Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Toys R Us anunta datele de lansare pentru PS4 si X1

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Toys R Us anunta datele de lansare pentru PS4 si X1

    Cei de la Toys R Us (un lant de magazine retail cu peste 800 de locatii in US si peste 625 worldwide) au o adevarata "istorie" in a lasa sa scape detalii confidentiale (asa cum este in acest moment si data de lansare a celor doua console next gen de la Sony si Microsoft). Nu se dezmint nici de data aceasta si ei sunt primii care anunta datele la care se vor putea achizitiona PlayStation 4 si Xbox One din magazinele proprii: 29 Noiembrie 2013 pentru Xbox One si 13 Decembrie pentru PlayStation 4.

    Datele vin de la un reprezentant oficial al Toys R Us, iar la verificarea celor de la BT.com raspunsul a fost la fel de sigur: "I can confirm this information has been given direct from our suppliers and is accurate.".

    Nu acelasi lucru il putem spune si despre cei de la Sony care au replicat sec "We haven't made any announcements other than coming this holiday season". Intre timp a venit si raspunsul celor de la Microsoft: "We have announced that Xbox One will launch this November, but have not shared any further details. It’s common practice for retailers to use placeholder dates for pre-order items without an official launch date. Please stay tuned to news.xbox.com, where we share the latest official details about all things Xbox One".

    Sursa: PS4 and Xbox One release dates confirmed - BT.
    Attached Images Attached Images ps4_x1_launch_date.jpg

  2. #2 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Iar s-au dat peste cap cei de la Microsoft sa "fure" startul vanzarilor de console. Asociat cu stocuri mai mari decat de PS4 consider ca la vanzarile totale este posibil sa vedem o concurenta reala intre cele 2 noi console.

  3. #3 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar
    sunt curios cat de mult ar conta aceste doua saptamani pentru vanzarile de Xbox si PS4. Eu daca mi-as propune sa imi iau PS4 as fi dispus sincer sa astept o jumate de luna in plus... but maybe that's just me.

  4. #4 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pe termen lung nu cred ca vor conta... insa pe termen scurt, multi vor uita de diferenta de 2 saptamani, si vom vedea report-uri gen "S-au vandut cu atatea unitati mai mult de X1 decat PS4, since launch". Iar omul care nu se pricepe, va merge pe ideea "pai iau pe ala, ca s-a vandut mai bine". E doar o teorie... e extrem de posibil ca si dupa o luna deja sa se vanda mai multe PS4-uri.

    Cred ca mai mult conteaza cine va reusi sa produca mai multe console... pentru ca am un feeling ca stocurile se vor epuiza instant. Nu uitati ca Microsoft a gandit-o bine de tot: 29 Noiembrie, daca-mi ies mie calculele bine... inseamna chiar BLACK FRIDAY! Si stiti ce inseamna asta, nu?

  5. #5 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Acele 2 saptamani cumulate cu vanzarile de Black Friday o sa duca la ceva de genul : nu-ti iei si tu Xbox One sa ne jucam impreuna pe LIVE ? Asta la americani si unii din europeni. In plus probabil multi parinti (americani) vor avea tendinta sa cumpere Xbox One pentru canalele de sport, pentru kinect ca sa faca copii miscare in casa si alte motive fara legatura reala cu gaming-ul. Pana la urma acolo bat cei de la microsoft casual gamers. Pe ceilalti ca noi ( addictive ) ne atrag ulterior cu bundle-urile de Black Friday, eventual reduceri, eventual ceva exclusivitati de lansare. Si pana lla urma succesul va fi de partea celui cu console base mai mare.. De asta fac eforturi sa aiba un nr. mare de console pe stoc cu 2 saptamani in fata celor de la SOny !

  6. #6 SP
    Member Snake's Avatar
    Stati asa ca nu e totul alb si negru. E foarte posibil ca acum daca tot au fost lansate public datele, Sony sa faca tot posibilul sa devanseze data de lansare si sa vina cu o surpriza. Sau de ce nu, sa devanseze Microsoft mai mult data de lansare. Stiu ca sunt niste operatiuni monstruoase cand vine vorba de asemenea lansari, dar orice e posibil in ziua de azi, daca se vrea cu adevarat.

  7. #7 SP
    One Man Army Cristy's Avatar
    Incearca si M$ sa iasa din beleaua in care s-a bagat de la bun inceput. Nu stiu cat de mult vor reusii insa, acum ca SONY este un adevarat inamic si majoritatea de pe net spun ca vor lua PS4.

  8. #8 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    De craciun vreau sa joc pe PS4!!!!!!!

  9. #9 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Eu cred ca datele astea nu sunt reale,si doar pe 20 August vom afla cu adevarat datele de lansare.Sincer va zic data de 13 Decembrie mi se pare ireala,nu stiu de ce.Pana acum toate rumour-ile vorbeau despre sfarsit de Octombrie - inceput de Noiembrie.

  10. #10 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Quote Originally Posted by djleo666 View Post
    Pana la urma acolo bat cei de la microsoft casual gamers.
    Nu pentru asta exista Wii?

    Mie cei de la Microsoft mi se par foarte penibili. Cei care sunt pe in lupta pentru primul loc pe plan mondial in materie de gaming consoles NU pot face asa. Pur si simplu toate declaratiile oficiale au ajuns speculatii, iar fiecare anunt e doar un joc de "du-te-vino". Sunt sigur ca cei de la Sony nu vor accepta nici macar cel mai mic minus in fata XO-ului, incluzand aici data de lansare.

  11. #11 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Dupa un mic research am aflat ca datele astea sunt pentru Toys'R'Us UK,deci probabil se refera la UK/UE.Totusi mare greseala ar fi sa lanseze ambele console dupa Black Friday in US.

    BGR: Xbox One UK Release 11/29 -- PS4 12/13 according to Toys R Us database - NeoGAF

  12. #12 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Le-au pus si pe site deja...

    Nu inteleg, pe noi ca romani de ce ne-ar interesa lansarea mai rapida in US? Eu sper sa fie international launch, sau macar US/UK/UE same day...
    Attached Images Attached Images playstation-4-release-leak.png xbox-one-release-leak.png

  13. #13 SP
    Member chesterb's Avatar
    păi parcă spuneau că ps4 va fi disponibil în toate ţările la lansare.

  14. #14 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci de-acum inainte nu vom mai avea incredere in Toys R Us: http://www.consolegames.ro/forum/f7-...-15-noiembrie/.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 32 Last Post: 24-09-2014, 10:17
  2. Replies: 0 Last Post: 13-06-2011, 02:13
  3. Replies: 3 Last Post: 12-05-2011, 21:00
  4. Koei anunta data de lansare pentru 5 jocuri By erik95 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 18-11-2010, 21:26
  5. Replies: 4 Last Post: 08-05-2010, 02:58

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts