Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 34

Thread: Diablo III ar putea veni si pe console

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Diablo III ar putea veni si pe console

    De-a lungul anului 2011 au tot circulat zvonuri conform caruia urmatorul joc Diablo al celor de la Blizzard se va lansa si pe console, pe langa eternul si loialul PC. O miscare destul de interesanta care nu le prea sta in fire developerilor, avand in vedere ca ultimul lor joc lansat pe consola a fost Diablo 1 pentru PlayStation 1 in 1998. Dar uite ca dupa luni de zvonuri si discutii intense pe aceasta tema, un post de pe Twitter ne-a oferit raspunsul: da, jocul se va lansa si pe console. Putem deduce treaba aceasta prin declaratia Community Manager-ului de la Blizzard,Micah Whipple, care suna cam asa: "Da. Josh Mosqueira e lead designer-ul pentru versiunea de consola a lui Diablo ". Din pacate nu a specificat pe care dintre ele, deci putem presupune ca e vorba de PS3, Xbox 360 si probabil chiar si Wii U (avand in vedere valul de jocuri hardcore ce se va lansa pentru urmatoarea consola Nintendo).

    Deci ce mai asteptati? Scoateti sampania aceea pusa de-o parte pentru o ocazie speciala, sau wiskey-ul vechi de zeci de ani pentru ca azi avem motiv de sarbatoare! Diablo III pentru toata lumea!
    Attached Images Attached Images diablo-iii-wallpaper_1280x720_12230.jpg

  2. #2 SP
    Member Mythul's Avatar
    Un motiv sa-mi cumpar un ps3

  3. #3 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Diablo 3, canapea, ds3-ul si o pereche de căști :-) Pentru mine e un vis devenit realitate.

    Sent from my GT-I9001

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Diablo 3 si The Witcher 2 pe console. Superb. Mai lipseste STALKER si personal nu ma mai joc pe PC

  5. #5 SP
    Junior Member SpoytoR's Avatar
    Se stia cu atata prelungire ca o sa apara si pe console, eu unul deabea astept! Daca multi si-au luat ps3 pt GoW ...stai sa vezi acum cati isi ia ... chiar ca S.T.A.L.K.E.R mai lipseste de pe console:X

  6. #6 SP
    Member pufy's Avatar
    DAAA ,daca la Demon's si Dark Souls a fost cam limitat MP aici o sa fie mortal ,sa stabilim pe thread ce zona ni-l luam fiindca vreau sa joc cu voi TOTI !!!

  7. #7 SP
    Member Mythul's Avatar
    All hail Diablo 3 is coming :

  8. #8 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Nu mai visati la Stalker, daca nu ma insel studioul care l-a produs s-a inchis.
    Legat de stire, ma simt nevoit sa ma repet: sper ca versiunea de PC sa nu aibe de suferit (calitate, data de lansare).

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

  9. #9 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Nu mai visati la Stalker, daca nu ma insel studioul care l-a produs s-a inchis.
    Legat de stire, ma simt nevoit sa ma repet: sper ca versiunea de PC sa nu aibe de suferit (calitate, data de lansare).

    Sent from my GT-I9100 using Tapatalk
    Off-topic:
    On 23 December 2011 it was revealed that they are continuing to develop S.T.A.L.K.E.R. 2
    GSC Game World - Wikipedia, the free encyclopedia


  10. #10 SP
    Junior Member t0t3nk0pf's Avatar
    Guys, este doar o pseudo-confirmare.
    Tipul nu a confirmat decat faptul ca au incropit o echipa care sa se ocupe de portarea pe console. Deci nu e oficial nici macar portarea, d-apai data de lansare.

    Pana una alta nu exista data oficiala nici pentru versiunea de Mac/PC.

    Din partea mea, daca se va realiza, va fi implinirea unui vis!

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu pot sa cred... Nici nu vreau sa ma bucur pana nu vad un anunt oficial legat de Diablo 3 pe console... Ar fi prea frumos sa fie adevarat (indiferent cat va avea de suferit varianta de PC )

    ---------- Post added 10-01-2012 at 11:44 PM ----------

    P.S. Totusi, ar trebui editata stirea. Ori este oficial, ori este zvon/post de pe twitter? Ca sunt 2 lucruri diferite

  12. #12 SP
    Manager paul's Avatar
    In a statement to Game Informer, Blizzard said the following:
    "Bashiok's response on Twitter was intended as a confirmation that we're actively exploring the possibility of developing a console version of Diablo III, as we've mentioned in the past. This is not a confirmation that Diablo III is coming to any console platform. Our focus right now is on finishing the PC/Mac version of Diablo III and making sure it's a worthwhile successor to the Diablo series."
    Diablo III on Consoles Moving Forward - Update: Diablo III on Consoles Still Not Confirmed - PlayStation 3 News at IGN

  13. #13 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    mie mi s-a parut destul de oficiala treaba. singura chestie e ca nu au anuntat-o la un mega gaming event. Managerul a zis deja cine e responsabil de versiunea de console si deci vom avea si o versiune de console . Daca credeti ca trebuie editata stirea atunci let me know.

    Legat de stirea de mai sus... eu cred ca tipului i-a scapat aceasta mica stire si acuma incearca sa o ascunda cat mai bine.... ca si la poza aia de la Twisted Metal pt ps3 care a ajuns pe net. David Jaffe a zis ca nu lucreaza la nici un nou joc TM, doar ca sa poata face un anunt oficial la E3. Deci care e urmatorul gaming event la care va lua parte Blizzard? Atunci cred ca va fi totul oficial

  14. #14 SP
    manfurismojive kobayashi's Avatar
    Nu e nici o scapare,e cat se poate de oficial,doar ca va mai dura mult si bine pana va aparea pe console...din interviul de mai jos reiese ca lucrul e deabea la inceput,se formeaza echipa responsabila pt varianta de console si s-ar puatea sa apara pe generatia urmatoare de console

  15. #15 SP
    Junior Member jackal1609's Avatar
    Nu stiu cum o sa ne descurcam cu shortcuturile ca si la tastatura te mai incurcai, sau o sa fie available si versiunea Move Sa fii vrajitoare sa dai cu staffu' in cap . Dar daca stau sa ma gandesc nu suna ireal .

  16. #16 SP
    Member Nestea's Avatar
    E clar ca il lanseaza odata cu noile console,deci mai e de asteptat.

  17. #17 SP
    Member rulzmaker's Avatar
    Sunt aproape sigur ca va fi si pe Wii U, daca va fi lansat pe console. Controller-ul in acest caz ar putea ajuta spun eu.

  18. #18 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by jackal1609 View Post
    Nu stiu cum o sa ne descurcam cu shortcuturile ca si la tastatura te mai incurcai
    Simplu: Wheel Menu pentru extra spells (cred ca se pot pune cel putin 20), 4 spells pe d-pad care cu modifiere pot ajunge la 12 (de exp. daca tii LT sau RT apasat d-pad are alte functii). Sper sa se descurce... desi Blizzard si experientele pe console...

  19. #19 SP
    Junior Member dacblood's Avatar
    Nu stiu ce sa zic de stirea asta....Diablo e facut pt tastatura+mouse. Blizzard e o companie care nu lanseaza un joc daca nu le place lor cum e jocul(control, grafica,gameplay,etc). Poate stiu ei ceva ce noi nu stim in legatura cu noua generatie de console

  20. #20 SP
    Member eneea's Avatar
    O sa-l cumpar din prima zi pt xboxul meu .. am vazut pe alte forumuri ca se tot plangea lumea can nu se poate fara tastaura si mouse...sicner asa credeam si eu despre fps-uri si uite ca s-a putut . totusi astept stirea oficiala si poate cu o data orientativa (a se citi an), tare mi-e frica ca nu-l apuca pe diablo actuala generatie de console

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Diablo III By RonanN1 in forum Console Club
    Replies: 1063 Last Post: 25-01-2024, 01:01
  2. Replies: 21 Last Post: 10-01-2012, 22:00
  3. APB ar putea veni pe PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 25-08-2009, 09:58
  4. Diablo III By 5uNNy in forum Sony PlayStation 3
    Replies: 2 Last Post: 24-08-2009, 18:08

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts