Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 27

Thread: Sony anunta un nou model: PSP 3000

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Sony anunta un nou model: PSP 3000

    Asa cum a fost anuntat ieri oficial de catre presedintele SCEE David Reeves la conferinta de presa, noul model de PSP va purta cifra 3000 si va fi pe drum catre gameri in aceasta toamna. PSP 3000 a fost anuntat ca fiind disponibil in 3 culori (Piano Black, Mystic Silver si Pearl White). Desi la prima vedere PSP 3000 pare identic cu PSP 2000, acesta insa detine un microfon incorporat, un ecran mai luminos si Skype "out of the box".

    Va putea fi achizitionat in 8 bundle-uri, cu pachete printre care se numara Harry Potter, Buzz Master Quizz, etc. Fiecare bundle este estimat ca pret la 199 EUR.
    Attached Images Attached Images psp_3000_01.jpg psp_3000_02.jpg psp_3000_03.jpg psp_3000_04.jpg psp_3000_05.jpg psp_3000_06.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Am auzit de psp 3000 si din ce ma inteles va avea sigur butoane mult mai bune ,o autonomie a baterie mult mai mare si unii spun ca va avea si touch screen.Dupa parerea mea sony scoate un nou model de psp tocmai pt a mai potolii putin hack-ul in cea ce priveste aceaste consola sa nu uitam ca pe psp nu a mai aparut un joc adevarat din primavara tocmai din cauza ca mai toata lumea are modata aceasta consola.
    Sa speram ca ii vor aduga o camera foto destul de puternica(asta e un vis)

  3. #3 SP
    Manager paul's Avatar
    Nu va avea nici un touch screen.
    Mai e ceva redesigned la el: inelul de pe spate e mai mic.
    Nu mai este butonul Home, a fost inlocuit cu cel ca pe controllerul de PS3 (semnul PlayStation - PS, iar celelalte butoane (de volum, luminozitate, Select si Start) sunt rotunjite.

  4. #4 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    si nici butoane mai multe n-are

    il apropie din ce in ce mai mult de un periferic multimedia.

    Mi-as fi dorit sa vad al doilea analog.. si ca sa nu strice compatibilitatea cu jocurile vechi, sa puna un switch gen cel de wireless cu care sa comuti de pe digital pe al doilea analog.

    Probabil e strategie de marketing si vedem asta abia la PSP 4000

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mda, si eu ma asteptam la mai multe schimbari... insa sa nu fim rautaciosi. Cei care se joaca de obicei la lumina naturala, stiu ce poate insemna un ecran mai luminos. As putea spune ca merita macar pentru atat. Cat despre touch screen, ma indoiesc ca ar fi o optiune buna pt. gameri... mai mult poate daca se doreste sa devina un device gen PDA

  6. #6 SP
    Banned Chifteluta's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Mda, si eu ma asteptam la mai multe schimbari... insa sa nu fim rautaciosi. Cei care se joaca de obicei la lumina naturala, stiu ce poate insemna un ecran mai luminos.
    Pui pariu cu mine ca pana nu se va moda (si eu cred ca asta nu se va mai moda) n-o sa-l cumpere nimeni? Si o sa ajungem in situatia in care un PSP 2000 fara garantie se va vinde SH mai scump ca un PSP 3000. Si asta nu numai la noi, ci pe plan international. Stii unde cred ca gresesc ei? Prin faptul ca nu dau drumul la emulatoare (sa-ti cumperi si jocuri prin PS Store la preturi modice) si la filme.

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chifteluta, pot sa pun pariu, de ce nu. Nu toti cumpara PSP doar pt. ca se poate moda. Eu unul de exp. l-am modat pt. ca vroiam extra brightness si sa pot seta viteza la CPU mai mare... in rest, n-am timp nici de originale, daramite sa-l si modez. Si stai tu linistit, ca in tarile unde se vinde cel mai bine PSP majoritatea habar n-au de modding PSP. Pentru ei e o jucarie, nu o metoda de search pe torrents

  8. #8 SP
    Manager paul's Avatar
    Ar fi mult mai bine daca ar fi un Store special pentru PSP de unde poti lua jocuri, filme, muzica. Unele filme nu ajung pe UMD video pentru ca nu incap in 1.8 GB. Si daca tot e digital download ar fi mai ieftine si s-ar cumpara.
    Cardurile de 4GB si 8GB sunt din ce in ce mai cumparate, chiar Sony le da bundle cu noul PSP. Ar incapea o gramada de muzica, si chiar jocuri care sa fie mai mari ca un UMD.

  9. #9 SP
    is the man! trickz's Avatar
    mie mi se pare superb. will buy it

  10. #10 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    toate bune si frumoase, un nou produs insa la finalul finalului e doar o gaselnita comerciala, daca nu au nimic mai bun de facut aduc doua - trei imbunatatiri minore

  11. #11 SP
    Manager paul's Avatar
    Macar e la acelasi pret.

  12. #12 SP
    Manager paul's Avatar

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca poza asta spune totul !
    Attached Images Attached Images psp200_vs_psp3000.jpg

  14. #14 SP
    Senior Member GeOKeR's Avatar
    Clar,ecranul face toata diferenta.Io am urmarit conferinta Sony de la LGC si au spus ca ecranul va fi mult mai luminos ziua unde e lumina putenica.Cred ca si microfonul acela va fi foarte folositor,daca stai sa vb cu cineva pe skype.

  15. #15 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    aha intradevar este mare difereta, bravos Sony ramine totusi o intrebare rautacioasa poate dar reala sigur: de ce nu au facut asta de la inceput ? ca sa aiba ce scoate dupa, respectiv PSP3000 WOW !

  16. #16 SP
    Manager paul's Avatar
    Q: ca orice alta corporatie.

  17. #17 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Smecherii Sony astia.
    Ca orice alta corporatie.

    Ce , Coca-Cola , au scos Cola Zero de la inceput ?

  18. #18 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    paul se subintelegea
    eu stiu daca merge webpredator ... parca are alt gust Coca Zero aia iar daca-mi aduc eu bine aminte bautura asta are ca si caracteristica principala gustul in timp ce la PSP nu este vorba ca pun ecran OLED (de ex.) in loc de LCD ci pur si simplu au zis "dom'ne sa le facem mai luminoase" lucru care se putea face din capul locului.

  19. #19 SP
    Member Webpredator's Avatar
    Eu eram ironic....dar in fine
    Am inteles ambele puncte de vedere !

    PS : Nu inteleg de ce vrea toata lumea 2 x stick-uri analoage.....am tot citit , am tot citit...

  20. #20 SP
    Q
    Member Q's Avatar
    ahh ... nu am vazut ironia poate era mai usor daca era si un

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Sony anunta un nou PSP By alin_e in forum Console News
    Replies: 32 Last Post: 21-08-2011, 21:04
  2. Replies: 13 Last Post: 23-10-2008, 09:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts