Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 3 of 3

Thread: X1 si PS4 vor fi prezente la Comic-Con "for real"

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    X1 si PS4 vor fi prezente la Comic-Con "for real"

    In caz ca va intrebati cand o sa puteti pune pentru prima oara mana pe un controller de PS4 sau X1 si sa vedeti in actiune live noile console next-gen sa stiti ca am primit un raspuns si la intrebarea aceastasi si din fericire atat Microsoft cat si Sony au anuntat ca vor fi prezenti la Comic Con din San Diego, care se va desfasura in perioada 18-21 iulie. Poate va intrebati de ce este atat de importanta aceasta veste, avand in vedere ca am avut sansa deja sa vedem gameplay si consolele in actiune la E3 ce a avut loc acum o luna. Vreau sa va reamintesc ca dupa E3 au circulat tot feluri de zvonuri potrivit carora Microsoft a folosit de fapt un PC perfomant pentru prezentarea jocurilor de X1, tocmai pentru a nu intampina tot feluri de probleme avand in vedere ca inca nu s-a terminat stadiul de dezvoltare a ambelor console. De exemplu ati vazut cu totii live acele freezuri pe care le-a avut PS4 in cadrul conferintei cand pe scena era jocul Assassin's Creed 4: Black Flag, care mie unul mi-a lasat un gust amar si recunosc ca am inceput sa ma ingrijorez.

    Vestea buna este ca toate aceste lucruri vor putea ramane doar niste amintiri neplacute, deoarece pentru prima data vom putea sa ne jucam pe ambele console next-gen, fara pc-uri sau mai stiu eu ce, tot ce trebuie sa faceti este sa fiti prezenti la Comic Con, stiu ca pentru noi este greu, fiind in Romania, dar sunt sigur ca dupa acest eveniment internetul va fi plin de informatii si filmulete cu cele doua console, deoarece la E3 au avut aceasta sansa doar anumiti oameni, care fac parte din presa, iar peste 5 zile oricine va putea cumpara un bilet si sa incerce ambele console live.

    La booth-ul celor de la Microsoft vor fi disponibile jocrui precum Ryse: Son of Rome, Killer Instinct si altele, pentru publicul larg, iar la un alt booth, denumit specific "Xbox Gaming Lounge" vor fi prezentate jocurile: Dead Rising 3, Halo: Spartan Assault si anticipatul DLC "Champions Bundle" pentru Halo 4 si multe alte titluri de la publisheri third-party. De asemenea compania americana a mai anuntat si doua conferinte care vor avea loc in prima zi, 18 iulie, "Inside the Looking Glass: Building Halo Worlds and Wonders, Past, Present and Future" care va avea loc la 11:45 am si respectiv "Bringing the Roman Empire to Life on Xbox One: The Creation of Ryse: Son of Rome" care va fi la ora 5:00 pm PST (Pacific, GMT-8).

    In cealalta tabara Sony a anuntat ca la booth-ul lor vom avea sansa sa incercam jocuri pentru toate cele 3 console, PS4, PS3 si PSV, si de asemenea au programat si 3 conferinte, "The Last of Us signing with creative director Neil Druckmann" care va avea loc pe 19 iulie la ora 2:00 pm si la 4:00 PM va fi conferinta "The Art of Video Games" ce va fi prezentata de Jeremy Atkins ( Dark Horse PR director) impreuna cu Faith Erin Hicks si Neil Druckmann (creatorii jocului "The Last of Us"). Ultima conferinta din cele 3 va avea loc pe 20 iulie la ora 4 PM, PST (Pacific, GMT-8), "Behind the Scenes with Telltale Games 'The Walking Dead Game Series'" cu Robert Kirkman (creatorul benzilor desenate "The Walking Dead") impreuna cu Dan Connors (Telltale Games CEO) si Kevin Bruner (presedintele si CTO studioului Telltale Games). Jocurile disponibile pentru PS4 vor fi: DRIVECLUB, Knack, Octodad: Dadliest Catch, pentru PS3: BEYOND: Two Souls, Gran Turismo 6, Puppeteer, Diablo III si Batman: Arkham Origins, iar pentru PSV: Killzone Mercenary, Tearaway, The Walking Dead, Dragon's Crown, Batman: Arkham Origins Blackgate si Spelunky.

    Nu stiu daca, conferintele celor doua companii de jocuri vor putea fi vizionate undeva, dar daca o sa aflu ceva o sa va anunt, in plus nu uitati ca vom mai avea o sansa sa vedem cele doua console si la Gamescom care se va tine in luna august in Germania, unde Microsoft si-a anunta prezenta dupa o perioada de absenta la aceast eveniment.
    Attached Images Attached Images xbox-one-vs-ps4-001-1060x595.jpg

  2. #2 SP
    Member RELOADED9's Avatar
    "Nu stiu daca conferintele"?.... Da, stiu, grammar nazi. Nu ma pot abtine. Oricum, vesti bune pentru fanboys.

  3. #3 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    heil

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 22-07-2012, 21:49
  2. Replies: 0 Last Post: 05-07-2011, 17:50
  3. Replies: 0 Last Post: 18-06-2011, 16:44

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts