Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 14 of 14

Thread: Killzone 2 DLC imediat dupa lansare

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Killzone 2 DLC imediat dupa lansare

    Guerrilla Games a confirmat faptul ca un DLC pentru FPS-ul Killzone 2 va fi lansat imediat dupa aparitia jocului pe 27 februarie. Nu se stie ce va contine acest DLC, dar producatorii au declarat ca ne putem astepta la noi harti, arme, moduri de joc si personaje. Multiplayer-ul din Killzone 2 va fi extins prin aceste DLC-uri, asa ca va trebui sa aveti regiunea 1 a jocului pentru a putea pune mana pe ele pentru ca in Romania, Playstation Store nu este deschis!
    Attached Images Attached Images image-o-matic.jpeg

  2. #2 SP
    Member slabunator's Avatar
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Guerrilla Games a confirmat faptul ca un DLC pentru FPS-ul Killzone 2 va fi lansat imediat dupa aparitia jocului pe 27 februarie. Nu se stie ce va contine acest DLC, dar producatorii au declarat ca ne putem astepta la noi harti, arme, moduri de joc si personaje. Multiplayer-ul din Killzone 2 va fi extins prin aceste DLC-uri, asa ca va trebui sa aveti regiunea 1 a jocului pentru a putea pune mana pe ele pentru ca in Romania, Playstation Store nu este deschis!
    free of charge sau cu plata e dlc ul? m-am saturat de cu*vasagul (politica de vanzari probabil o numesc ei) pe care il adopta multe companii in ultima vreme. "terminam de facut jocul, dupa care SCOATEM harti mp, arme etc, din versiunea finala si le adaugam ca DLC pe bani la o zi de la lansarea jocului" .iar gamerul accepta, doar el vrea experienta completa. ce ar fii daca s-ar face asa peste tot? ma duc la o reprezentanta de masini, aleg una, o cumpar, dupa care aflu ca rotile din fata nu-s incluse in pret.

  3. #3 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    de acord cu aallex ,cred ca toata lumea spera ca DLC sa fie free,let's hope for the best

  4. #4 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Mai mult ca sigur nu va fi free. Poate doar de Craciun!

  5. #5 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Sony vor neaparat sa profite de titlul asta cat mai mult posibil se pare .

  6. #6 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Jocul a fost terminat acum 2-3 luni bune, probabil au lucrat in acest timp la niste extras care poate chiar merita bani, sau poate sunt free cum sunt si unele la lbp.
    Mika nu-i ca la 360 unde nu intra jocu pe dvd si te forteaza sa cumperi dlc-u , aka tomb rider.

  7. #7 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Jocul a devenit gold pe 21 Ianuarie. Daca pentru tine asta inseamna 2-3 luni bune... Si daca chiar merita banii puteau sa le integreze in disc-ul initial. Noroc la cumpararea DLC-ului.

  8. #8 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Tavitzu, lucrezi in domeniu de stii cat intra sau nu pe un disc de 360, sau doar iti place sa faci flamewar si fanboy-isme gratuite ?

  9. #9 SP
    Member Tavitzu's Avatar
    Da nu ma refer la stadiu gold, multa lume a facut rost de el in urmatoarele zile ,in anumite tari (iran de ex unde nu se respecta nimic si apare cand apare in magazin, sau arabia saudita).Ei l-au terminat mai devreme ca sa se asigure ca nu se mai intampla problema cu lbp(delayu de 2 sapt la scrierea blue-rayurilor), si nu cred ca au fost in criza de timp la 5 ani de development, practic trebuia sa iasa in iarna dar sa bagat resistance 2 peste ei, deci au fost pe ,,hold''.Eu ma bucur ca guerila nu a stat degeaba acest timp pana la lansare, este un joc magnific ce merita mult dlc, preferabil gratuit
    P.S ma amuza cum raspunzi fix dupa 3 min mereu cand dau un reply la orice thread in afara de sectiunea ps3

    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Tavitzu, lucrezi in domeniu de stii cat intra sau nu pe un disc de 360, sau doar iti place sa faci flamewar si fanboy-isme gratuite ?
    Nu lucrez dar multi developeri au comfirmat ca pe dual layer dvd , microsoft il restrictioneaza la 6,8-7gig din 9 cred daca nu ma insel din motive de securitate.
    Si da imi place sa ofer fanboy-isme gratuite in fiecare zi , nu pot sa dorm bine pana nu imi termin slujba de holy-warrior-becali style pt ps3

  10. #10 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Mi se pare ciudat ca scot DLC imediat dupa lansare,dar asta e doar e criza

  11. #11 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    masina aia care a fost data ca exemplu mai sus, este perfect functionabila cand o cumperi din fabrica (la fel ca si jocul in sine). vrei tapiterie din piele, linie cromata, sistem audio cu x cd-uri/dvd-uri etc etc platesti in plus. eu sper sa nu fie foarte multe DLC-uri, pt. ca s-ar crea foarte multe confuzii, fiind un joc ce o sa fie masiv jucabil on-line.

  12. #12 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Nu cred ca DLC-ul va fi free...chiar ma indoiesc amarnic, tinand cont de criza financiara.

  13. #13 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Nu inteleg de ce naiba sa tot cersim!! Orice costa! Normal ca va trebui platit! Doar lucreaza de 5 ani la jocul asta si profitabilitatea companiei producatoare este extrem de importanta atat pentru ei, dar si pentru noi ca si gameri.

  14. #14 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Ca sa impacam pe toata lumea, cateva detalii despre DLC:
    • Not all DLC for Killzone 2, free.
      Er zijn betaalde en gratis DLC's geplant.
      There are paid and free DLC's planted.
    • De DLC is in de vorm van: Maps, Extra Gamemodes enz...
      The DLC is in the form of: Maps, Extra Game Modes, etc. ..
    • Guerrilla is op dit moment bezig met een ingame store zoals die bij Metal Gear Solid 4.
      Guerrilla is currently working on an ingame store as in Metal Gear Solid 4.
      Hier kan je dus door punten te verdienen kleren en upgrades kopen voor je personage.
      Here you can earn points by clothes and buy upgrades for your character.
    • Retromaps komen naar Killzone 2 via DLC (dus maps uit Killzone 1)
      Retro Maps come to Killzone 2 via DLC (ie maps from Killzone 1)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Socom 4 va fi lansat dupa Killzone 3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 21-12-2010, 11:59
  2. Killzone 3: data de lansare By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 06-09-2010, 16:01
  3. Modern Warfare 2: Data de lansare pentru DLC By FPS Marius in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 10-03-2010, 22:44
  4. Blur va primi DLC, fara DLC la lansare By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 08-03-2010, 12:45
  5. Killzone 2: DLC gratuit By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 30-11-2009, 15:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts