Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast
Results 41 to 60 of 92

Thread: Xbox One va bloca jocurile second hand

  1. #41 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Deci eu daca imi cumpar un joc de XB 1 si il dau unui prieten pt o saptamana, el va trebui sa se joace de pe contul meu, ca jocul sa fie gratis? Pai si eu cum ma mai joc acasa? Vad ca pana la urma ai nevoie si de internet, nu 24/24 doar o data la 24 de ore. Vai de voi M$, aleluia

  2. #42 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Kotaku: If I’m playing a single player game, do I have to be online at least once per hour or something like that? Or can I go weeks and weeks?

    Harrison: I believe it’s 24 hours.

    Kotaku: I’d have to connect online once every day.

    Harrison: Correct.

    So the system is built to work even if your Internet connection goes down, but you still have to be connected at least once a day to use it, according to Harrison. We're not sure exactly what would happen if you don't connect once per day—and that timeframe could change—but this doesn't sound good for anyone who was hoping to use Xbox One without an Internet connection.

    http://kotaku.com/xbox-one-does-requ...ay-o-509164109

  3. #43 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    In cazul in care tot ce am citit este adevarat, eu propun sabotarea!
    La fiecare joc cumparat, facem un nou gamertag. In momentul in care vrei sa vinzi, dai jocul cu tot cu gamertag si adresa de mail .
    Evident, asta functioneaza doar in cazul in care nu te intereseaza trofeele.

    Las-o in ma-sa de treaba. Daca ai un disc uzat, pentru micro**** valoreaza exact zero... Macar de scadeau pretul de productie, transport si toate cheltuielile aferente, faceau o reducere de 10-15$. Respect zero pentru gamer.

    Ps: Evident ca EA au renuntat la pass!

    M-am prins de unde vine numele! Xbox ONE activation per game, ONE check per day.

  4. #44 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu cred ca e adevarat nu sunt toti nebuni si au inventat acele interviuri, 1 aprilie a trecut Inca nu imi vine sa cred ca s-au bătut singuri.

    PS nu e bine deloc nici pt cei de la sony, concurenţa face bine, dar vad ca nu mai e cazul. Vad ca apar stiri din jumătate in jumătate de ora cu ce tâmpenii au ascuns la conferinţa aia penibila. Ma retrag si eu, mulţumesc inca o data colegilor la fel de pasionaţi ca si mine pt linkurile postate si pt ajutor. Somn usor, poate ca e doar un vis urat

    PPS astept de la MonkY un articol despre ce s-a întâmplat ieri, eu nu cred ca as fi in stare sa fiu cu mintea limpede si echilibrat, m-au pocnit prea rau

  5. #45 SP
    Junior Member hitokiri's Avatar
    Hotia cu hotie se plateste. Am sa cumpar consola peste cativa ani cand e modabila. Pe mine ma intereseaza doar single player-ul intr-un joc si eram mare adept al jocurilor SH.

  6. #46 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Sper ca nu va imaginati ca la PS4 o sa fie altfel. Spunea cineva mai sus, de faptul ca nu va exista Online Pass doar pe PS4. Iar daca developerii vor sa traga bani din asta, o vor face pe ambele platforme, nu doar pe una. Vor sa castige mai multi bani din vanzarile de software. Nu stiu daca pentru miscarea asta pot fi blamati MS sau Sony. Este si o metoda impotriva pirateriei, dar si castiguri in plus pentru developeri.

    Piata SH este cea vizata in primul rand, piata care va fi ingenuncheata. Si unde pierd developerii bani? Piraterie si piata SH. Inchid ambele usi dintr-o lovitura. Acum, nu bag mana in foc, ca nu se va mai putea pirata, dar in momentul de fata vad ceva greu de realizat.

  7. #47 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    Xbox One = Dead On Arrival

  8. #48 SP
    Member Imperatore's Avatar
    e clar acum forced internet connection, mandatory Kinect sa se uite camera aia la tine non stop si in pluuusss restrictionarea SinglePlayer-ului (ca aici era problema) sunt mult asteptatele noutati de la MS , aa scuze, si cutia !

  9. #49 SP
    Member eneea's Avatar
    din cate am inteles la la major nelson fiecare joc o sa fie legat de un cont...nasol ce sa zic...
    Xbox: One game, One account

  10. #50 SP
    Senior Member RaverX's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Piata SH este cea vizata in primul rand, piata care va fi ingenuncheata. Si unde pierd developerii bani? Piraterie si piata SH. Inchid ambele usi dintr-o lovitura. Acum, nu bag mana in foc, ca nu se va mai putea pirata, dar in momentul de fata vad ceva greu de realizat.
    Din pacate pirateria e aproape imposibil de stopat, degeaba baga ei autentificari pe servere si alte rahaturi din astea, daca se modeaza consola pur si simplu o consola modata o sa faca "skip" la partea aia. Mult mai nasol e cu SH-ul si Microsoft cred ca nu se gandeste ca distrugerea pietei SH nu va creste neaparat vanzarile de jocuri, poate chiar va avea efectul contrar.

    Banuiesc ca multi nu-si modeaza consola, cumpara jocuri noi, le joaca, apoi le vand - in pierdere, evident, dar isi recupereaza o parte din bani, mai pun un pic si iau alte jocuri noi si tot asa. In momentul in care efectiv blochezi vanzarile astea SH e clar pentru oricine cu un gram de creier ca si vanzarile de jocuri noi vor scadea.

    Gamerii care nu pirateaza vor filtra cu mult mai multa grija jocurile, vor cumpara doar crema si vor cumpara mai rar.

    Am fost tot timpul anti piraterie, dar... nu stiu, daca ei isi bat joc de noi... Nu zic, in continuare corect e sa nu piratezi, daca nu-ti convin conditiile nu joci. Dar si cand ma gandesc ca poti revinde cam orice alta "marfa" ma intreb care-i logica in interzicerea revanzarii jocurilor si parca ei singuri se cer inselati.

  11. #51 SP
    konichiwa zombie chynagods's Avatar
    In Germania din cate am inteles oamenii au castigat in instanta dreptul de a putea revinde licentele Micro$oft
    Noi ,restul lumii,suntem mai prosti daca o sa stam si inghitim rahatul asta
    Mi se pare o mare tampenie si o grava incalcare a dreptului meu de a cumpara un produs si de al revinde

  12. #52 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Din fericire,cei de la Sony au confirmat ca nu vor renunta la jocurile SH.
    Sony confirms PS4 WILL play used games - PlayStation 3 - Giant Bomb

    ON:IMO,cei de la Microsoft nu au facut decat sa se impuste in picior implementand aceasta functie indezirabila.

  13. #53 SP
    Senior Member darkpaul13's Avatar
    pai si xbox one va rula jocuri sh..dar va trebui sa platesti o taxa...ce zice sony lasa loc de interpretari...vezi ce zice Yoshida in legatura cu vanzarea jocuriilor..si eu ca toata lumea imi doresc ca Sony sa nu faca acest pas gresit..dar parca e prea frumos sa fie adevarat..cred ca Sony si MS si-au facut un angajament ceva ca sa nu se saboteze una pe cealalta..
    So if someone buys a PlayStation 4 game, I asked, you're not going to stop them reselling it?

    "Aaaah," was Yoshida's initial answer, but seemingly only because he'd forgotten his line. "So what was our official answer to our internal question?" he asked his Japanese PR advisor. The advisor stepped in but didn't seem to answer clearly, at least to my ears. Yoshida then took control again firmly:

    "So, used games can play on PS4. How is that?"

  14. #54 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    uite inca un detaliu pe care M$ a "uitat" sa mentioneze: Xbox One hard drives cannot be replaced by users, Microsoft confirms | VG247

    Deci pama acum consola e inutila (in mare) pentru Europa (dar si restul lumii): pe langa ca nu poti schimba HDD-ul si jocurile SH, mai e si feature-ul acela cu care ne tot innebuneau cu comanda vocala pt TV si bla bla care va fi (cel putin la lansare) exclusiv pentru Statele Unite.

    Nu stiu, parca ma batea gandul la ce ar putea aduce MS... dar am vazut: Forza 5 (care era clar ca vine), Halo (serialul, nu jocul...don't be silly) iar la E3 sigur vor anunta un Gears of War si poate Fable. Restul de "8 IP-uri complet noi" nu ma prea intereseaza pentru ca mai mult de jumate sigur vor fi ceva gen Kinectimals, Kinect Adventure, Just Dance etc.

  15. #55 SP
    Member Imperatore's Avatar
    Xbox One and PS4 games can be re-sold, confirms GameStop president | VG247

    o sa putem sa facem schimb de jocuri dar nimeni nu spune care sunt costurile ! ...apparent incep sa se fereasca sa dea un raspuns clar mai toti , sa stim si noi o treaba !

  16. #56 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Sper ca nu va imaginati ca la PS4 o sa fie altfel. Spunea cineva mai sus, de faptul ca nu va exista Online Pass doar pe PS4. Iar daca developerii vor sa traga bani din asta, o vor face pe ambele platforme, nu doar pe una. Vor sa castige mai multi bani din vanzarile de software. Nu stiu daca pentru miscarea asta pot fi blamati MS sau Sony. Este si o metoda impotriva pirateriei, dar si castiguri in plus pentru developeri.

    Piata SH este cea vizata in primul rand, piata care va fi ingenuncheata. Si unde pierd developerii bani? Piraterie si piata SH. Inchid ambele usi dintr-o lovitura. Acum, nu bag mana in foc, ca nu se va mai putea pirata, dar in momentul de fata vad ceva greu de realizat.
    Pirateria este ca un virus, evolueaza si se adapteaza.

  17. #57 SP
    Junior Member dragoszontara's Avatar
    Pai daca tot are atatea restrictii aceasta consola, eu astept pana se poate moda si poate imi voi achizitiona una doar pt a juca unele exclusivitati.
    In rest, cred ca voi zice pass.

  18. #58 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by dragoszontara View Post
    Pai daca tot are atatea restrictii aceasta consola, eu astept pana se poate moda si poate imi voi achizitiona una doar pt a juca unele exclusivitati.
    Cred ca functia "Always Online" (trebuie sa te conectezi odata la 24h pe serverele lor) are fix acest target: sa nu poti juca nimic daca nu te-ai logat la Microsoft. Ceea ce face modarea cam inutila (sau valabila doar pentru jocuri single player, fara posibilitati de update).

  19. #59 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Quote Originally Posted by darkpaul13 View Post
    U mad bro?
    U jelly?

    Au dat-o in bara serios. Nu si-au bagat un cui in cosciug ci au cazut direct in groapa. Totusi se vede cat de idioti sunt cei de la M$. Omul ala a zis clar si fara ezitare ca daca te duci la un prieten si vrea sa joace jocul trebuie sa il plateasca nu sa plateasca o taxa(alt cui in cosciug). O sa fiu surprins daca o sa fie vandute mai mult de 10 milioane de unitati in 2014.

  20. #60 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ceea ce face modarea cam inutila (sau valabila doar pentru jocuri single player, fara posibilitati de update).
    Sau nu, nenea c4eva e cu mult peste idiotii de la micro$hit, 100% in prima saptamana de la release le creste el insusi vanzarea si asa compromisa a consolei (exceptand ciumpalacii de americani, vai si amar de ei, cand vad ce excitati sunt de noua consola)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 5 FirstFirst 1 2 3 4 5 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 10 Last Post: 22-02-2013, 18:15

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts