Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Adio "Xbox Live Rewards"

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    Adio "Xbox Live Rewards"

    Microsoft a anuntat prin intermediul unui comunicat de presa ca vor retrage programul "Xbox Live Rewards", care le ofereau gamerilor puncte microsoft drept recompensa pentru diverse activitati, precum: achizitionarea unui anumit joc, reinoirea abonamentului de Gold, efectuarea unei tranzactii pe XBL sau chiar de ziua voastra de nastere. Renuntarea la acest servici are legatura directa cu faptul ca in curand Microsoft va renunta la microsoft points si vor introduce pentru fiecare market plata cu moneda nationala, chiar si pe marketul din Romania sunt disponibile mai multe titluri care pot fi cumparate in lei. Daca va faceati griji ca nu veti mai primi acele bonusuri sa stiti ca de la 1 septembrie se va implemena un sistem de recomponse mult mai bun ca cel de pana acum, insa cu schimbarile de care vorbeam anterior "Since this currency change is impacting the structure of the program, we're taking the opportunity to make Xbox Live Rewards even better... You'll continue to get rewarded for doing the things you love on Xbox Live - just not with Microsoft Points." - a anuntat Microsoft in comunicatul de presa.

    De asemenea a mai fost mentionat faptul ca toti cei care au niste puncte de primit, le vor primi pe toate pana pe data de 7 august avand doua posibilitati, ori le vor folosi/cheltui sau vor astepta sa fie convertite in moneda nationala. Daca suntei in dubii si aveti inca nelamuriri despre aceeasta tranzitie si despre sistemul de "reward" va recomand sa accesati pagina de FAQ de pe Xbox.com, unde veti gasi raspunsul la toate intrebarile pe care le aveti. Ar fi bine ca Microsoft sa vina cu o oferta mult mai buna, pentru ca trebuie sa-si atraga din nou o parte din fanii dupa fiascoul de le lansarea X1.
    Attached Images Attached Images maxresdefault.jpg xbox_live_rewards.jpg

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Pai si de ce adio?

  3. #3 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    adio se refera doar la progamul Xbox Live Rewards in sine, de aceea e si pus in ghilimele . pai am inteles ca vor schimba cu totul, inclusiv cu numele probabil il vor face disponibil si pe X1. chiar sunt curios, cam ce suma de bani ati reusit sa strangeti de la inceputul programului ?

  4. #4 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    2000 MS Points

  5. #5 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    2000 MS Points
    Muaaa... doua mii! Da nenea si tu o bere!

  6. #6 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    1020 MS Points

  7. #7 SP
    Junior Member nookzor's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    2000 MS Points
    Cum ai reusit 2000? Punchcards?

    Eu am o suma frumoasa 360 Screen shot 2013-07-12 at 3.52.33 PM.png

  8. #8 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Fara punchcards. Eee... am trisat putin la suma asta. Am 1490 la mine si 510 la fi-mea.

    60 sunt in asteptare.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2013-07-12-4.16.08-pm.png

  9. #9 SP
    Senior Member Marinake's Avatar
    Doar 200.Nu o sa ii duc dorul.

  10. #10 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    100 primești doar pentru prima tranzacție pe Marketplace, 20 pentru ziua ta... Ai făcut doar 4 chestionare?

  11. #11 SP
    Member HollowMan's Avatar
    Wait what? Am picat si eu de pe luna, de cand s-a bagat Xbox Live Marketplace si account in Romania ?

  12. #12 SP
    Senior Member Scofield91's Avatar
    Este de ceva timp, dar este destul de limitat. Unele oferte sunt extraordinare!
    Mai bune prețurile decât cele din Altex la anumite jocuri.

  13. #13 SP
    Member momi's Avatar
    ...sa ma laud si eu putin ...2360 .....

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 16 Last Post: 10-07-2013, 11:47
  2. Replies: 0 Last Post: 09-08-2012, 22:55
  3. Amazon a lansat "Xbox Live Store" By Dj Mo in forum Console News
    Replies: 14 Last Post: 10-05-2009, 00:06

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts