Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Peste 600 de oameni lucreaza la Resident Evil 6

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Peste 600 de oameni lucreaza la Resident Evil 6

    Daca vi se pare ca o echipa de 100 de oameni care lucreaza la un joc e mare, ei bine ar trebui sa va ganditi de doua ori de acum inainte: conform executive producer-ului care se ocupa de Resident Evil 6, Hiroyuki Kobayashi, peste 600 de oameni vor lucra la urmatorul lor "dramatic horror" (cum ii place acestei firme japoneze sa ii spuna) . Din aceasta echipa imensa, in jur de 150 de membrii sunt de la Capcom HQ din Japonia. Deci cu alte cuvinte baietii nu se "joaca" atunci cand vine vorba de Resident Evil 6. Ei vor sa ofere experienta horror optima care sa readuca seria lor iubita la gloria de odinioara. Daca 600 de oameni au fost prea multi (sau prea putini) ramane de vazut atunci cand jocul se va lansa si fanii isi vor da cu parerea.
    Attached Images Attached Images re6_picture_0120_0000.jpg

  2. #2 SP
    Member Plavs's Avatar
    eu unu sincer urasc cand producatori de jocuri tot trag de o franciza cum este Resident Evil ok a avut succes dar totusi o sa ajunga sa il strice pt ca asta se va intampla eventual cum este si cu cod,assasin creed ,nfs,etc ..a-si vrea sa isi mai foloseasca si imiaginatia nu sa tot traga de francizele consacrate si sa inventeze ceva nou...

  3. #3 SP
    Member mastakilla's Avatar
    nu poti baga seria RE in aceeasi oala cu celelalte pe care le-ai enumerat si ies pe banda rulanta , seria RE a fost din ce in ce mai buna , nu este doar un dlc pentru a mai mulge niste bani

  4. #4 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Si e mult? Din aia 600 de oameni probabil ca doar vreo 50 lucreaza serios la joc, multi sunt doar testeri care nu-s de fapt in echipa de QA, doar joaca si ei un pic. Apoi e marketing-ul care se ocupa de toata compania si multi poate nici nu stiu cum e jocul. Uitati-va la orice joc la credits (de obicei la finalul jocului). O sa vedeti sute de oameni peste tot. Dar cati din aia chiar creeaza ceva pt joc? Vreo 10% probabil.

  5. #5 SP
    Banned isis's Avatar
    Interesant este din cati oameni este formata echipa de productie. Programatori, artisti, modelatori, etc.

  6. #6 SP
    Senior Member ShpioOn's Avatar
    Pot fi si 1000, degeaba, Resident Evil-ul nu va mai ajunge niciodata la gloria pe care a avut cu una sau chiar 2 generatii in urma si pe care a cunoscut-o cu primele jocuri din serie aka 1,2,3. Pentru mine Resident Evil s-a sfarsit odata cu partea a IV a.

  7. #7 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    Assassins Creed chiar e ok,din partea mea sa mai fie in 10 continuari daca sunt la fel de reusite...Resident Evil mi s'a parut tare ca film,ca joc din ce am vazut si eu asa nu prea m'a convins

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    De acord si mi-a placut foarte mult ultimul film cu Milla. Am fost la cinema 3d, popcorn, nachos etc... Jocurile asa si asa...

  9. #9 SP
    Member Devergo's Avatar
    Pacat ca din aia 600 nu e nici unu care stie sa faca un game-cover decent

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 21-10-2012, 08:56
  2. Zvon: Slant Six lucreaza la un nou Resident Evil By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 06-11-2010, 00:40
  3. Takeuchi nu lucreaza la Resident Evil 6 By erik95 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 02-07-2010, 15:12
  4. Peste 400 oameni lucreaza la Resident Evil 5 By Bobby in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 15-09-2008, 10:54

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts