Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 25

Thread: Zvon: Detalii PSP-4000

  1. #1 SP
    Senior Member eXist's Avatar

    Thumbs up Zvon: Detalii PSP-4000

    Un ecran sliding si fara drive UMD pentru PSP-4000? Daca ar fi sa credem sursa celor de la Eurogamer care e �apropiata de Sony�, atunci astea sunt schimbarile pe care ne putem astepta sa le vedem �n urmatoarea versiune de PSP: Ecranul va fi la fel ca cel al consolei PSP-3000, cu mica diferenta ca va fi glisabil. �n pozitia ��nchis�, consola va avea dimensiunile reduse semnificativ, iar majoritatea controlurilor vor fi inaccesibile- totusi, jocurile shoulder-button only ca LocoRoco vor putea fi jucate c�nd consola va fi �n aceasta pozitie.

    Schimbarea de hardware mai sus mentionata, care va transforma PSPul �ntr-un dispozitiv fara UMD, este oarecum sustinuta de fostul COO Dave Perry �n declaratia lui de saptam�na trecuta, care nu a infirmat zvonurile. Av�nd �n vedere ca PSP-4000 este posibil sa fie lansat la sf�rsitul anului acesta, nu va mai dura mult p�na c�nd informatii certe vor deveni disponibile.
    Attached Images Attached Images template_stiri_psp4000.jpg

  2. #2 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...dacă e pe bune atunci count me in!

  3. #3 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    nu ma pricep la PSP dar ce inseamna fara UMD adica fara acele mini discuri ?>

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    nu ma pricep la PSP dar ce inseamna fara UMD adica fara acele mini discuri ?>
    da

  5. #5 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    pai si cum o sa bagi jocurile in el? Or sa fie numai prin download ?

  6. #6 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Prin download pe card.Astfel se plateste pentru joace,si se tine o evitenta a detinatorilor.

  7. #7 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    CONTROL !

  8. #8 SP
    Senior Member huber's Avatar
    nu imi place cum arata , plus ca fac pariu ca nu o sa il scoate anul acesta cine o sa aibe pe criza asta bani sa il cumpere de la lansare.

  9. #9 SP
    Member ineedmoney93's Avatar
    eu l-as cumpara atata timp cat pretul nu depaseste pretul ps3-ului

  10. #10 SP
    I Unlimited Bitza's Avatar
    Poza din imagine este pur fictiva,este pe net de mai bine de un an de zile.
    Eu nu vad trigger-ele pe acolo...

  11. #11 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...uită-te mai atent că sunt acolo. Ba chiar 4 (R1,R2,L1,L2).

  12. #12 SP
    Junior Member ZeroSkat's Avatar
    Asteptam E3-ul de anul asta, daca e sa fie lansat atunci in mod sigur va fi prezentat acolo

  13. #13 SP
    Member weriwulf's Avatar
    Wow...arata superb!

  14. #14 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Foarte interesant conceptul asa trebuia sa arate inca de la inceput, este o evolutie in mod cert , totusi cum se va tine controlul pirateriei ? Adica pe stick se poate trage teoretic orice... Dar poate nu vad eu problema cum trebuie , la o adica se pot vinde stick-uri cu jocuri cu DRM sau alta chestie contra copierii

  15. #15 SP
    Senior Member huber's Avatar
    deci oameni buni nare rost sa va faceti iluzi ca asa o sa arate PSP2 poza cred ca este luata de pe google , a mai fost o stire asemanatoare aici , unde tot ca un model venit din spatiu arata. uitati aici niste poze mult mai credibile decat acelea , tot de pe google luate . no offense eXist
    Attached Images Attached Images psp2-thumb.jpg sony-psp-2-concept-283x300.jpg

  16. #16 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Arata super ciudat pt. un PSP,mie nu imi place sa fac la fel designul ca la modelele anterioare dar sa mai adauge un analog si L2 si respectiv R2

  17. #17 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    un analog si L2 si respectiv R2 ??? ...

    Adica voi vreti ca toate jocurile care au fost facute pana acum sa nu le mai putem juca decat pe PSP-3000 ? ... Voi nu va dati seama ca daca s-ar mai face inca un un analog si L2 si respectiv R2, atunci vor trebui facute jocuri care sa suporte acele butoane? ... Exclusiv.

    Ideea este sa se faca un PSP-4000, nu un PSP2, dar mult mai modificat fata de cel initial, cu plusuri mai mari, nu cum a fost trecerea de la PSP-2000 la 3000, cu un microfon si un display modificat.

    Transformarea PSP-ului intr-un gadget de proportii este inevitabila. Daca PSP-ul se va face UMD-Free ... va fii un pas urias. Totul va fii in memorie, iar timpul de asteptare la incarcarea unui joc va fii considerabil scazuta. Sa nu mai zic de sunetul UMD-ului, unde nu va mai exista. Mai exista si partea cu dimensiunile PSP-ului in sine, unde locasul UMD-ului este destul de mare. Imaginati-va ce face Sony fara acel loc pntr UMD... automat va fii si mai scazut in dimensiuni, inca un plus urias.

  18. #18 SP
    Member DraZziW's Avatar
    Am avut primul psp exact din ziua care s`a lansat, cu siguranta o sa cumpar si psp2-u cand apare oricum arata

  19. #19 SP
    Member leggollas11's Avatar
    cea mai credibila varianta ar fi a 2a din postul lui huber_93.. prima poza cu 'display slide' e mult prea SF si pare incomod...

    offtopic : bvo huber; imi place ca ai inceput sa scrii mai corect (cu virgula punct si alte neamuri), si esti cat se poate pe subiect. (no trolling, spamming etc)

  20. #20 SP
    Senior Member huber's Avatar
    offtopic :m-am schimbat man de mult .
    ontopic : plus asi mai adauga la ce a spus legollas marimea psp-ului din cele spuse de eXist ar fi cat marimea ecranului actual , care mi se pare foarte mic .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Zvon: Detalii legate de Call of Duty Black Ops 2 By Xristina in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 02-05-2012, 03:44
  2. Zvon: Primele detalii despre Gears of War 3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 10-04-2010, 03:14
  3. Zvon: detalii despre lansarea Project Natal By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 17 Last Post: 17-11-2009, 10:36
  4. Replies: 14 Last Post: 26-02-2009, 11:21
  5. PSP 4000 vine iarna asta By apbaciu in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 28-10-2008, 02:31

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts