Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 31 of 31

Thread: Cat vor costa noile jocuri pentru X1 si PS4

  1. #21 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Pai de ce mari (poate mari pentru puterea de cumparare a romanilor)?
    FIFA pe PS3 si XBOX 360 la lansare costa tot cam atat, GOW Ascension la lansare a costat cam tot atat etc. Bine ca nu s-au confirmat preturile alea de 90 lire sterline sau de 90 euro.

  2. #22 SP
    Junior Member dani_wow's Avatar
    Exista si o varianta alternativa iti faci cont US si cumperi digital la 60$ si costa aproximativ 200 lei nu 260 .

  3. #23 SP
    Banned SWTFU's Avatar
    Depinde cu cat cumperi cardurile preplatite de US. S-ar putea sa te coste mai mult de 60 dolari/joc.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by catalineatza08 View Post
    Depinde cu cat cumperi cardurile preplatite de US. S-ar putea sa te coste mai mult de 60 dolari/joc.
    Sau poate chiar mai ieftin. Nu stiu cum e la PSN cards, dar eu la Apple stau si vanez gift card-uri de 100 USD la 90... de 50 la 40, and so on

  5. #25 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sau poate chiar mai ieftin. Nu stiu cum e la PSN cards, dar eu la Apple stau si vanez gift card-uri de 100 USD la 90... de 50 la 40, and so on
    Ai foarte mare grija atunci cand cumperi iTunes gift cards de pe Ebay.Sunt foarte multi useri din China care au folosit metode fraudulente de plata pentru a le obtine,prin urmare,exista o foarte mare probabilitate ca posesorul cardului sa faca chargeback iar tu sa te trezesti cu contul blocat.

  6. #26 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ba chiar mai ieftine daca calculam inflatia
    Limba romana-AndRewqp: 1-0

  7. #27 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    unde, unde
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    daca am calcula inflatia ($60 din 2006 = $69 din 2013)

  8. #28 SP
    Junior Member MySeL's Avatar
    Poi lasa jocurile la acelasi pret insa pun pe langa ele tot felul de add-onui, dlc-uri, sau cine mai stie ce chestii cum a fost cu BATTLEFIELD 3 la care au mai introdus premium de inca 60$, deci in consecinta au metodele lor de a scoate bani de la oameni, pe noile console mai mult ca sigur ca la fiecare joc vor fi puse, ca daca te prinde jocul bineinteles ca te tenteaza sa il joci si cu anumite arme, harti sau continuari in plus. Mai mult ca sigur ca la BF4 urmeaza aceasi strategie deoarece le-a functionat pe BF3 la care premium s-a vandut foarte bine si daca a costat cat un joc in sine.

  9. #29 SP
    esbhrwvnjfkajhd SeikQ's Avatar
    Daca toate jocurile se vor ridica la nivelul The last of us, as fi dispus sa platesc 70-80 euro pe joc.

  10. #30 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    Ai foarte mare grija atunci cand cumperi iTunes gift cards de pe Ebay.Sunt foarte multi useri din China care au folosit metode fraudulente de plata pentru a le obtine,prin urmare,exista o foarte mare probabilitate ca posesorul cardului sa faca chargeback iar tu sa te trezesti cu contul blocat.
    Cumpar de vreo 3 ani si nu am avut probleme... Oricum 99% din timp dau reject la orice e China/Hong-Kong. Userii seriosi cu jde mii de calificative pozitive pe eBay nu risca sa-si piarda contul cu asmenea sume modice.

  11. #31 SP
    Member Devergo's Avatar
    Vor incerca sa testeze "apele" cu preturi din ce in ce mai mari. BF4, estimez, probabil va ajunge undeva la 200+ euro cu toate DLC-urile. Daca consumatorii cumpara, preturile doar vor continua sa creasca.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Cat plateste Sony pentru un PS4 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 23-11-2013, 08:18
  2. Replies: 0 Last Post: 17-10-2012, 17:41
  3. Lista cu jocuri care vor primi suport pentru MOVE By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 22-03-2010, 21:28
  4. Noile jocuri Square Enix pentru consolele portabile By rodarkone in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 06-08-2008, 09:56

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts