Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 38 of 38

Thread: Sony lanseaza mouse si tastatura pentru PS3

  1. #21 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Daca nu te superi poti sa detaliezi ? Care asspectele alea ? Ce daune aduce Sony prin introducerea acestui device ?
    Nu am dezvoltat ideea deoarece acele aspecte erau precizate �n posturile precedente și erau și evidente, logic vorbind.

    Nu �mi place contopirea asta, consola cu taste și mouse, e stupid, este hilar, total neadecvat, este ca și cum peștii ar �nnota pe uscat.

  2. #22 SP
    Member Dante's Avatar
    Argumente pro si contra se pot expune mereu si discutia in contradictoriu poate tine la infinit. Eu nu inteleg insa reactia unora de parca Sony le baga mana in buzunar sau le fura din casa. Oricine e liber sa joace cu ce vrea, sa cumpere ce vrea. Ei sunt o corporatie care functioneaza datorita profitului sau are cineva impresia ca sunt casa de binefacere? Spunea cineva de servere separate pt cei cu controller clasic si cei cu device-uri. Sa fim seriosi asta implica o cheltuiala importanta in plus. Sa ne aducem aminte ca abia au trecut de atacurile alea pentru a caror blocare au cheltuit enorm. Eu cred ca aveau de gand de mult sa faca miscarea asta dar au muls vaca cat au putut de mult din ce aveau pana acum iar acum spera din nou la o crestere introducand suport oficial pt astea.

  3. #23 SP
    Member Bogdan's Avatar
    Argumente pro... ? Eu personal nu le identific, tot ce se �nt�mplă aici este crearea unui dezechilibru și dacă privești mai bine, lucrurile arată din ce �n ce mai prost, Sony oferă aceste device-uri și ușor, ușor pot deveni o necesitate �n r�ndul noilor veniți, ceea ce ar putea afecta viitorul imediat.

  4. #24 SP
    Member Dante's Avatar
    Tocmai d-aia am si zis. Pro le au cei care sunt de acord cu asa ceva, se simt mai confortabil cu ele, li se pare mai natural mouse pentru fps etc. Stiu ca vor spune unii ca daca vrei fps cu mouse joaca pe PC. Pai cum vine asta? Ne plangem ca inventia asta e scumpa dar ii trimiti pe aia care vor shootere sa-si ia PC scump ca sa joace ultimele fps-uri aparute?

  5. #25 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan View Post
    Argumente pro... ? Eu personal nu le identific, tot ce se �nt�mplă aici este crearea unui dezechilibru și dacă privești mai bine, lucrurile arată din ce �n ce mai prost, Sony oferă aceste device-uri și ușor, ușor pot deveni o necesitate �n r�ndul noilor veniți, ceea ce ar putea afecta viitorul imediat.
    Bai tu esti vasilica sau ce nu intelegi?Eagleeye-ul exista de mai bine de un an,te-a deranjat pe tine cu ceva,ai simtit tu un dezechilibru in jocurile online?Normal cat timp acei producatori de EagleEye,Xim3 sau AIMONps isi vand produsul de ce sa nu o faca si Sony si sa le intre un ban in plus.Stati voi linistiti ca nu se da peste cap multiplayer-ul,am zis unul care are ceva experienta in console ii da clasa la orice ora unuia care joaca cu acesta jucarie.Sony vizeaza sa aduca gamerii de pe pc pe console avand in vedere ca aici nu sunt hackuri la tot pasul.

  6. #26 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Bogdan View Post
    Nu �mi place contopirea asta, consola cu taste și mouse, e stupid, este hilar, total neadecvat, este ca și cum peștii ar �nnota pe uscat.
    Foarte bine, nu te obliga nimeni sa folosesti tastura si mouse. Nici mie nu-mi place ideea sa stau in pat si sa ma joc de la distanta pe un TV mare, mi se pare ca e ca si cum m-as uita la un film. Si de aia ma joc pe monitor. Fiecare joaca cum ii place, asta e farmecul pe care ti-l ofera diversele accesorii.

  7. #27 SP
    Senior Member Diesel's Avatar
    Sincer, dar sincer de tot, nu ii inteleg deloc pe cei carora li se pare o prostie nemaipomenita si o nedreptate clara sa existe mouse pentru shooterele de consola, dar in acelasi timp nu au absolut nimic impotriva celor care folosesc fighting stickuri la jocuri cu bataie si ii calca in picioare online pe cei cu controllere normale de consola. Absolut aceeasi situatie pentru cei care folosesc volane online. Nu am auzit pe nimeni sa ceara servere separate pentru gamerii cu fighting stickuri si volane.

    Nu, nu folosesc mouse pe consola dar incerc sa vad situatia in ansamblu. Nu-mi zi ca mouse-ul de consola e o prostie in timp ce-mi rupi spatele la Tekken online, de pe fighting stick.

  8. #28 SP
    Banned Frankie's Avatar
    Lacomie tipica Sony. Mouse la pret de consola.

  9. #29 SP
    Banned isis's Avatar
    E o prostie heitareala asta intre PC si console. Ca si cum te-ai certa daca e mai bun un jeep sau o barca. De ce sa nu fie disponibile dispozitivele de pe consola pe PC si invers? Mie mi-ar place de exemplu DS3 cu suport oficial pe PC care e problema? Sa joc Devil May Cry IV in 250000000p da cu controlerul de PS3, asa cum pot sa joc cu ala de xbox 360. Ce n-ar fi misto?

    Am vazut niste demonstratii cu neste campioni mondiali de COD pe consola, se jucau cu Frag FX asta ultima versiune si nu prea aveau adversar, nu era termen de comparatie fata de cand juca acelasi om cu DS3-le. Evident, acelasi om avea skill si in DS3 si in FragFX iar diferenta este.

    La multiplayer e vorba de niste orgolii si nimic mai mult. Ce daca ala cu care ma joc are FragFX si castiga? Daca ajungeti in campionate atunci totul va fi even, dar asa acasa scopul e sa te distrezi [desi aveti dreptate nu stiu cum te poti distra cand mananci bataie in prostie]

    Lacomie tipica Sony. Mouse la pret de consola.
    Lasa ca nu e lacomie SONY. Placile grafice de PC costa de exemplu de 4-5 ori de cat ar trebui sa coste in mod normal, sunt preturile umflate artificial. De exemplu cel mai smecher cip grafic de la nVidia, varful de gama, nu trece de 100 de dolari... Poate de aici imi explicati cum un GTX 580 costa 24 de milioane la lansare, cand cipul grafic de pe ea, inima ei, nu costa mai mult de 3...?

  10. #30 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    isis nu te stresa . Altceva inafara de "Lacomie tipica Sony" nu prea stie ce sa zica. De fiecare data cand vede o stire de la ei zice chestia asta (fie ca e buna, fie ca e rea). Da-i pace .

    Cat despre ce a spus Diesel, trebuie sa ii dau dreptate. Nu stiu de ce foarte multi oameni se plang de mouse si tastatura da de alte accesorii de genu nu zic nimic. Poate e vorba ca multi oameni au trecut de la shooterele de PC (cu mouse si tastatura) la cele de consola (cu gamepad) si treaba asta li s-a parut extrem de grea...nu zic nu, pt ca la inceput si eu ma plangeam ca e un pic mai dificil da dupa doua saptamani de Nazi zombies m-am obisnuit si nu am mai considerat asta un dezavantaj. Dar in schimb la fighting game-uri nu foarte multi oameni au trecut de la.... arcade machine-uri sa zicem la console. Deci chestia asta nu ii deranjeaza chiar asa de tare (aceeasi chestie cred ca se aplica si la volan).

    Sincer cred ca dupa un an de jucat shootere cu gamepad-ul, chiar nu o sa te intereseze prea tare daca ai un oponent cu mouse sau fara. Poate tot o sa fie un meci foarte strans sau poate in alte situatii "te domina" tot un player cu pad si nu cu mouse. E vorba doar de cat "antrenament" ai tu la shootere pe console. Tineti minte: "Nu arma (accesoriul) face pe razboinic (gamer)"

  11. #31 SP
    Junior Member wyhay97's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Uhmm...chiar trebuie sa explic ce am vrut sa zic ? Logic ca au un avantaj, dar n-am auzit pe nimeni sa se planga de asta, acum aud prima data ca nu e "corect" sa fie disponibile anumite produse care ofera un avantaj pt ca ... ... unii nu-si permit sa le cumpere si sunt astfel dezavantajati. Eu zic sa nu se mai scoata niciun accesoriu pt nici o consola, sa fim toti egali, nu cumva sa aibe unul un avantaj "necinstit" doar pt ca-si permite sa cumpere ceva mai performant.

    Sper ca s-a inteles ideea acum.
    hax-uri de la sony

  12. #32 SP
    Junior Member strongmokus's Avatar
    Nu inteleg partea cu "Lacomie tipic Sony". Nimeni nu te obliga sa cumperi produsul. Si este foarte probabil ca vor aparea replici mult mai ieftine.

    Mai degraba "Gandire tipic romaneasca".

  13. #33 SP
    Banned Frankie's Avatar
    Quote Originally Posted by Tudoran View Post
    isis nu te stresa . Altceva inafara de "Lacomie tipica Sony" nu prea stie ce sa zica. De fiecare data cand vede o stire de la ei zice chestia asta (fie ca e buna, fie ca e rea). Da-i pace .


    Quote Originally Posted by strongmokus View Post
    Nu inteleg partea cu "Lacomie tipic Sony". Nimeni nu te obliga sa cumperi produsul. Si este foarte probabil ca vor aparea replici mult mai ieftine.

    Mai degraba "Gandire tipic romaneasca".
    Dar nu era logic ca nu o sa-l cumpar? Sau era prea greu de dedus pt tine?
    Pe de alta parte nu stiu de ce iei apararea sony.... lucrezi la ei? ti-au facut statuie? iti baga bani in cont? iti dau sa mananci?
    Sony face profit miliarde de euro si nu da 2 bani pe tine sau pe mine, tot ce conteaza pt ei este profitul cat mai mare (asta e valabil pt toate marile companii din lume). Si atata timp cat o sa existe milioane de laudatori si inchinatori ca tine.... sony o sa traiasca pe picior mare.

    PS: am sony playstation3 si sunt foarte multumit de produsele sony, parerea mea e ca fac cele mai bune produse electronice de pe piata. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii pup in funduletz pe toate forumurile si sa nu-i ctitic deloc. La anumite produse chiar exagereaza rau cu preturile pt a-si mari profitul si asta e singurul lucru care ma enerveaza.

    PS2: acuma nu stiu cine are gandire "tipic romaneasca" poate eu, poate tu, poate niciunul, poate amandoi pt ca n-am gasit inca o definitie la expresia "gandire tipic romaneasca". Chiar e atat de rau si nedemocratic in a critica o companie pt preturile exagerate? Sau trebuie sa ii cantam automat-neconditionat ode ca pe vremea lui Ceausecu? Daca sony scoate maine pe piata un produs "rahat pe batz" cu 500$ pretul, trebuie sa exprim: wow ce tari sunt astia de la sony, mi-am cumparat "rahat pe batz" marca sony, i am the best !!!!!!!

    PS3: Fara critica nu exista literatura, muzica, film etc... Mai prescurtat: FARA CRITICA NU EXISTA DEMOCRATIE.

  14. #34 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Frankie View Post
    Pe de alta parte nu stiu de ce iei apararea sony.... lucrezi la ei? ti-au facut statuie? iti baga bani in cont? iti dau sa mananci?
    Si pe de alta parte nu inteleg de ce tu dai ii Sony si ii faci lacomi. Ti-au furat masina din parcare ? Iti iau mancarea de pe masa si te infometeaza ?

  15. #35 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

  16. #36 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Sa-l ia naiba, ce scump e! De banii astia imi mai iau 2 controllere si incing niste joace in 4.

  17. #37 SP
    Junior Member strongmokus's Avatar
    Quote Originally Posted by Frankie View Post
    Dar nu era logic ca nu o sa-l cumpar? Sau era prea greu de dedus pt tine?
    Pe de alta parte nu stiu de ce iei apararea sony.... lucrezi la ei? ti-au facut statuie? iti baga bani in cont? iti dau sa mananci?
    Sony face profit miliarde de euro si nu da 2 bani pe tine sau pe mine, tot ce conteaza pt ei este profitul cat mai mare (asta e valabil pt toate marile companii din lume). Si atata timp cat o sa existe milioane de laudatori si inchinatori ca tine.... sony o sa traiasca pe picior mare.

    PS: am sony playstation3 si sunt foarte multumit de produsele sony, parerea mea e ca fac cele mai bune produse electronice de pe piata. Dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii pup in funduletz pe toate forumurile si sa nu-i ctitic deloc. La anumite produse chiar exagereaza rau cu preturile pt a-si mari profitul si asta e singurul lucru care ma enerveaza.

    PS2: acuma nu stiu cine are gandire "tipic romaneasca" poate eu, poate tu, poate niciunul, poate amandoi pt ca n-am gasit inca o definitie la expresia "gandire tipic romaneasca". Chiar e atat de rau si nedemocratic in a critica o companie pt preturile exagerate? Sau trebuie sa ii cantam automat-neconditionat ode ca pe vremea lui Ceausecu? Daca sony scoate maine pe piata un produs "rahat pe batz" cu 500$ pretul, trebuie sa exprim: wow ce tari sunt astia de la sony, mi-am cumparat "rahat pe batz" marca sony, i am the best !!!!!!!

    PS3: Fara critica nu exista literatura, muzica, film etc... Mai prescurtat: FARA CRITICA NU EXISTA DEMOCRATIE.
    Auzi, stii ce-i aia critica? Pentru ca tu acuzi o companie cand zici "Lacomie tipica Sony". Adica cei de la Sony intr-un fel te obliga/forteaza sa le dai bani prin acest produs. Si pentru ca folosesti si cuvantul "tipic", te referi la faptul ca o face in mod repetat. Eu ce sa inteleg din expresia ta - ca cei de la Sony au facut cumva, din nou, ca Playstation-ul tau sa nu mai functioneze daca tu nu dai bani pe noul produs. Pai dupa logica ta pot sa zic si de Ferrari ca sunt lacomi ca vand pentru sute de mii de euro masini. Sau, daca eu scuip intr-o punga si ma duc la targ sa-l dau cu 100 de lei, inseamna ca sunt lacom?

    Daca aveai sa critici produsul, ziceai ceva de genul:
    - cei de la Sony sunt dusi cu pluta, cum pot sa ceara asa de multi bani pe o bucata de plastic?

  18. #38 SP
    Junior Member afganistanu's Avatar
    Oare putem sa jucam si jocuri cu masini ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Adaptor pentru tastatura/mouse By RaverX in forum Microsoft Xbox 360
    Replies: 26 Last Post: 05-10-2009, 13:12

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts