Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 74

Thread: Battlefield 3 pe console va arata ca versiunea de PC pe low

  1. #21 SP
    Senior Member Khufu's Avatar
    Quote Originally Posted by Downshifting View Post
    Dice/EA ne-au tot „amenintat” din februarie cu „noul” si senzationalul engine FB2. Ba chiar la un moment dat mai aveau si tupeul sa spuna ca o sa faca mari probleme concurentei care le-a cam dat ceata constant anii trecuti. Pai in cazul asta ne-am cam fi asteptat ca jocul sa fie optimizat la maxim pe console si sa arate macar aproximativ la fel ca jocuri gen KZ3 si Uncharted.
    Acum ca gogoasa s-a desumflat ( si ca in mare parte ni s-a aruncat publicitate mincinoasa in ochi), cu ce mai ramanem? Un joc care arata binisor si are un MP lent pe console? COD va arata cel putin la fel de bine pe console dar cu un MP mai atragator. Sau poate EA/Dice urmaresc sa se bata la vanzari cu Activision numai pe PC?

    Pai, cu ce au mintit? Au un engine mult mai bun. Este capabil de mult mai multe decat engine-ul antic al concurentei. Ce a fost minciuna in asta? Logic ca le-a dat ceata, tot narodu' a auzit de CoD. Chiar si asa, portat pe console, sunt sigur ca o sa arate mai bine decat MW3, care o sa adauge bloom in prostie ca sa-si ascunda varsta. Un fel de fond de ten, daca imi perimiti sa spun asa.

    N-a fost publicitate mincinoasa, se stia din secunda 1 ca PC-ul va fi platforma principala si s-a precizat de multe ori pe forum/twitter etc. ca pe console nu vor putea face o versiune la fel de buna, vor trebui sa mai ciunteasca din el. Daca ai fi urmarit stirile de alungul timpului, ai fi stiut.

    Un joc care arata binisor si are MP lent? E vorba de subiectivism aici, tu esti setat pe treaba ta cu CoD. N-am ce sa comentez.

    "COD va arata cel putin la fel de bine pe console dar cu un MP mai atragator."

    A fost buna asta. Chiar mi-a placut. Dar cum spuneam, nu pot sa ma pun cu subiectivismul.

    Ei vor sa se bata pe toate planurile, dar nu pot sa faca din rahat bici, daca ma intelegi. Nu sunt magicieni. Chiar si asa, cu versiune mai "proasta", tot va fi peste competitie, ca gameplay si grafica. Pe mine nu ma intereseaza vanzarile ca nu am actiuni la EA. Poate tu ai la Activision, nu stiu asta.

  2. #22 SP
    Member pufy's Avatar
    Sincer nu vad de ce va faceti atata griji sa ne bucuram de ce avem,eu unu il voi cumpara pentru Ps3 doar a vedea despre ce este vorba,am jucat BF2 care nu prea m-a impresionat ,daca s-ar lucra la Mag 2 cu anumite elemente din BF3 cred ca am fi toti fericiti .

  3. #23 SP
    Soldier Matiutu Silviu's Avatar
    Eu sunt multumit de grafica de pe Ps3 ,daca ai un televizor bun se vede destul de bine. No offense

  4. #24 SP
    Member Dante's Avatar
    O sa arate mai bine ca in beta, unde lipseau tone de texturi + frostbite 2. Eu sunt mai mult decat multumit de grafica, nu am timp sa admir cum se schimba culoarea frunzelor din verde in aramiu cand vine toamna & stuff

  5. #25 SP
    Junior Member ilort's Avatar
    e logic ca pc sa aiba grafici mai bune,e la zi cu sistemul in timp ce consolele nu au mai au un update din 2007,iar stirea e cam cuoscuta de majoritatea gamerilor.

  6. #26 SP
    Junior Member tmsgaby's Avatar
    Din cosole vs pc war ati trecut la Battlefield vs Call of Duty War...
    Sunteti chiar toti atata de stresatii ca pe versiunea de console cand va ploua in joc, in reflectia de pe asfalt nu se vor vedea pistruii de pe fata jucatorului si pe pc se vor vedea cu rezolutie 18747890147890127891402x89124789124789140
    Fiecare cumpara pt platforma/platformele pe care poate rula jocul

  7. #27 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    Quote Originally Posted by muski View Post
    Am jucat Battlefield 3 si pe PS3 si pe PC, pot sa zic ca diferenta este foarte mare la grafica intre Pc si PS3. (ma refer la setari ultra high la PC, rezolutie clar 1920x1080). Este alta experienta pe PC. Daca nu aveam foarte multi prieteni pe consola cu care sa ma joc la orice ora din zi sau noapte , alegeam clar versiunea PC, asa ma multumesc si cu versiunea PS3, dar cu putina strangere de inima.
    normal ca e o diferenta intre ultra high pe PC la FullHD si PS3...d'oh...experienta este foarte diferita insa per total nu e chiar asa o mare diferenta daca tinem cont si de distanta de la care se joaca la fiecare din cele platforme..la PC la 30 cm de ecran iar la consola la 1,5-2 m...

  8. #28 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Chris View Post
    Versiunea de console a jocului Battlefield 3 nu se poate compara cu versiunea de PC, cei de la DICE spunand ca aceasta va arata ca versiunea de PC pe setarile low.
    Serios, i-as intreba pe cei de la DICE? Pai putea fi altfel?
    Uluitoare descoperire a lui DICE !

  9. #29 SP
    Banned isis's Avatar
    Un GTX 580 si un i2500k tactat la 4Ghz duc jocul in 1080p pe Ultra la 60fps, nu trebuie multi GPU. Motorul lui B3 e pretentios. Iar Uncharted 2 arata slabut fata de B3 pe Ultra. Au fost niste "leak-uri" si baietii inventivi au facut teste.

    Uncharted 2 si Killzone 3 arata mai bine decat multiplatformele pentru ca e folosit CELL-ul pentru partea de grafica langa RSX, de aia. In restul de jocuri multiplatforma nu a stat nimeni sa lucreze special versiunea de PS3 sa beneficieze de extra puterea CELL-ului. Asa ca folosesc RSX-ul, care e slab. Rezultatele le vedeti singuri.

    Insa chiar si pe LOW jocul arata mai bine ca multe jocuri multiplatform. Am vazut gameplay pe PS3, chiar e jucabil fara probleme. Jocul e cinematic, mediul total destructibil, daca nu va avea belele care le are RAGE nu vad de ce nu ar fi o experienta placuta si pe consola.

    Am o nelamurire, si nu e prima data cand constat asta. Nu va inteleg uimirea cand se spune ca versiunea de consola a unui joc e echivalentul versiunii Low / Mediu pe PC... chiar e cineva aici care se asteapta ca versiunea de consola sa arate la fel ca aia de high pe PC, sau mai bine? E hardware de 2005 in consola versus presupus hardware de 2011 in pc-uri. E normal ce se intampla.

    Nu stiu cat incearca B3 sa salveze industria de gaming pe PC. Stiu ca motorul are platforma master pe PC si DX11 din motive de demonstratie tehnologica. Nu cred ca faptul ca are un motor grafic teapan va ajuta la vanzari foarte mult. Sunt niste parteneriate cu nVidia, Intel si Microsoft in spate. De unde au iesit neste verzisori. Se vor cumpara multe procesoare si placi grafice in aceasta perioada [vezi cazul Crysis] cand per ansamblu Crytek a avut profit serios [care nu a venit numai din vanzarea jocului].

    Pe piata de console profitul pentru un developer vine exclusiv din vanzarea jocului. Pe PC mafia e mai mare, si profitul poate veni din mult mai multe directii, pe care noi nu le stim, si ne intrebam oare daca au vanzari asa slabe fata de consola, de ce mai si scot jocul pe PC? Poi na, ne intrebam da va zic eu sigur, scot pentru ca le iasa bani, nu scoate nimeni pe PC jocuri din bunatatea inimii lui.

  10. #30 SP
    Member Dante's Avatar
    Da, sunt sigur ca unii sperau.Ceilalti 99% eram constienti de faptul asta iar pentru 80% din noi nu grafica e cel mai important aspect

  11. #31 SP
    Member Ares's Avatar
    ptr cei nemultumiti de cum se vede bf3 pe consola , sa ia un pc din 2006 sa puna pe el bf3 , sa dea totul la maxim , sa compare cu actualele console si dupa sa spuna unde se vede mai bine

    cele bune.....

    ---------- Post added 18-10-2011 at 10:44 AM ----------

    , merge si pe ps3 , parerea mea

  12. #32 SP
    Banned isis's Avatar
    Sunt 100% convins ca pe un PC din 2006 nu poti rula jocurile la setari mai bune decat pe consola. Asa ca discutia e irelevanta.

  13. #33 SP
    Member Ares's Avatar
    nu este irelevant deloc , la orice lansare MP , cum dracu se face ca se aduce discutia de pc vs. console ????? dc tot timpul trebuie sa facem un Vs. , daca nu este pc vs console este intel vs amd , daca nu intel vs amd este ati vs nvidia , daca nu este niciuna nici alta este ps3 vb 360 , de ce mereu tre` sa existe marul discordiei , doar ptr ca suntem romani?

  14. #34 SP
    Junior Member Bravia's Avatar
    cand stai ore in sir la un joc, si iti da un feeling de nici foame nu iti mai e, nu cred ca te mai intereseaza daca, se vede umbra vietnamezului Mucinceai sau gaura din peretele de la etajul 4.
    Parerea mea

    In multe shootere actuale totul se intampla asa de repede incat discutia aceasta, pc vs console chiar devine anosta.

  15. #35 SP
    Member Dante's Avatar
    Daca n-as sti ca exista diferente cred ca n-as observa. Poate sunt eu prea ignorant dar pt mine nu conteaza nici cat negrul sub unghie

  16. #36 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    In primul rand din poza respectiva nu se intelege ca grafica pe console e low. Grafica pe console va fi undeva intre low si mid. Un hibrid.

    Which is enough for me.

    Mai mult decat atat, jocul va aparea si pe Wii U unde abia astept sa-l joc mai ales ca va fi unul dintre titlurile de la lansare. Si cred ca va fi un etalon perfect prin care sa vedem cat de buna va fi noua generatie de console cu privire la calitatea grafica. Restul e can can.

  17. #37 SP
    Banned isis's Avatar
    Mai important e sa nu aiba bug-uri grafice care sa il faca nejucabil...

  18. #38 SP
    Junior Member cristiochiana's Avatar
    Va purtati ca niste copii de gradinita.Nu ca versiunea de console are grafica prea slaba si lasati consolele pentru pc.Multumiti-va cu ce aveti : mie mi s-a stricat playstation-ul 3 slim cumparat nou dupa ce in trecut mi s-a stricat si phat-ul de 40 gb pentru care tot 500 de lei am platit avand aceeasi problema(bloc optic).Mi-am zis ca gata ma apuc de gaming pe pc dar laptopul pe care am dat tot o stana de bani nu este destul de performant pentru a ma juca ceva decent.Nu e vorba de bani , ii pot plati dar la acesti 500 de lei mai sunt de cheltuit inca 200 de lei pe Modern Warfare 3 ca deh,daca nu il ai esti cel mai fraier dintre gameri.Jucati pe ce platforma puteti si nu mai faceti figuri .

  19. #39 SP
    Member maravela's Avatar
    Din punctul meu de vedere: Battlefield va fi la fel de plictisitor pe console ca si pe pc...

  20. #40 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by maravela View Post
    Din punctul meu de vedere: Battlefield va fi la fel de plictisitor pe console ca si pe pc...
    daca taceai filozof ramaneai ...........

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7 Last Post: 26-02-2013, 18:04
  2. Replies: 24 Last Post: 08-07-2011, 23:46
  3. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 01:58
  4. Zvon: Battlefield Heroes vine pe console By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 18-05-2009, 17:03

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts