Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast
Results 121 to 140 of 156

Thread: Anonymous ataca din nou...

  1. #121 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Nu stiu de ce in ultima perioada romanii se vad Anonymous. Am vazut o gramada de pustani pe facebook sau alte site-uri cu poze reprezentative Anonymous, pusti din care pe unii ii cunosc si stiu ca sunt paraleli cu asa ceva. Wannabe cred ca e termenul corect.
    Cat despre link-ul de mai sus, este clar ca reprezinta stereotipul (deja) explicat un pic mai sus de mine. Si toate astea dupa toate povestile alea cu: "domle da' facebook-u' n-a cazut..".
    PS: Mai intai invatati engleza mai baieti, dupa aia puteti sa visati ca intr-o buna zi o sa stiti si voi probabil ce naiba e ala hacking. Pana atunci, inapoi la CS.

  2. #122 SP
    Member iradum's Avatar
    Cea mai buna aparare pentru o persoana e ca nimeni din jur sa nu stie cu ce se ocupa. Este o vorba "The quieter you become, the more you are able to hear." Cei care se lauda sunt pusti care au descoperit internetul.

    Anonymous nu e hacking. De obicei de hacking se ocupa LulzSec. Anonymous e legat de libertatea oamenilor, de libera exprimare in viata reala si pe internet.

  3. #123 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Quote Originally Posted by iradum View Post
    The quieter you become, the more you are able to hear.
    Asta e de pe background-ul din Backtrack 5 distro
    Se cunoaste si e ceva clar ca cei mai buni hackeri sunt cei care nu au fost prinsi inca, care isi fac treaba si nu se lauda si nici nu observa nimeni ca ei au facut ceva, cei care sunt prinsi sunt doar niste oameni care vor sa fie laudati sau ma rog, vor atentie... attention whores. Daca ar fi asa oricine poate sa puna niste licitatii false pe eBay si maine apare in ziar "hacker-ul care a spart eBay-ul"

  4. #124 SP
    Member wolverine's Avatar
    Si uite asa a aparut si la noi legea...zicea cineva mai sus ca ce ne agitam atata ca e vorba numai de america! Atat am sa-i transmit,vorba lui Charlie: miau-plici!( imi pare rau ca nu te-am intrebat atunci ce ar face numai america cu legea asta daca peste tot in lume internetul ar fi liber. dar ma enervasem si am zis sa o las asa). O diferenta considerabila este ca noi nu avem nici un Anonymous sa atace servere-le marilor firme din romania sa vada ce inseamna internet-ul,adica mai bine zis sa ne protejeze interesele. Nu, noi avem oameni care daca le spui ca maine viscoleste dau fuga in super-market-uri sa-si cumpere de mancare de frica sa nu moara de foame. Am si o rugaminte totusi,sa fie lasat deschis thread-ul sa vedem peste cativa ani,doi-trei ani de exemplu, in functie de cum va evolua legea ce a spus fiecare si sa radem unul de altul cat de panicati ca o sa ne-o traga de o sa visam numai internauti sau cat de linistiti eram ca legea e buna si nu o sa fie inchise decat tracker-ele. Acum serios, ar trebui sa ne revoltam si pentru a sustine ceva, o cauza nu doar ca spun astia la televizor ca romania moare de foame,ar trebui sa gandim putin nu sa fim oi cum am fost pana acum,ar trebui sa spune STOP! ca sa putem merge inainte nu sa fim impinsi de la spate.

  5. #125 SP
    Member iUser's Avatar
    Am incercat sa fac niste avatare pe care sa le "purtam" o perioada, pentru a arata ca aceasta comunitate este unita si nu suntem de acord cu ACTA. Sunt de parere ca au iesit bine. Ce ziceti, "ne bagam"?
    Attached Images Attached Images 50275_106175812744911_2533145_n.jpg no-acta.jpg tumblr_ly9mlrcqsq1qfwmwto1_500.png stop-acta-cg.jpg stop-acta-cg-2.jpg

  6. #126 SP
    Member wolverine's Avatar
    eu zic sa ne bagam. eu unul am inceput de mai demult cu desenul din avatar de la mine, marca inregistrata.

  7. #127 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Eu nu inteleg protestele impotriva acestui acord. Nu am gasit nicio fraza care sa ma afecteze negativ...poate ma ajuta cineva sa devin anti-ACTA.
    Attached Images Attached Images ministerul-economiei-acta-01022012.pdf

  8. #128 SP
    Member wolverine's Avatar
    "DORIND să promoveze cooperarea dintre furnizorii de servicii și titularii drepturilor pentru a aborda �ncălcările relevante din mediul digital". Ceea ce inseamna, sa ma corecteze cineva daca ma insel ,ca cei care imi dau mie internat au voie si chiar sunt obligati mai nou sa vada tot ce fac eu pe net. Ca procedez legal sau nu, asta nu e treaba ta sau a altora pentru ca nu ai sa vezi pe nimeni ca sta cu pulitaiul in casa care sa-l urmareasca tot timpul doar doar o calca pe bec. Apoi,chiar crede cineva ca e vorba numai de filme piratate si soft-uri furate? Serios? Adica nu conteaza cu nimic ca acum o sa aiba voie sa vada ce vorbesti,cu cine, de ce si toate astea pentru drepturile intelectuale ale unor firme mari? Pai si daca tot vorbim de lucruri contrafacute si propietate intelectuala furata pai putem zice ca avem voie sa radem jumatate din China ca doar ce pm,nu? Deschideti bine ochii ca deja jurnalismul numai e autoritatea obiectiva ce era acum zeci de ani. Toul se face la comanda si din aceasta cauza in ziua de azi poti sa afli informatii,adevararuri si doleante numai de la cetateanul de rand care nu e comandat decat propia constiinta. Ori asa ceva nu poate fi bine. Daca tii sub control informatia atunci tii sub control lumea! A trecut vremea alor nostri,ei au luptat pentru libertate noi trebuie sa luptam pentru "Cuvant" . Internetul e ultima frontiera care trebuie cucerita!

  9. #129 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by wolverine View Post
    Ca procedez legal sau nu, asta nu e treaba ta sau a altora
    Din pacate aici m-ai pierdut, nu pot adera la asa ceva.

    Quote Originally Posted by wolverine View Post
    Adica nu conteaza cu nimic ca acum o sa aiba voie sa vada ce vorbesti, cu cine, de ce si toate astea pentru drepturile intelectuale ale unor firme mari?
    Asta se intampla deja de foarte mult timp. Google, Apple, Microsoft, Orange, etc., toti inregistreaza. Daca abia acum te revolta treaba asta...cam tarziu. Astept in continuare argumente valide, anti-ACTA.

  10. #130 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Mozambic aia cu avatarele cred ca este de succes. Presimt ca daca o sa purtam toti avatar sau wallpaper anti-acta, sigur cineva va lua masuri sa ne multumeasca placerile virtuale.

  11. #131 SP
    Member iUser's Avatar
    Tu stii sa citesti?
    ...pentru a arata ca aceasta comunitate este unita si nu suntem de acord cu ACTA

  12. #132 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Stiu sa citesc cat sa-mi dau seama ca tu nu ai inteles aluzia. Nu e nimic: Honor et Patria!

  13. #133 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Astept in continuare argumente valide, anti-ACTA.
    +1

    Sau e la moda sa fii anti-ACTA? Pffff...

    SOPA si PIPA sunt porcarii, dar la ACTA nu vad ce va deranjeaza. Astept si eu ca si ffocus niste motive pt care ar trebui sa fim anti-ACTA. Atentie: SOPA si PIPA sunt porcarii pentru cum sunt impementate, ideea initiala (de stopare a pirateriei) e excelenta, dar modalitatile prin care se urmareste stoparea sunt absolut cretine.

  14. #134 SP
    Member wolverine's Avatar
    stiti care e chestia? cand o sa vina argumentele valide pe care le cereti s-ar putea sa fie prea tarziu. eu nu stiu ce moda zici de a fi anti ACTA. sa nu uitam totusi ca s-a semnat cam pe ascuns documentul. si asa pot sa spun ca e o moda sa dai vina pe basescu pentru ca afara ninge pentru ca asta intr-adevar e o moda! va mai intreb o data : chiar credeti ca totul se va opri la inchiderea tracker-elor? ce ma deranjeaza la ACTA? e aceasi marie cu alta palarie. e clasica schema benny hill: au schimbat eticheta si toata lumea e super multumita. o sa vina o vreme cand o sa ne intrebe copiii copiilor nostri: bunicu' am auzit ca era inainte un internet liber pe care postai ce vroiai si aveai muuuulta informatie. da, nepoate asa-i,era frumos....; pai si de ce acum, internetul inseamna numai reclame la oale si poezii despre conducatorii nostri dragi? pai cand eram mai tanar s-a dat o lege prin care s-a vrut stoparea furtului de intelectualitate privata si toti am crezut ca e bine si frumos dar n-a fost asa. pai de ce nu ai facut nimic,bunicu' ? pai nu am avut argumente reale la momentul respectiv!

    ---------- Post added 03-02-2012 at 06:07 PM ----------

    si inca o chestie ca sa va intre bine in cap: nu mi-e frica de ce ar putea sa faca o tara civilizata cu legea asta,mi-e frica la ce furtisaguri o sa ne supuna ai nostri pe baza acestei legi. ca am mai avut noi legi europene cu care si-au batut joc de noi! ganditi-va la asta nu la legea propiu zisa care oricum e de cacao. dar o lege de cacao in mainile unui popor de hoti ca al nostru? ce viitor vedeti in asta? stralucitor? nu prea cred...

  15. #135 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Asta explica cel mai bine:


  16. #136 SP
    Senior Member tray's Avatar
    asta e ca acum cativa ani cand incepuse criza in america "ce criza domne, nu ma afecteaza pe mine, e la ei in America acolo".

  17. #137 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Eu zic sa nu va mai bateti capul cu indivizi care sunt mereu contra indiferent de subiect. Ei cred ca pretinzandu-se Gica Contra pe forum mereu, aparent vor deveni foarte inteligenti in ochii oamenilor, dar.. nu e chiar asa. Adevarul este ca devii foarte enervant.

  18. #138 SP
    Senior Member tray's Avatar

    poate mai intelegeti, dar stiu, ca oricum nu va va multumii

  19. #139 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    @raverx: ai un super argument in filmuletul "roboteilor".... Vezi partea cu berea bauta cu nasul. ACTA, din pacate, nu se rezuma doar la ce spun ei prin ea. Iar drept dovada, ca in Romania se va abuza, este faptul ca "demnitarii", nici macar nu s-au obosit sa ne informeze cu privire la semnarea acestei "legi"

    ---------- Post added 05-02-2012 at 12:01 PM ----------

    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Una din preferatele mele


    Cei nerabdatori dati la 4:00, acolo incepe distractia.
    Ia vezi, ca esti pasibil sa fii sanctionat conform ACTA. Acum o sa vii si o sa imi scrii ca nu am dreptate si o sa imi aduci unul sau mai multe argumente evazive.

  20. #140 SP
    Senior Member CSergiu's Avatar
    Ma doare-n cot de ACTA momentan si pe multi altii ca mine pentru ca nu credem ca o sa intre in vigoare aceasta lege. Si daca intra, daca intra atunci e de rau pentru ca toti cei pe care acum ii doare in cot ca pe mine o sa se alature celor care sunt ANTI-ACTA acum, adica tot internetul... deci => ori intra in vigoare ori nu intra tot acelasi rezultat va avea: internetul va ramane la fel ca acum.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 7 of 8 FirstFirst ... 5 6 7 8 LastLast

Similar Threads

  1. Microsoft se razgandeste... din nou By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 31 Last Post: 16-08-2013, 12:09
  2. Max Payne 3 amanat din nou By tray in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 09-06-2010, 15:17
  3. ConsoleGames.ro incinge din nou asfaltul ! By Mika in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 26-02-2010, 15:42
  4. Febra aurului ataca iar By trickz in forum Console News
    Replies: 20 Last Post: 23-12-2009, 13:50

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts