Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3
Results 41 to 50 of 50

Thread: Jocurile si cine a castigat de fapt E3 in acest an

  1. #41 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Am urmarit ce s-a intamplat la E3 doar aseara. Am stiut sigur ca voi merge pe PS4 pe baza a ceea ce se confirmase luni (offline,used games) , dar pe mine Microsoft m-au lasat cu gura cascata. Ryse, Dead Rising 3, pana chiar si Forza Motorsport 5 arata demential. Deci la capitolul exclusivitati (sigur,ma raportez doar la ce am vazut la E3) , Microsoft a castigat detasat. Legat de Sony... tot respectul pentru politica diametral opusa celor de la Microsoft,dar in afara de The Order,nu m-a impresionat nimic legat de jocuri. Sigur,Infamous arata bine,Killzone la fel,but hell...nu e nimic nemaivazut. Fiecare joc de la Microsoft ( inclusiv FM5 si Dead Rising 3,mai sus mentionate ) , inspira un suflu complet nou. Noul Halo? Aceeasi poveste. Nu stiu cum au reusit sa faca asta,dar ma atrag enorm noile lor titluri.


    In timp ce PS4 ramane un must-buy pentru mine din cauza avantajelor lui,Microsoft a demonstrat (exclusiv prin prisma titlurilor) ca nici consola lor nu e de neglijat.

  2. #42 SP
    Member andreiaka's Avatar
    Quote Originally Posted by Pira View Post
    Se aplica si la andreiaka.
    Mersiiiiiiiiiiiiii !

  3. #43 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by DeMons View Post
    Domnule Monky,de la cine a furat AMD?
    "AMD/Ati tocmai le-au furat peste 150 de milioane de chip-uri (cel putin) "
    Domnule fanboy AMD, nu mai sariti asa ars, sa nu va plezneasca vreo vena! Poate nu cunoasteti limba romana (nu e greu de observat acest lucru) dar eu ma refeream ca AMD le-a "furat" businessul celor de la nVidia pe baza contractelor cu Sony si Microsoft. Eu oricum deja sunt ingrozit de ce probleme vor fi. Pentru ca fiind vorba de AMD/Ati, sunt 100% sigur ca vor fi. Mark my words and come back later!

  4. #44 SP
    Banned DeMons's Avatar
    Toti suntem fanboy,cat timp detinem acel "lucru" ;. Ex: Deti NVIDIA in PC? Fanboy nvidia.. AMD/ATI .. au fost regi in zona grafica(chiar si CPU,acum mult timp).. 1800xt(daca nu ma insel),5970,6990,7970ghz ed(titan scoate 24 fps in metro LL same RD7970 GHZ),7990. Apropo 320.18 driver-ul de la nvidia are probleme(bson/bs/error/not running game,freeze etc..),va recommand sa reveniti 320.14. Nu stiu daca i-am enumerat pe toti,daca nu ma crezi.. PM si-ti voi da un site.. lab*****. -cenzurat / Semnatura mea are ceva de spus,nu e by me ON: These rocks ARE my fists!, smilingemoticon: thelizardgamer: The latest...

    Alta Sursa: http://www.techpowerup.com/185721/mi...one-demos.html

    @tudyniuz De ce tampite? E o sursa buna.. cum MICRO isi bate joc de lume.. Bine ca ai sosit tu..parca as fi singur care as face intr-un fel off dar si on

  5. #45 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    DeMons: Nici nu as sti de unde sa incep cu tine. Si agramat, si off-topic, si flame, linkuri tampite, mai lipsea o discutie despre pieaterie si era tacamul complet.

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Are pauza 14 zile... poate mai invata sa mai scrie intre timp. Sau macar sa scrie on-topic

  7. #47 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Stiu ca e tarziu dar am gasit .txt-ul cu notele pe care mi le-am facut in timpul conferintei MS. L-am facut pentru ca eram destul de pissed off si chiar ma asteptam la niste jocuri care sa ma faca sa-mi doresc Xbone. Didn't happen. Here's why, e scurt, simplu dar sincer si va rog sa nu ezitati sa contestati ce-am gasit.

    Am inceput sa fac nota asta pentru ca au spus ca prezinta pe scena E3 jocuri "New and Original" and I respectfully disagree. Mi s-a luat de munciuni si vorbe dulci: au impresia ca suntem idioti. (nu doar MS e vinovat aici)

    RYSE:
    New? Yes . Original? No: quick time events (nici macar nu exista penalizari pt failed QTE) stil GOW cu violenta gratuita. (prezentat pe un PC din cate am inteles)

    Killer Instinct:
    New? No. Original? No.

    Sunset Drive
    New? Yes. Original? CGI trailer, nu mi-am dat seama.

    Forza Motorsport 5:
    New? No. Original? No. CGI superb dar nu pot spune ca modul automat drivatar e chiar fun intr-un simulator unde trebuie sa inveti sa conduci de unul singur. Un mecanic care sa-ti tuneze masina la stilul tau de joc (cu explicatii) ar fi fost superb in schimbul automatizarii drivatar.

    Minecraft:
    Nu e nou, a fost original, dar il stim cu totii.

    Quantum Break:
    New? Yes. Original? Yes cu toate ca a fost in game cinematic cu un dialog pueril. Yes cu indulgenta, astept real in-game play.

    D4:
    New? Yes. Original? No.Din putinele secunde prezentate: nu mi-am dat seama, ma tot gandeam la The Walking Dead.

    Project Spark:
    New? Yes. Original? No.

    Crimson Dragon:
    New? Yes. Original? No. (Lair anyone?)

    Dead Rising 3:
    New? No. Original? No. Ca tot vorbeau de puterea fantastica Xbox One inainte sa-l prezinte: nu m-a impresionat deloc.

    The Witcher 3:
    Not new. Imo, e E3 WIN dar a fost aratat pe un PC.

    Battlefield 4: not new, not original, aratat pe un PC.

    Below:
    New and Original, asta da.

    Halo:
    Not new, CGI.

    Titanfall:
    New? Yes. Original? No. Weak graphics, COD with robots and jetpacks.

    Sorry, Microsoft didn't win anything.

    Jocurile care au castigat E3 nu sunt exclusive:
    The Witcher
    Watch Dogs
    Destiny
    The Division

  8. #48 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Si pentru PS4 nu avem listuta?

  9. #49 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Pai PS4 a fost la E3?

  10. #50 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Si pentru PS4 nu avem listuta?
    Am, dar devine nescrisa daca aplic filtrul "new and original"
    Nici un joc exclusiv PS4 nu mi s-a parut original. Exceptie The Witness care nu a fost prezentat la E3.

    Watch Dogs si Destiny sunt in alta liga, dar nu sunt exclusive
    Baietii in costume de la Sony nu au pretins ca arata jocuri noi si originale. Nu i-am auzit spunand asta. Aici mi-a atins coarda sensibila MS. They lied through their teeth.

    Stii bine ca Sony au castigat concursul de popularitate nu din cauza jocurilor prezentate, ci prin faptul ca au prezentat o consola friendly. Mi-ar fi placut sa-mi doresc ambele console next-gen. Dar hey: o sa am mai multi bani sa-mi cumpar jocuri.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 3 FirstFirst 1 2 3

Similar Threads

  1. Ce Asculti in acest moment... By xLx in forum Muzica, Filme & Seriale
    Replies: 6674 Last Post: 10-03-2024, 19:17
  2. Unde gasesc acest joc? By szury in forum Console Club
    Replies: 5 Last Post: 15-03-2010, 21:10
  3. Cat de bune sunt de fapt jocurile generatiei actuale? By Mika in forum Stories & Other News
    Replies: 6 Last Post: 06-05-2009, 10:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts