Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Pre-E3 Nintendo. Detalii privind noua consola!

  1. #1 SP
    Junior Member BirauStefan's Avatar

    Pre-E3 Nintendo. Detalii privind noua consola!

    Pe data de 4 iunie Nintendo a decis sa faca o pre-conferinta E3 in care sa dezvaluie detalii prinvind noul touch-pad controller denumit WiiU GamePad, un controller clasic destinat jocurilor third-party si noul serviciu social de la Nintendo: Miiverse. GamePad-ul a fost dezvaluit sub forma lui finala, acesta avand acum cele doua anolog-stick mai in exterior, un buton pentru controlul sitemului TV si noul senzor NFC. Miiverse (Mii + Universe) este centrul social al consolei. Cu ajutorul lui, dupa cum am vazut in kit-ul lansat de Nintendo, putem sa lasam mesaje scrise cu ajutorul tastaturii touch a game-pad-ului, cat si de mana pe un "wall", astfel incat ceilalti "cetatenii" ai Miiverse-ului sa te ajute, acestia putand sa iti lase un mesaj si/sau un apel video. Miiverse v-a fi valabil si pe consola portabila Nintendo 3DS.

    Cu ajutorul acestei pre-conferinte Nintendo o sa se axeseze doar pe jocuri in urmatoarele zile (5 iunie, 6 iunie).
    Attached Images Attached Images wiiuprocontroller.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member BirauStefan's Avatar
    Si celelalte imagini preluate, pentru a va ajuta sa va faceti o idee mai buna
    Attached Images Attached Images nintendo-wii-u-gamepads.jpg nintendo-wii-u-pro-controller.jpg wii-u-miiverse.jpg wiiverse.jpg

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Wii U Pro Controller-ul imi place! Mai ales ca are clar designul apropiat de cel mai ergonomic gamepad de pe piata (cel de Xbox 360).
    Wii U Gameapd-ul insa... mi se pare ca lasa de dorit. Sunt curios daca pana la urma specificatiile "tabletei" au ramas tot asa de low pe cat se zvonea (un fel de VGA)...

  4. #4 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Mi se pare mie sau Microsoft le-a cam dat un cap in gura cu Smart Glass aia?

  5. #5 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Ti se pare. Jocurile pe Wii U sunt gandite special pentru touchscreen, giroscop, etc.
    Jocurile pe 360 vor fi la fel, cu Smart Glass ai parte doar de continut aditional, optional si deci nu e esential pentru experienta de gameplay. Nu e ca si cum lasi controllerul din mana si faci ceva de pe tableta, apoi lasi tableta si pui iar mana pe controller. E cam inutil.

    Eu personal sunt incantat de controller si ecranul nu mi s-a parut ca aduce a VGA. Nu e iPad 3 dar nu sta nici atat de prost.

  6. #6 SP
    Member Ares's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Mi se pare mie sau Microsoft le-a cam dat un cap in gura cu Smart Glass aia?
    ti se pare

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    Mi se pare mie sau Microsoft le-a cam dat un cap in gura cu Smart Glass aia?
    Eu sunt de acord. Cu chestia asta Microsoft tocmai a reusit sa vanda cateva zeci/sute de milioane de controllere cu zero efort!
    Dar, asta e o discutie de purtat aici: http://www.consolegames.ro/forum/f59...ox-smartglass/

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Noua consola Nintendo: Nintendo 2DS By storm89shadow in forum Nintendo DS, DSi, 3DS & XL
    Replies: 12 Last Post: 16-10-2013, 15:44
  2. Deja a inceput pre-orderul la noua consola PS4! By MonkY in forum Console News
    Replies: 47 Last Post: 26-02-2013, 18:13
  3. Nintendo prezinta o noua consola... Wii U By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 38 Last Post: 10-06-2011, 03:21

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts