Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 41 to 60 of 74

Thread: Battlefield 3 pe console va arata ca versiunea de PC pe low

  1. #41 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    E punctul lui de vedere, are dreptul.

  2. #42 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Il voi cumpara pe ps3 doar din cauza trofeelor daca origins avea trophy support era clar un must buy pentru pc.

  3. #43 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Cea mai fair comparatie intre PC si console e asta:

  4. #44 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Ares View Post
    nu este irelevant deloc , la orice lansare MP , cum dracu se face ca se aduce discutia de pc vs. console ????? dc tot timpul trebuie sa facem un Vs. , daca nu este pc vs console este intel vs amd , daca nu intel vs amd este ati vs nvidia , daca nu este niciuna nici alta este ps3 vb 360 , de ce mereu tre` sa existe marul discordiei , doar ptr ca suntem romani?
    Dar care-i nenorocirea, pana la urma, daca faci un versus ?!
    Aici nu ar fi nici primul loc nici ultimul in care s-ar intampla asta. Saiturile de afara fac asta constat. In termeni civilizati, fara ca lumea sa se agite, etc.
    Eu sunt fanboy consola si sunt gata sa ma iau la tranta cu PC-ul intr-un versus. Care-i problema ?!
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Mai mult decat atat, jocul va aparea si pe Wii U unde abia astept sa-l joc mai ales ca va fi unul dintre titlurile de la lansare. Si cred ca va fi un etalon perfect prin care sa vedem cat de buna va fi noua generatie de console cu privire la calitatea grafica. Restul e can can.
    Iata un exemplu ca se poate in termeni civilizati ca un joc sa fie comparat si asteptat pe alta platforma.
    Nu cred ca a luat nimeni foc, sau...
    +1 pt Khan.
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Din punctul meu de vedere: Battlefield va fi la fel de plictisitor pe console ca si pe pc...
    Case closed !

    EDIT:
    Clipul dat de Enthroll e beton !

  5. #45 SP
    Junior Member Dan.Andrew's Avatar
    Toata lumea asteapta noua generatie de console care ( sa speram ca nu ) , ca si in cazul , de ex. PS3 or' sa vina cu un pret nesimtit ... ( 2500 - 3000 lei pe putin ) in Romania , jocurie ... VERY EXPENSIVE ( 200-500 lei ) . O sa se bata timp de , maxim 2 ani cu PC high-end si dupa ... same as PS3 . Let's be honest , out hobby it's quite expensive in Romania. La unele jocuri .. nu se compara gameplayul de pe consola cu cel dupa PC , iar la unele jocuri , pe dos. Fiecare joc in parte are farmecul lui ... I'll choose PC for BF3 , dar nu numai pentru grafica , for my own pleasure , parerea mea cel putin.

  6. #46 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by Dan.Andrew View Post
    PS3 or' sa vina cu un pret nesimtit ... ( 2500 - 3000 lei pe putin ) in Romania
    Nuuuu, total eronat, o să fie și mai scumpă de at�t, gen 5000-6000 RON! Iar jocurile or să sară de 500 RON lejer.

    Ce fumați măi băieți?

  7. #47 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Eu is de urmatoarea parere,iti cumpar jocul pentru platforma respectiva fie ea ps3/xbox atunci stoarce tot ce poti din ea ca sa-mi oferi maximum,exemplul ps3-ului rupe acel procesor sa-mi pui grafica ca de aia platesc 50euro pentru acel joc...dar domnii astia programatori sau ce-o fi ei le place mai mult sa porteze de pe o platforma pe alta decat sa-si dea silinta si sa respecte clientul.

  8. #48 SP
    Member LeGenD's Avatar
    lol...

  9. #49 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    doar nu sunteti la salonul de masaj erotic ("ti-am dat banii -> fa-ma fericit" ) In primul rand platesti dupa ce vezi jocul banii ii dai la urma.


    Majoritatea care fac gura ca BF3 e naspa nu i-am vazut in multiplayer in viata mea asa ca probabil le e frica de campania single-player ca nu o sa le incante ochiul.....

  10. #50 SP
    Banned isis's Avatar
    Deranjant e cand spui: versiunea de consola arata ca versiunea de PC pe low, mai ales cand asta vine de la producatori. Asta suna, pentru voi sclavilor va dam un jeg. Nu asa tratezi clientul. Spune finut: versiunea de PC permite enhancement-uri vizuale pentru joc. Si lasa ca e OK si versiunea de PS3, care e problema? Mai rau decat BFBC2 nu are cum sa arate, si BFBC2 a aratat bine pe PS3. L-am jucat de 2 ori chiar.

    Graft, ma tine un pariu ca pretul de lansare al PS4 in Romania va fi 2400-2500 RON. Iar jocurile sunt 200 RON si acum la lansare. La Webpredator, ca in magazin sunt si 3 milioane pe la Diverta. Daca va fi 15 milioane inseamna ca va avea hardware deprecated inca de la lansare. Si ieftin si hardware performant nu merge in aceeasi ecuatie.

  11. #51 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    360 Battlefield 3 is 'Standard-Def' without Texture Pack - Xbox 360 News at IGN

    Bine ca nu l-au facut 8-bit. Deja o dau in sf-uri astia de la EA cu noi.

  12. #52 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Inseamna ca Low settings arata bine oricum, si asa cele mai importante jocuri din ultimii ani au o grafica cel putin acceptabila si pe setari minime, daca nu esti pretentios, plus ca oricum nu grafica are partea principala in joc, desi, desigur ca, conteaza si ea destul de mult.

  13. #53 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    Graft, ma tine un pariu ca pretul de lansare al PS4 in Romania va fi 2400-2500 RON. Iar jocurile sunt 200 RON si acum la lansare. La Webpredator, ca in magazin sunt si 3 milioane pe la Diverta. Daca va fi 15 milioane inseamna ca va avea hardware deprecated inca de la lansare. Si ieftin si hardware performant nu merge in aceeasi ecuatie.
    Desi sunt offtopic tin si eu pariul, isis are dreptate 100% in ce spune acolo. Iar jocurile s-ar putea sa fie la inceput chiar mai scumpe, asta si din cauza mediului (disc holografic sau ce-o fi).

    Pana apare generatia noua de console trebuie sa ne multumim cu grafica "naspa", asta e, n-ai cum sa vezi texturi uriase pe 256 MB VRAM sau super efecte si miliarde de poligoane pe un 7600GT pe steroizi.

  14. #54 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by isis View Post
    Graft, ma tine un pariu ca pretul de lansare al PS4 in Romania va fi 2400-2500 RON.
    Pai si ce, ii mult ? Unii au pre-order la iPhone 4S de 4000lei !
    Un telefon nou, care deja exista pe piata, e vreo 2500lei.

  15. #55 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    4000 ron o fi la bisnitari e aberant sa dai atat pe un tel sau o consola

  16. #56 SP
    Member Moromete's Avatar
    ...eu ce sa mai zic daca jocul meu preferat de pe Ps3 : Plants vs Zombie...provoaca frame drop pe modul Survival Endless...trebuie sa strang bani pentru un Deep Blue sh...in rest phiu phiu pac pac...Fps-urile nu stiu unde le joc

  17. #57 SP
    Junior Member Emanuelqk's Avatar
    o consola ii maxim 1000 de lei un pc de ultima generatie intre 5000-10000 asa ca mai bine alegi consola,dar daca ai bani poti sa faci ce vrei

  18. #58 SP
    Member pufy's Avatar
    Of Emanuel daca dadeai back la posturi ai fi vazut ca nu e chiar asa ...

  19. #59 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by Emanuelqk View Post
    o consola ii maxim 1000 de lei un pc de ultima generatie intre 5000-10000 asa ca mai bine alegi consola,dar daca ai bani poti sa faci ce vrei
    De unde apareti cu SFurile astea...
    Era de asteptat ca BF3 sa nu arate foarte bine pe console, nu ma asteptam sa fie echivalentul setarilor low, dar asta este.

  20. #60 SP
    Junior Member Dan.Andrew's Avatar
    Ma , ori cat am zice noi ...preturile tot or sa fie mari , dar nici 5000 lei ca totusi ... alti nu iau salariu intr-un an atat , dar nu are cum sa fie mai ieftin de 2500 lei , cel putin in primul an ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7 Last Post: 26-02-2013, 18:04
  2. Replies: 24 Last Post: 08-07-2011, 23:46
  3. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 01:58
  4. Zvon: Battlefield Heroes vine pe console By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 18-05-2009, 17:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts