Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 21

Thread: Primele imagini in-game din The Last Of Us

  1. #1 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar

    Primele imagini in-game din The Last Of Us

    Faimoasa revista GameInformer a postat astazi un set de poze in-game din The Last Of Us, si vreau sa va spun ca uitandu-ma la ele, ma gandesc ca PS4 este destul de departe. Imaginile de mai jos sunt doar o mostra din cele 20 ce urmeaza sa vina in numarul lunii Martie al revistei. Din ceea ce am aflat pana acum, luptele includ atat arme militare cat si arme "albe". Acestea se vor strica dupa uzura, deci va trebui sa cautati noi obiecte frecvent, in timp ce veti juca acest joc. Majoritatea jocurilor postapocaliptice prezinta culori reci, triste, in timp ce cei de la Naughty Dog au folosit culoarea naturii adaugand ceva mister povestii in sine, in acelasi timp, aducand si ceva cu totul nou pe piata, fata de zombalaii cu care ne-am obisnuit in Left 4 Dead si multe alte titluri. Daca va uitati atent, in una dintre aceste imagini este podul acela galben din Pittsburgh, deci probabil jocul ne va purta prin mai multe orase, ceea ce pare chiar interesant. Developerii The Last Of Us au spus ca Ellie nu va fi jucabila in joc, AI-ul ei fiind unul dintre punctele pe care echipa se axeaza cel mai mult. In demo-ul care a fost prezentat lumii, dupa usile inchise, ea reusea sa tina pasul cu jucatorul, si in acelasi timp, nu iti intra in cale. Nu parea sa aiba nevoie de vreun tratament special. Si da, stiu ca am lipsit mult de pe site, dar m-am intors (so you can start with the "welcome back, Chris!").
    Attached Images Attached Images joel-points-out-bridge.jpg joel-hit-plank.jpg joel-ellie-well-lit-street.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    Bine ai revenit, Chris! Multumim si pentru stire

  3. #3 SP
    Member eastbason's Avatar
    Super! Daca asa se prezinta jocul...jos palaria!

  4. #4 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Alea-s "concept art", nici vorba de ingame screenshots.

  5. #5 SP
    Junior Member albulescu's Avatar
    sunt ingames 100%

  6. #6 SP
    Senior Member sexbobomb91's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Alea-s "concept art", nici vorba de ingame screenshots.
    Cineva n-a jucat Uncharted 2/3 .



    Asta e un cutscene rendat in-game.
    Fa cateva freeze-frame-uri prin el si-o sa vezi ca nu e mare diferenta intre film si screenshoturi.

  7. #7 SP
    Member pufy's Avatar
    Ce bine era daca ND lucrau si la I Am Alive dar who knows poate amandoua vor fi bune.

  8. #8 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by sexbobomb91 View Post
    Cineva n-a jucat Uncharted 2/3 .

    Asta e un cutscene rendat in-game.
    Fa cateva freeze-frame-uri prin el si-o sa vezi ca nu e mare diferenta intre film si screenshoturi.

    Cool story, bro!


  9. #9 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Cool story, bro!

    Si ce anume incerci sa demonstrezi cu asta?

  10. #10 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Sa arat ca sunt pre-rendered.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Poate asta ai vrut, dar ai reusit sa demonstrezi doar faptul ca au folosit motion capture pentru animatiile jocului, implicit a cinematics-urilor.

    Dupa cum a spus si lumea mai sus. In caz ca nu ai jucat Uncharted (1, 2 sau mai ales 3), ti le recomand cu cea mai mare placere. Sunt pur si simplu superbe, mai ales 3-ul la grafica (in momentul de fata, asa cum fiecare a fost in momentul aparitiei)

  12. #12 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    si eu cred ca sunt in-game..Cainele Neascultator nu se joaca atunci cand vine vorba de grafica..

  13. #13 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Ma doare sufletul cand vad textura de pe masina din a doua poza...

  14. #14 SP
    Junior Member spooky1's Avatar
    Chiar astept acest joc alaturi de Bioshock Infinite si Metro the Last Light si sper sa aiba 200 de ore de gameplay si btw welcome back, Chris!

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Ma doare sufletul cand vad textura de pe masina din a doua poza...
    Cine se mai uita la masini in ziua de azi? Sange sa fie! Mult!

  16. #16 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Sunt in-game, nu cred ca in ceva prerandat am fi vazut texturi urate (vezi masina).

  17. #17 SP
    Member lucian43's Avatar
    Quote Originally Posted by RaverX View Post
    Alea-s "concept art", nici vorba de ingame screenshots.
    Doar prima imagine este concept

  18. #18 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Ma doare sufletul cand vad textura de pe masina din a doua poza...
    Exact ! Mi se pare mie sau totul chiar arata urat in comparatie cu Uncharted ?

    Sper sa fie ceva de capul jocului si nu doar hype.

  19. #19 SP
    Member Sadismek's Avatar
    Imaginile sunt 100% ingame, si se poate vedea ca nu au folosit anti-aliasing... inca, de aceea se vad niste pixeli, si masina arata cum arata. Cred ca poate fi considerat si un semn bun, pt ca inseamna ca au sacrificat parti din grafica pentru mai multa libertate de miscare. Nu stiu cum sa va spun, dar un joc plin cu zombilitici (mda, mda, infectie cu fungi, tot zombi sunt ) nu ar avea farmec cu scenele super scriptate din (fabulosul) Uncharted 3. Acolo se potriveste, pentru ca e povestea de aventura cinematica, nu un joc despre supravietuire intr-o lume post-apocaliptica.

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sincer, vad ca incet, incet prinde contur si realizez ca seamana din ce in ce mai mult cu I Am Alive (joc pe care-l astept cu sufletul la gura). In mod clar o sa fie o capodopera

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Primele imagini din Singularity By siNcE in forum Console News
    Replies: 8 Last Post: 07-08-2009, 10:42
  2. Replies: 7 Last Post: 15-06-2009, 00:38
  3. Primele imagini din Fifa 10 By Madutzzu14 in forum Console News
    Replies: 57 Last Post: 10-06-2009, 11:54
  4. Noi imagini din The Last Remnant By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 31-10-2008, 23:26
  5. Noi imagini din The Last Remnant By Bobby in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 04-10-2008, 12:39

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts