Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: PlayStation Store este acum disponibil din orice browser!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    PlayStation Store este acum disponibil din orice browser!

    Dupa cum ne-au promis cei de la Sony acum aproximativ o luna, PlayStation Store-ul a devenit mult mai usor de utilizat, acesta putand fi accesat din orice browser, si nu doar de pe o consola. In plus, cei de la Sony au promis ca pe noul PlayStation Store (care acum se numeste Sony Entertainment Network Online Store - OMG, it's SENOS!) va putea fi achizitionat orice tip de content (games, movies, tv shows). Initial SENOS va fi disponibil pentru US, Canada, Mexico si Brazil, dupa care se va extinde si in celelalte regiuni. Enjoy!

    Noul PSN Online poate fi accesat de aici: https://store.sonyentertainmentnetwork.com

    Attached Images Attached Images psn_online.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    Cel de UK e disponibil de aproape 2 luni.

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by paunstefan View Post
    Cel de UK e disponibil de aproape 2 luni.
    Thx de infos. Nu stiam... m-am luat dupa cei de la TheVerge: "Sony started testing the store in Europe last month, but it has now expanded to the US, Canada, Mexico, and Brazil". Se vede ca n-am mai intrat de mult pe PSN

  4. #4 SP
    Junior Member Jonn11's Avatar
    O fi PS Store disponibil din orice browser, dar inca nu e disponibil in Romania

  5. #5 SP
    Member Snake's Avatar
    Quote Originally Posted by Jonn11 View Post
    O fi PS Store disponibil din orice browser, dar inca nu e disponibil in Romania
    De ce sa fie disponibil in Romania? Pentru ca la cat se fura si se pirateaza, suntem un target prea mic atat pentru Sony cat si pentru Microsoft si Nintendo. Poate nu ai observat ca ne-au ras in nas acum cativa ani cand la petitie au semnat mai multi decat pentru petitia pentru Africa de Sud. Si Africa de Sud a primit si Live si PSN pe cand Romania a primit un sut in fund. Poate asta meritam.

    Pana una alta, nu te opreste nimeni sa-ti faci cont pe US, UK si asa mai departe!

  6. #6 SP
    Junior Member nookzor's Avatar
    Vad ca in BG e disponibil. La ce saracie e in BG m-as mira sa se faca mai multe vanzari acolo decat la noi dar in fine...

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu cand aud de Mexic si Brazilia atuomat ma gandesc cum fug aia pe strazi dupa paine, apa potabila si oxigen | sunt EXTREM de superficial, stiu, dar no...

    ...and throw India into the mix

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sunt niste tari care in mod normal nu trebuiau sa aibe Store inaintea noastra. Eu mai nou am boala pe slovaci...

    Dar in fine...

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nookzor View Post
    Vad ca in BG e disponibil. La ce saracie e in BG m-as mira sa se faca mai multe vanzari acolo decat la noi dar in fine...
    Poate nu stiai, dar HQ-ul pe Europa de Est pentru marca PlayStation este in... Bulgaria! Sau cel putin era... stiu ca tot ce am primit si noi ca materiale promotionale, au venit cu "tzaraita" din Bulgaria. Ei opreau toate press kit-urile si nebuniile, iar la noi ajungea eventual cate un bluray copiat.... care si pe ala trebuia sa-l dam din mana in mana (a fost si motivul pentru care am renuntat la un moment dat).
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Eu cand aud de Mexic si Brazilia atuomat ma gandesc cum fug aia pe strazi dupa paine, apa potabila si oxigen | sunt EXTREM de superficial, stiu, dar no...

    ...and throw India into the mix
    Sper ca glumesti... prin India, Brazilia si Mexic tocmai ai numit locul 2, 5 si 11 la nr. de locuitori in lume. Ca idee, noi suntem pe locul 59
    Inteleg ca au si partea lor de saracie... dar probabil saracii dintr-o favela din Brazilia sau dintr-un tren din India sunt echivalentul tuturor saracilor din Romania si Bulgaria la un loc. Damn, cum a sunat asta... i am so evil!

  10. #10 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Pai poate in Bulgaria chiar or face mai multe vanzari. La noi, lumea isi modeaza consola si joaca jocuri luate de pe Internet.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ca la mancatorii aia de pathe cu paine nu e tot asa...

  12. #12 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Dupa cate inteleg au introdus Store in Bulgaria din 1 Martie 2012...
    Re: Request from the Bulgarian Playstation users - Page 36 - PlayStation Forum

  13. #13 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Cool.

  14. #14 SP
    Junior Member Jonn11's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    De ce sa fie disponibil in Romania?
    Pentru ca PS3 este lansat oficial in Romania. Oricum aceasta discutie a devenit cam inutila deoarece sunt semne ca dupa 6 ani de asteptare Romania va primi in sfarsit PS Store.
    Sursa: https://account.sonyentertainmentnet...-npgrct03-2309
    Daca dai la "Create a New Account" si dupa aceea la "Country/Region" o sa observi ca apare si Romania (si alte 8 tari care acum o saptamana nu apareau, unele dintre avand confirmat faptul ca vor primi Store, cum e Argentina). Sper sa nu fii dezamagit daca Romania va primi PS Store.

  15. #15 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Sony au fost tampiti de la inceput. Nici nu trebuia sa poti sa iti faci contul pe o tara care nu are store. In felul asta nu iti faci contul pe o tara fara store ca apoi sa nu ai acces la unele lucruri pe care le-ai platit in pretul de achizitie al consolei. Mie asa mi se parea normal. Pe Xbox nu iti poti face cont pe Romania, si poate e mai bine asa. Macar nu iei teapa.

  16. #16 SP
    FIFA Fan gvingi76's Avatar
    Nu poti sa faci cont de Romania pentru ca trebuie sa platesti(un fel de online pass la FIFA).
    PSN inseamna mai mult decat Store...

  17. #17 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    M-am speriat. Credeam ca scrie PS Store valabil disponibil si in Romania

  18. #18 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by gvingi76 View Post
    Nu poti sa faci cont de Romania pentru ca trebuie sa platesti(un fel de online pass la FIFA).
    PSN inseamna mai mult decat Store...
    Cand iti cumperi consola si iti faci pentru prima data cont de PSN, poti alege Romania. Iar daca nu stii ca din Romania nu ai acces la store, trebuie sa iti faci alt cont pentru a-l accesa sau sa renunti la contul actual in favoarea altuia pe o tara straina. Nu e eleganta treaba. Deaia am zis de Microsoft, la ei e mai simplu. Nu exista Romania si alegi altceva. Si gata, nu ai cum sa nu ai acces la tot.

  19. #19 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Quote Originally Posted by Snake View Post
    De ce sa fie disponibil in Romania? Pentru ca la cat se fura si se pirateaza, suntem un target prea mic atat pentru Sony cat si pentru Microsoft si Nintendo. Poate nu ai observat ca ne-au ras in nas acum cativa ani cand la petitie au semnat mai multi decat pentru petitia pentru Africa de Sud. Si Africa de Sud a primit si Live si PSN pe cand Romania a primit un sut in fund. Poate asta meritam.

    Pana una alta, nu te opreste nimeni sa-ti faci cont pe US, UK si asa mai departe!
    Una la mana cu pirateria. Dar mai este un factor mult mai important. Vanzarile apar foarte scazute in Romania, datorita faptului ca foarte multi nu cumpara de aici. Luam exemplu titlu lansat recent, Dead Space 3. Prin magazine 250-300 lei, de afara, webpredator, etc, 200. Normal ca omul se duce si il cumpara cu 200 si uite asa nu mai figureaza jocul vandut in Romania.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 18-12-2014, 16:23
  2. Watch Dogs - disponibil acum! By MonkY in forum Console News
    Replies: 12 Last Post: 04-06-2014, 15:15
  3. Replies: 1 Last Post: 23-10-2013, 01:49
  4. OnLive - disponibil acum si in Europa By MonkY in forum Console News
    Replies: 74 Last Post: 23-01-2012, 15:47
  5. Life acum disponibil pe xmb By Srachi in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 19-09-2008, 19:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts