Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: EA nu mai lucreaza la niciun joc pentru Wii U

  1. #1 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    EA nu mai lucreaza la niciun joc pentru Wii U

    Un reprezentant EA, pe numele sau Jeff Brown, a declarat pentru cei de la Kotaku: "Nu avem niciun joc in dezvoltare pentru Wii U in prezent". Acesta mai spune ca in viitor exista totusi posibilitatea ca EA sa se reintoarca la platforma Nintendo. La E3 in 2012 ne aducem aminte cum EA CEO John Riccitiello a venit pe scena pentru a vorbi despre Wii U si sprijinul pentru aceasta consola. Ei bine iata ca domnul Brown ne spune acum ca cei de la EA s-au tinut de aceasta promisiune. Daca acest reprezentant se refera doar la cele patru jocuri Madden 13, FIFA 13, Need for Speed​​: Most Wanted si Mass Effect 3, no comment. Voi ce parere aveti, va avea de pierdut Wii U sau cei de la EA au cel mai mult de pierdut?
    Attached Images Attached Images wii-u-hd-wallpapers.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member LEADER PLESCAR's Avatar
    dupa E3 de anul asta nintendo v-a da faliment

  3. #3 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Eu cred ca va da E3 faliment fara Nintedo, daca intelegi ce vreau sa zic !
    Eu nu stiu ce politica adopta sau vor sa adopte Nintendo dar stiu sigur ca evenimentul din Los Angeles va fi mai sarac fara japonezii de la Nintendo.
    E trist ca unul din cei trei grei ai gamingului considera ca nu au ce prezenta la o asa mare conferinta.
    Pe dealta parte ii inteleg si pe ei, la E3 vin aia doi, sufland greu, si vor tranti 'dictamai' consola si tu risti sa devi ridicol indiferent ce ai prezenta.
    Alta data sa-si calculeze altfel pasii.

  4. #4 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Poor EA...

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ei au zis ca se vor axa pe altceva, nu ca nu vor fi prezenti. Vor fi alaturi de developeri pentru a-i pupa in fund ca sa obtina suportul lor.

  6. #6 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    http://m.ign.com/articles/2013/04/25...nce-at-e3-2013

    Nintendo of America's senior director of corporate communications, Charlie Scibetta, has clarified to IGN that two events will be held on Tuesday morning at E3 (the day when Nintendo's press conference traditionally takes place) in addition to multiple Nintendo Direct presentations leading up to the show.

  7. #7 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    intre timp nintendo incearca sa faca bani pe alte cai..

  8. #8 SP
    Member MihneaWii's Avatar
    Ce prostie. Nu ii inteleg aici de loc. Atata timp cat lor li se face reclama gatuit de catre cei care fac Walkthroughs and Let's play videos acum mai vor sa ia si bani din reclame puse la reclama ?
    Asta e prea mult, sa fim seriosi. Ce Nintendo, ne transformam usor in M$ ?

  9. #9 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Nu sunt sigur cine va avea de pierdut dar cu siguranţă nu vă fi EA .
    Dupa parerea wii u este o consolă bună însă nu înţeleg de ce nu are şi jocuri bune cu care să laude, bad management perhaps .

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca atat Nintendo cat si EA au de pierdut. Si pare mai mult o lupta de orgoliu decat o problema tehnica ce n-ar putea fi rezolvata. Sunt sigur ca nu s-au inteles la cascaval. Oricum, EA are unde sa se desfasoare, pe cand Nintendo daca mai pierde un mare developer (sa zicem Ubisoft), o sa cam intre la apa...

  11. #11 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    Acolo deja EA exagereaza in draci (sau cel putin persoana care a postat chestiile respective). Au fost alte console mult mai slabe... dar n-au mai facut scandal si au scos crappy games, ca sa curga banul. Nu mai vorbim ca EA face jocuri pentru terminale cu hardware de 100 de ori mai slab... si nu se mai plange.

    Am un feeling ca ceva s-a intamplat in "relatia" lor, si acum arunca cu noroi. Sper ca de la Nintendo sa nu vina acelasi tip de raspuns si sa-si vada de treaba. Wii s-a vandut cu un hardware mai slab bine merci. Sa vina cu titluri tipice pentru o astfel de consola si cred ca va fi suficient. Daca mai fac inca o reducere de sarbatori si vin cu titluri bune la E3 (deja au anuntat o parte), Wii U se va vinde ca painea calda. Pe sistemul "cainii latra... caravana trece".

    Eu le doresc multa bafta celor de la Nintendo... pentru ca vor avea nevoie.

  13. #13 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 26-11-2012, 19:05
  2. HVS lucreaza la un joc pentru Kinect By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 04-02-2011, 16:35
  3. Replies: 0 Last Post: 20-07-2010, 13:37
  4. Cel mai bun joc pentru Wii - 2009 By GreyhounD in forum Polls
    Replies: 5 Last Post: 07-12-2009, 01:52
  5. Zvon: Remedy lucreaza la un joc pentru PS3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 23-07-2009, 08:38

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts