe un joc si altu' il joaca gratis...mi se pare fix asta, o frustrare, nu un motiv real de nu cumpara un produs, oricare ar fi el. Daca il vrei, iti permiti, il cumperi. Iar pe partea cu usurinta modarilor...nu lucrez in domeniu, nu pot sa contest ce-ai zis, dar cred ca orice producator vrea sa faca bani. Si daca jocul/consola ta e piratata, pierzi bani. So, eu zic ca isi dau interesul sa le faca cat mai sigure si mai greu de "spart". My two cents.

  15. #15 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Cel putin ps3-ul daca-l modezi nu beneficiezi de multe lucruri cum ar fi multiplyer si trophy sinc

  16. #16 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Derek View Post
    Dar asta cu frustrarea ca tu dai o caruta de bani pe un joc si altu' il joaca gratis...mi se pare fix asta, o frustrare, nu un motiv real de nu cumpara un produs, oricare ar fi el.
    Nu man, din pacate RaverX are dreptate. E intr-adevar frustrant ca tu sa dai ca boul o caruta de bani si altii sa-ti rada in nas ca stiu deja de mult finalul jocului.
    Faptul ca imi permit sa-l cumpar nu inseamna ca nu-mi lasa un gust amar.
    Cand dau multi bani, ca sunt multi bani, vreau sa ma simt deosebit. Deosebit impreuna cu altii care au facut acelasi efort ca si mine mine.
    Cine nu-si permite sa nu-si cumpere. Gamingul e un hobby, un moft, nu e o necesitate a vietii.
    Saracii trebuie sa aibe acces la sanatate, educatie, hrana. La hobby-uri, la dracu, nu vreau sa fie egalul meu care investesc enorm.
    Nu-ti pemiti...atunci nu joci in aceasta liga.

    PS. Si da, nu detest alte clase sociale !

  17. #17 SP
    Junior Member Derek's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Nu man, din pacate RaverX are dreptate. E intr-adevar frustrant ca tu sa dai ca boul o caruta de bani si altii sa-ti rada in nas ca stiu deja de mult finalul jocului.
    Faptul ca imi permit sa-l cumpar nu inseamna ca nu-mi lasa un gust amar.
    Cand dau multi bani, ca sunt multi bani, vreau sa ma simt deosebit. Deosebit impreuna cu altii care au facut acelasi efort ca si mine mine.
    Eu inteleg ce zici, dar asta nu m-a determinat niciodata sa nu mai cumpar jocuri. Ultimul exemplu - Batman Arkham City - aparuse pe torrente cu mult inainte de lansare, dar aveam pre-order la el. Da, tot timpul vor fi gigeii cu "esti fraer ca-ti cumperi jocuri, ca eu l-am terminat deja, moka hurr durr"...than again, jocul nu mi-l cumpar ca sa il joc cat mai repede...il cumpar ca sa sustin producatorul, il cumpar pentru colectie, il cumpar pentru mine. Si daca gigel sare cu spoilere, just slap the taste out of his mouth.
    Restul, cu cine n-are bani sa nu joace, e alta discutie, legata mai mult de mentalitate nu neaparat de situatii financiare. Cunosc multi copii de bani gata, cu 3 console si un PC de mii de euro care nu au cumparat un joc original, din "simplul" motiv ca "daca pot sa il iau moka de pe net, de ce sa dau bani pe el". E alta discutie.

    Revenind on-topic, daca te-ar determina ceva sa nu cumperi un produs, acel ceva ar trebui sa fie calitatea produsului sau a serviciilor pe care ti le ofera, nu comunitatea din jurul produsului.

  18. #18 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Saracii trebuie sa aibe acces la sanatate, educatie, hrana. La hobby-uri, la dracu, nu vreau sa fie egalul meu care investesc enorm.
    Nu-ti pemiti...atunci nu joci in aceasta liga.

    PS. Si da, nu detest alte clase sociale !
    Nu gandi extremist. Cei care descarca de pe torrente sunt multi, cu sutele de mii, in timp ce "originalii" sunt foarte putini, comparativ cu ei.
    Nu ai nici un drept sa le spui tu lor ce sa faca cu PC-ul lor (cum nici ei nu au nici un drept asupra ta), sa le spui ce mancare sa manance sau cu ce femei sa iasa (de exemplu daca tie iti plac numai brunetele). E o chestie de gusturi aici. Cum tie iti place numai berea, altuia ii place vinul. Nu-l poti acuza ca daca nu bea bere, sa nu bea nimic in schimb.
    Eu unul ti-am inteles pct. de vedere. Iar ca "saracii" ar trebui sa aiba acces la sanatate, hrana, e si vina ta pe de-o parte ca iti canalizezi toti banii intr-o directie in care oamenii astia care i-ai amintit mai sus nu ar investi nici 2 bani in ceea ce faci tu. Si daca nu iti dau dreptate si nu te copiaza asta nu inseamna ca ei au o problema. De regula se intampla chiar invers....
    Sfat: vezi-ti de microbul si de durerea ta.....si lupta-te cu ele. Lasa-l pe vecinul cu 3 calculatoare si 2 apartamente, ca-si poarta singur de grija.
    Unde mai pui ca e si vorba aia: "Fiecare traieste din sufletul lui, nici unul din sufletul altuia."

  19. #19 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Ar fi bine daca ai intelege ca ce faci tu ma afecteaza pe mine si viceversa. Mentalitatea "e viata mea si fac ce vreau" merge la carciuma, cu ochii umezi dupa doua sticle de vin.

  20. #20 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar
    Si atata timp cat nu ajuti saracii iar ei nu te pot "ajuta" pe tine.....ce vrei mai mult?!? Fa-ma sa te inteleg. Te lupti cu morile de vant, acuzand oameni nevinovati? Pentru ce?
    Iar mentalitatea aia nu merge doar...la carciuma, merge si cu "ochii umezi, dupa ultimele doua blu-ray discuri".
    Shame.....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 14-02-2015, 23:49
  2. Replies: 3 Last Post: 21-06-2014, 09:45
  3. Persona 4: The Golden anuntat pentru PS Vita By Tudoran in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 03-05-2012, 13:37
  4. Primul DLC pentru AvP anuntat By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 09-03-2010, 10:31
  5. Primul DLC pentru LittleBigPlanet anuntat By Bobby in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 31-10-2008, 20:18

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts