Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Forza 3 va fi lansat la sfarsitul anului

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    Forza 3 va fi lansat la sfarsitul anului

    Microsoft va lansa Forza 3 ca unul dintre cele mai asteptate titluri de pe Xbox 360, la sfarsitul acestui an. Este posibil ca jocul sa aiba un Collector's Edition, DLC, peste 100 de circuite si 400 de masini. Jocul nu a fost confirmat de Microsoft, dar au fost scapate detalii despre el in mai multe randuri. Line-up-ul first-party pentru acest an este inca necunoscut, dar se asteapta o dezvaluire la GDC.
    Attached Images Attached Images forza3.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Numai vesti bune azi...abea astept.

  3. #3 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    That's a nice one.

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Asta este asa ca sa visam frumos. Eu pana in 2010 cel putin nu vad sa apara acest joc.

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Asta este asa ca sa visam frumos. Eu pana in 2010 cel putin nu vad sa apara acest joc.
    Daca stai bine si te gandesti... Forza 3 nici nu trebuie sa fie mare minune fata de Forza 2. Cateva tweak-uri pe ici pe colo, un engine care sa permita si antialiasing, toate pachetele cu masini downloadable din FM2 sa fie din start disponibile in FM3, mai multe trasee, si gata: We have a winner !

    P.S. Cred ca si exista un forum cu ceea ce-si doreau userii de FM2 pentru urmatorul titlu... si din cate am inteles developerii vor tine cont de cele listate acolo.

  6. #6 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Eu de exemplu de la Forza 3, vreau un sistem de multiplayer mai bine pus la punct. Vreau sistem de steaguri. Vreau warm up. Vreau calificari. Vreau, vreau si vreau . Nu doar masini si trase in plus.

  7. #7 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu la Forza 3 vreau sa poti seta anumiti playeri sa fie comisari pe traseu si vreau regulament din FIA aplicat la sange, inclusiv ce-a zis copilotul Dj Mo.
    Si mai vreau sa nu se planga pseudo-racer gamer-ii ca e prea sim jocul

  8. #8 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    thanx

  9. #9 SP
    Member Snake's Avatar
    Si ca sa fiu eu oaia neagra a familiei: Eu vreau ca in Forza 3 sa fie introduse masini de politie si sa se numeasca Forza Undercover

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    Si ca sa fiu eu oaia neagra a familiei: Eu vreau ca in Forza 3 sa fie introduse masini de politie si sa se numeasca Forza Undercover
    Ahahahaha. Tare asta. Forza for Speed

  11. #11 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Da, si soundtrack-ul sa il aibe featured pe maestrul Guta, nu ?

  12. #12 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Eu de exemplu de la Forza 3, vreau un sistem de multiplayer mai bine pus la punct. Vreau sistem de steaguri. Vreau warm up. Vreau calificari. Vreau, vreau si vreau . Nu doar masini si trase in plus.
    Atunci vrei LFS cu masini oficiale pe piste oficiale

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Atunci vrei LFS cu masini oficiale pe piste oficiale
    Sau RacePro

  14. #14 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Eu la Forza 3 vreau sa poti seta anumiti playeri sa fie comisari pe traseu si vreau regulament din FIA aplicat la sange, inclusiv ce-a zis copilotul Dj Mo.
    Si mai vreau sa nu se planga pseudo-racer gamer-ii ca e prea sim jocul
    forza 2 sim? that's a good one. ar fi bine sa aiba tot ce spui, dar va fi jucat doar de o mana de oameni. acum sunt la cautare masinile gt care derapeaza in curba la 70-80km/h, off-track cu aderenta de asfalt si hud-uri gen wii. si eu imi pun mari sperante in forza 3 dar ramane de vazut.

  15. #15 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Poate ne spui si noua ce este Forza 2?

  16. #16 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    forza 2 l-as caracteriza ca un semi-sim, daca exista asa ceva, care exceleaza la capitolul masini. avand aproape 400 de masini, desi jumatate se comporta la fel, e destul de fun sa le incerci. si mai cred ceva, un bun sim nu va lua never ever note de 9+.

    "That bit aside, what Ferrari Challenge does right is the actual driving simulation. Regardless of which Ferrari you're behind the wheel of, the car will drive expectedly, ranging from raw power and performance of the newer models to the rather unassisted handling of models from the '50s and earlier. Eutechnyx has done a great job of implementing a physics engine that properly simulates each of the cars' handling, giving you good feedback over how much power you're asking out of the car and how much it's delivering to you at any given moment. Good stuff here. Unfortunately, the realism bit was taken a little too far."

    asta ca sa intelegi de ce a luat 6.5 si nu ca sa laud jocul ca n-are nevoie

    nu trebuie sa fii ironic ca nu este cazul. am jucat nopti intregi forza 2. e clar ca avem pareri diferite despre ce inseamna un sim.

    game on

  17. #17 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Intr-adevar, ca sa fie un sim veritabil, lui Forza 2 i-au lipsit conditiile atmosferice si regulile pe traseu (steaguri, etc). Masinile si dinamica lor in schimb mi se pare ca este simulata destul de bine, inclusiv fortele ce le guverneaza.

  18. #18 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu am vrut sa fiu ironic. A fost o simpla intrebare legata de parerea ta despre un joc. La faza cu "masinile se comporta la fel" ai nimerit ca nuca in perete. Incep sa cred ca degeaba ai nopti intregi pierdute in acest joc. Nu am insinuat sau spus vreodata ca Forza 2 este simulator la sange. Ii lipsesc multe, dar dinamica masinilor este simulata foarte bine.

  19. #19 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar

  20. #20 SP
    Member ciypriyan's Avatar
    Attached Images Attached Images 2.jpg 3.jpg 7.jpg 8.jpg 9.jpg 10.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 7 Last Post: 16-02-2013, 23:57
  2. Replies: 6 Last Post: 08-02-2012, 02:10
  3. Replies: 7 Last Post: 17-02-2011, 14:27
  4. Borderlands DLC pana la sfarsitul anului By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 19-10-2009, 00:11
  5. Demon's Souls ajunge si in SUA la sfarsitul anului By istrategie in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 14-06-2009, 09:38

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts