Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Sony va dezvalui noua consola PlayStation 4 la vara "sau chiar mai repede"

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Sony va dezvalui noua consola PlayStation 4 la vara "sau chiar mai repede"

    Desi cei de la Nintendo si-au lansat deja consola lor "next-gen", foarte multi gameri raman curiosi in privinta celor de la Sony sau Microsoft. Zvonurile si banuielile sunt un lucru din ce in ce mai normal in aceasta perioada asa ca devine aproape imposibil sa le ignori sau sa nu le crezi (cu atat mai greu sa nu scrii despre ele). Hiroshi Sakamoto, vice-presedintele de la Sony Electronics of Home Entertainment a dorit sa tachineze audienta in privinta urmatorului PlayStation. Acesta a declarat intr-un interviu oferit celor de la Emol ca s-ar putea ca urmatoarea lor creatie sa fie dezvaluita la Electronic Entertainment Expo (zis si E3 care va avea loc in perioada 11-13 Iunie)... "sau chiar mai repede" (acestea au fost cuvintele sale exacte). Dar chiar si asa, vor fi sanse foarte slabe ca jucatorii sa poata pune mana pe noua consola in adevaratul sens al cuvantului (si cel mai probabil aceasta se va lasa "atinsa" in perioada de sarbatori). Oricum singurul lucru ce il putem face e sa asteptam cel putin pana in Mai-Iunie (dupa cum a spus Sakamoto) si sa speram ca primim ceva mai multe detalii despre data de lansare, specificatiile tehnice, pretul de lansare si toate cele. Nu de alta, dar sa nu care cumva sa o ia Microsoft inainte.
    Attached Images Attached Images playstation_4.jpg

  2. #2 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    cel de-al patrulea PlayStation 4.... ar fi mistoo

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie mi-ar fi placut al cincilea PlayStation 4
    Serios acum... cred ca pana la E3 o sa ne plictisim de zvonuri. Dar, la bursa pariurilor sunt sigur ca e miza mare pe cine va veni primul pe piata cu o consola noua si reala: Sony sau Microsoft? What's your bet on?

  4. #4 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    What's your bet on?
    Sega.

  5. #5 SP
    Member monstrul's Avatar
    Dreamcast 2

  6. #6 SP
    Member paulone's Avatar
    Pentru binele reputatiei lor sper ca noua consola sa nu mai aibe probleme gen Ylod si sa nu faca porcaria aia care se aude ca nu vei putea juca jocuri second-hand.....ca pa si pusi imi iau rapid xbox 720....

  7. #7 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    ca pa si pusi imi iau rapid xbox 720....
    Aha, ghici ce, si aia vor face la fel.

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, important e ca un oficial Sony a dezvaluit un lucru despre care ne intrebam toti: cat de repede vom vedea noul PS4. Ceea ce e mare lucru, avand in vedere cat de secretosi sunt. Dar, probabil are si scopul de "taunt" la adresa celor de la Microsoft... Ramane de vazut daca nu cumva l-a luat gura pe dinainte pe Mr. Hiroshi, desi nu prea e genul...

  9. #9 SP
    Member paulone's Avatar
    pe mine chiar ma mira rapiditatea cu care vor sa scoata PS4, auzisem initial ca vor sa implementeze in noua consola rezolutia de 4K si pt.asta ar mai fi durat ceva...gen 2014...

  10. #10 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Sony va dezvalui noua consola PlayStation 4 la vara "sau chiar mai repede"

    Dacă o anunţă anul asta, in magazine ajunge in 2014

  11. #11 SP
    Senior Member Zombozo's Avatar
    Quote Originally Posted by paulone View Post
    pe mine chiar ma mira rapiditatea cu care vor sa scoata PS4, auzisem initial ca vor sa implementeze in noua consola rezolutia de 4K si pt.asta ar mai fi durat ceva...gen 2014...
    Rezoluţie 4k ? Eu sunt mulţumit dacă poate duce 1080p la 60 de FPS-uri...

  12. #12 SP
    Member Merdiso's Avatar
    Ceea ce-i oricum imposibil, tinand cont ca o placa de 1300 lei (GTX 660 Ti) se chinuie serios sa ruleze jocurile actuale pe PC (Battlefield 3/Far Cry 3) in 1080p la 60FPS-uri pe setari inalte, si cum hardware-ul consolelor noi va fi, probabil, mai slab decat acest 660 Ti, asta daca nu vom avea din nou preturi de 500/600$, nu stiu ce progres s-ar mai putea face daca rezolutia si framerate-ul ar avea valorile mentionate mai sus pe o consola care, in mod normal, n-ar trebui sa depaseasca cifra de 400$. Un 720p, 45FPS si un 4xAA e mai realist, daca ne gandim ca jocurile noi vor folosi motoare de genul celui din clipul atasat, la care mai pui ca 720p cu ceva Anti-Aliasing este o solutie suficienta daca n-ai pretentia sa vezi fiecare pixel in cel mai mic detaliu pe un TV de 50".
    E foarte adevarat ca jocurile pe console sunt mai optimizate deoarece se programeaza pe o singura platforma, dar faptul asta nu e suficient.
    Dupa cum am spus si inainte, grafica, desi e importanta, va fi sigur cel putin decenta, trecand pe loc second. Mult mai importante sunt fizica si inteligenta artificiala. Crysis 1 arata superb la vremea sa, dar desi conceptul era bun si realizarea a fost exceptionala tehnic, jocul nu cred ca a ramas in sufletul prea multor jucatori, datorita povestii slabute si a AI-ului ultra-tembel.


  13. #13 SP
    Member flightcrank's Avatar

  14. #14 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Sony va dezvalui noua consola PlayStation 4 la vara "sau chiar mai repede"

    Sper sa nu...^^^

  15. #15 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Sper sa nu...^^^
    mda,si eu ma intreb de ce nu am ramas la televizoarele pe lampi,si stau si ma gandesc , la ce ne o fi trebuit tub,lcd,led?!!

  16. #16 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: Sony va dezvalui noua consola PlayStation 4 la vara "sau chiar mai repede"

    Quote Originally Posted by flightcrank View Post
    mda,si eu ma intreb de ce nu am ramas la televizoarele pe lampi,si stau si ma gandesc , la ce ne o fi trebuit tub,lcd,led?!!
    Daca atat intelegi tu din asta...Fa un sondaj pe forum si vezi ce spun si colegii, poate suntem mai multi înapoiaţi sau poate sunt singurul care vrea un atari pe un tv cu lampi

    PS uite o poza urcata mai devreme de Ronan




    LE las-o balta, probabil nu sunt eu prea coerent! Mi se pare o prostie faza cu rahat biometric si controller cu touch screen cand e vb de console, asta e parerea mea, tu ai alta parere, deci suntem diferiţi, de aceea ti-am propus sa faci un sondaj sa vedem ce părere au si colegii, roagă-l pe monky sa faca un sondaj despre chestia asta, chiar sunt curios

  17. #17 SP
    Member flightcrank's Avatar
    Quote Originally Posted by DanTe23 View Post
    Daca atat intelegi tu din asta...Fa un sondaj pe forum si vezi ce spun si colegii, poate suntem mai multi înapoiaţi sau poate sunt singurul care vrea un atari pe un tv cu lampi

    PS uite o poza urcata mai devreme de Ronan

    pai atunci man ,de ce ti ai mai luat ps3,si nu ai ramas la ps2?si eu am fost bucuros cand mi-au luat ai mei prima mea masina,o dacie 1310,dar toate la timpul lor.In fine,nu vreau sa fim offtopic,dar sunt sigur ca vei fi printre primii dupa acest forum care isi va cumpara ps4.

  18. #18 SP
    Member Sadismek's Avatar

    PS4 se va lansa dupa urmatorul Xbox

    Kaz Hirai, presedinte si CEO al Sony Corporation a lasat sa se inteleaga ca urmatoarea consola PlayStation se va lansa dupa consola celor de la Microsoft.

    Desi cu putin timp in urma declara ca Sony isi va da silinta sa nu repete aceeasi greseala pe care a comis-o in aceasta generatie de console, adica aceea de a lansa PS3-ul cu aproape un an dupa Xbox 360, Kaz Hirai a declarat in urma unor intrebari legate de ciclul marit al consolelor din ziua de azi:

    "Why go first when your competitors can look at your specifications and come up with something better?"
    Sa fie aceasta o miscare strategica din partea Sony, sau sunt pe cale sa repete aceleasi greseli pe care le-au facut si generatia asta? Time will tell.

    sony.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sony mai face doua oferte de "nerefuzat" By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 21-08-2013, 12:29
  2. Replies: 11 Last Post: 30-01-2013, 17:27
  3. Replies: 0 Last Post: 16-06-2012, 11:41

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts