Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 39 of 39

Thread: Sony PSP & PS Vita vs Nintendo 3DS, 3DS XL & 2DS

  1. #21 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Tu te uiti la consolele portabile ca la niste jucarii - dar vrei super rezolutie, vrei super autonomie, super ecran (calitativ), super sunet si super suport software ce uiti tu este ca PS Vita nu costa 900 EU (cat costa un Iphone) altfel toti ar fi sarit de cur in sus (asa cum au facut'o cand au aflat ca Ps3 costa 600EU) dar pe iphone si ipad da lumea fara sa clipeasca 500 - 900 EU ca doar asa e la moda.
    Aici ai vorbit ca un mic hater (si nu ma asteptam de la tine). iPhone la 900 EUR? iPad la 500-900 EUR? De unde le scoti man? Gasesti un iPhone 4 la 280 EUR (la liber... la abonament il iei free), iPad Mini la 280 EUR (si vorbesc de nou cu garantie si TVA - sunt sigur ca gasesti si mai ieftin) iar un iPad 4 la 420 EUR (cu tot cu TVA)... La restul nici nu mai comentez odata ce scoti preturile astea "din burta" si te supara faptul ca vreau super rezolutie, super autonomie, super ecran si super software. Asta e, nu ma multumesc cu putin...
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Odată cu acest thread speram sa imi formez o idee despre o consola portabila, dar vad ca se vb mai mult de ipad, android...
    Vorbim si de alternative pentru ca suntem open-minded. Ca sa-ti faci o idee, din cei 6 amici cu care am discutat, doar unul s-a decis sa-si ia portabila. Si acela isi ia un PSP second hand si modat. Ceilalti au preferat sa mearga pe tablete Android (si doar unul cocheteaza cu ideea de iPad Mini). Chiar mi-am scos PSP-ul de la naftalina ca sa le arat la 2 dintre ei diferentele. Eu desi consolist, am fost sincer si le-am aratat alternativele. Oricat de mult as tine cu consolele, nu pot sa ascund faptul ca in timp ce PSP-ul a fost folosit 0.5% din timp, tableta (si consolele din casa) au ocupat restul de 99.5%.
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Jocurile sunt scumpe daca le raportam la un salariu mediu in Romania.
    Jocurile de 30-40 de lire pentru o consola portabila sunt scumpe oriunde in lumea asta... nu doar in Romania. Eu de exp. de cand am bugetul in pioneze am zis ca in afara de super mega exceptii (jocuri carora nu as putea vreodata sa le rezist, indiferent pe ce consola sunt), nu mai accept sa dau pe niciun joc (new, sealed & retail) mai mult de 15-20 Lire. Deh, asta face AppStore-ul din oameni (acolo am regula sa nu dau niciodata mai mult de 6.99 USD pe un joc)

    ---------- Post added 02-09-2013 at 04:45 ----------

    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    insa sa vina Monky sa zica ca el ramane la Ipad/Iphone cand vorbim aici despre JOCURI, e trist ... desi am zis cred de 1000 ORI, mai zic odata, platformele tablet/phone nu au jocuri DELOC, au niste "pseudo-jocuri" destinate consumatorilor de zi cu zi (fie ca ei sunt gameri fie ca ei sunt altceva)
    Man... am citit din nou ce ai scris si cred ca exagerezi grav (tu vorbind despre JOCURI si eu vorbind ca prostul despre maimutze). Eu am zis despre consolele portabile de mai sus ca au si jocuri bune (dar scumpe)... m-am uitat la ce titluri mi le-as dori... vreau consolele pentru jocurile acelea. Insa tu o dai cu hatereala asta despre iPad si iPhone (iPhone-ul nici nu stiu de ce-l aduci in discutie... nici eu nu ma joc pe el - ecran mult prea mic pentru a juca ceva serios via touchscreen) in totala necunostinta de cauza. Inteleg sa nu-ti placa sa te joci pe touchscreen si fara controale fizice. Asta repet, o inteleg, o aprob si o confirm (iti trebuie ceva timp sa devii "meserias" la touchscreen). Dar partea cu "pseudo-jocuri" mi se pare lamentabila. O spui de parca toti developerii seriosi (printre care si Square Enix) scot jocuri pentru tampiti pe iOS. Cum am zis, nu ma asteptam de la tine... dar, pentru cineva care inca nu a trecut la iOS 6 macar, probabil e ceva normal.

    Nu aveam de gand sa-mi pierd timpul legat de asa ceva... dar voi deschide un thread separat cu jocurile bune de iOS, ca sa nu fiu off-topic si sa nu se deranjeze Dant3 ca nu afla mai multe despre consolele portabile.

    Cat despre jocurile din 91 comparate cu cele din 2013... nu ti se pare normal ca acelasi joc sa ia o nota mult mai mica in ziua de azi? Pentru ca deh, unii din noi evoluam, ne dorim mai mult de la un joc in materie de grafica, story, concept, gameplay...

    ---------- Post added 02-09-2013 at 06:48 ----------

    Well, am inceput threadul cu pricina aici, in caz ca e cineva interesat (momentan doar 3 jocuri, ca pic de somn): http://www.consolegames.ro/forum/f81...i-bune-pe-ios/.

  2. #22 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Nu sunt hater deloc - doar scot in evidenta faptul ca deviceurile Apple ajung la 900 EU pentru un iphone 5 si 670 EU un Ipad 4 (si da sunt preturile de pe site-ul apple nu link uril spre spre ipad 2 de pe price.ro) si nimeni nu sare de fundulet in sus ca vai ce scump e. Apple e glorios si infloritor datorita milioanelor de clienti pe care ii are pentru ale lor deviceuri, de ce incerci tu sa le compari cu consolele eu chiar nu inteleg, insa cel mai ciudat mi se pare ca te deranjeaza preturile RRP comparandu-le cu cele de pe appstore/google play ... desi nu au nici o legatura unele cu altele, nu sunt aceelasi jocuri, nu au aceelasi lenght, complexitate sau stil, si probabil nu au aceelasis development buget si nici aceeleasi costuri de distributie etc (fiind jocuri fizice) - sincer eu nu vad nici un fel de legatura intre cele doua platforme (console si tablete/telefoane) in momentul defata, poate peste 1-2 sau cativa ani astea din urma sa inlocuiasca complet consolele, dar in momentul de fata, nu vad cum ar putea sa o faca, tinand cont de mediocritatea jocurilor (mai corect sub-mediocritatea jocurilor).

    Nu stiu de ce imi tot dai exemple subiective, din viata mea personala, ce fac eu, cum procedez eu - si nu incerci si tu sa fi obiectiv (cum incerc sa fiu eu).

    Cat despre jocuri - ti-am dat exemplu clar cu Baldur's gate HD si imediat cu Zelda Ocarina of Time 3D (se pare ca nu ai citit cu atentie ce am scris).

    Baldur's Gate - a aparut in 1998 --- nota 91
    Baldur's Gate HD - a aparut in 2012 ---- nota 78

    Ocarina of time - a aparut in 1998 ---- nota 99
    Ocarina of time 3D - a aparut in 2011 --- nota 94

    Cam asta e diferenta pe care vroiam si nu am ales intamplator jocurile de mai sus.

    Si acum sa ne uitam in partea celalta - si sa revenind la discutia deste console portabile, din fericire (tabletele si telefoanele) nu fac parte inca din aceasta categorie (desi cineva, persoana importanta, incearca sa le introduca cu forta).

    Din experienta personala pot spune ca in ziua de azi cea mai buna alergere pentru un gamer este Nintendo 3DS XL sau PS Vita in urmatoarele conditii:

    1. vrei sa te joci o multime de RPG uri si sa ai acces la mii de jocuri (ad literam) - alege 3DS XL - vei putea juca toata libraria de DS, access la virtual console (pentru jocuri vechi) si acees la francizele Nintendo
    2. vrei o grafica de exceptie, un ecran mare - multe jocuri de Racing (dar si RPG uri, actiune etc) - alage PS Vita - ai acces la libraria PSP, access la multe capodopere din libraria PSX si acces la francizele SONY

    Un gamer fericit este un gamer care si le permite pe ambele si in felul acesta va dobandi ce e mai bun din ambele lumi. Chiar si cu o investitie minima, sa zicem un 3DS XL cu cateva jocuri si un PS Vita doar cu PS+ (vei primi access la cateva zeci de jocuri pe an si multe reduceri la versiunile digitale).

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Nu sunt hater deloc - doar scot in evidenta faptul ca deviceurile Apple ajung la 900 EU pentru un iphone 5 si 670 EU un Ipad 4
    Pai la o asemenea comparatie... asa pot spune si eu ca ia uite un 3DS care costa 500 de lire sterline. Ce mai conteaza ca e Limited Edition? Mi se pare aiurea sa compari preturile intre doua device-uri luand in calcul cea mai scumpa varianta. Pentru ca asa daca la un PS Vita vreau sa am echivalentul de spatiu de pe iPad-ul tau de 900 EU (probabil te-ai referit la cel de 64GB), ma costa inca 120 Lire sterline doar rahaturile alea de carduri de la Sony. Si uite asa depasim usor 900 EU pentru un PSV... eu am zis sa fiu fair, sa pun preturile cele mai mici la toate device-urile, dar se pare ca la tine ce nu-ti convine se ia pretul cel mai mare.
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    sincer eu nu vad nici un fel de legatura intre cele doua platforme (console si tablete/telefoane) in momentul defata, poate peste 1-2 sau cativa ani astea din urma sa inlocuiasca complet consolele, dar in momentul de fata, nu vad cum ar putea sa o faca, tinand cont de mediocritatea jocurilor (mai corect sub-mediocritatea jocurilor).
    Iti recomand sa-ti cumpari niste jocuri mai bune. Ai cateva aici.
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Nu stiu de ce imi tot dai exemple subiective, din viata mea personala, ce fac eu, cum procedez eu - si nu incerci si tu sa fi obiectiv (cum incerc sa fiu eu).
    Acum o sa fac si eu ca aia mici (se pare ca asa am ajuns sa argumentam): "Pai tu ai inceput"... Da, observ ca esti foarte obiectiv. Anyway... eu ma retrag din discutie si ma intorc in sub-mediocritatea mea. Nu de alta, dar mi-e ca incep sa jignesc si eu aiurea...

  4. #24 SP
    Junior Member Elphy's Avatar
    @rodarkone, scuze dar jocurile de la appstore nu sunt facute de firma Apple(HTC / Samsung in cazul android), sunt facute de firme mici(indie) - mari(EA, Gameloft, SquareEnix, others), care porteaza sau fac remake-uri la jocuri pentru platformele respective.(sunt si jocuri noi exclusive pentru mobile) iOS , android, blackberry sunt defapt platforme si trebuiesc tratate ca atare, nicidecum ca firme producatoare de jocuri. Deci hai sa nu confudam pana la urma cine face jocurile. EA and Co. face jocuri atat pentru iOS cat si pentru PSV, deci da vina pe EA and Co. pentru jocurile proaste de la iOS(daca asta crezi tu ca sunt), in rest e adevarat iOS e pentru indie games dar sa nu uitam ca sunt si firme foarte mari fac jocuri pe aceste platforme mobile.

    Sau cel putin eu asa stiu, sa imi ziceti daca este altfel poate gresesc.

    ---------- Post added 02-09-2013 at 10:23 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Jocurile de 30-40 de lire pentru o consola portabila sunt scumpe oriunde in lumea asta... nu doar in Romania. Eu de exp. de cand am bugetul in pioneze am zis ca in afara de super mega exceptii (jocuri carora nu as putea vreodata sa le rezist, indiferent pe ce consola sunt), nu mai accept sa dau pe niciun joc (new, sealed & retail) mai mult de 15-20 Lire. Deh, asta face AppStore-ul din oameni (acolo am regula sa nu dau niciodata mai mult de 6.99 USD pe un joc) [COLOR="Silver"]
    Stii ce nu inteleg eu, jocul se face pe PC (Console) direct, unde se munceste la artwork, design, UI, functionalitaty and others, adica tot jocul. Este lansat si se cere 70E (e doar un exemplu), jocul este portat... pentru ca asta fac, pe mobile sau console portabile, aici nu se mai munceste la grafica, la functionalitate, ba chiar se scot multe chestii si se mai lucreaza 2-3 luni (tot asa medie, pentru o firma mare care stie ce face consider ca 3 luni e deja cam mult). De ce pretul este aproape identic daca timpul si munca depuse este mai putina decat cred unii ? Adica pentru un joc portat ar trebui sa fie foarte ieftin sau macar cat de cat decent. Inteleg acolo unde sunt exclusive ... si asta in cazul in care merita. Bine cred ca raspunsul ar fi power hungry cash Co.

    Tin minte ca exista un thread pe aici care era legat de console / mobile sales, unde EA a castigat mai multi bani din mobile decat din console, cred ca asta arata ca mobilele sunt totusi folosite, fie ele iPad , iPhone sau alte jucarii de la HTC, Samsung si alte androide.

  5. #25 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Monky nu te supara dar eu nu te-am jignit - daca tu te contopesti intr'un tot unitar cu jocurile de ios si te consideri echivalent cu ele e trist, si ceea ce ma intristeaza si mai rau este ca rasucesti tot ceea ce am zis si pui in cea mai proasta lumina posibila.

    Faptul ca tu investesti foarte multi bani in tablete/telefoane este echivalent cu ce fac si eu vis-a-vis de jocuri si console (in special portabile) - deci e normal sa aparam "alegerea"- dar de la asta pana la atacuri "la persoana" cum sugerezi tu e multa paine de mancat, eu lovesc in porcariile care reprezinta MAJORITATEA jocurilor de ios si tableta si din ce scriu eu tu focusezi totul catre cele 20-30-100 jocuri bune. Maestre vorbim aici de zeci de mii de jocuri PROASTE nu de 100 jocuri bune.

    Nu am stat sa fac calcule statistice dar cred ca este vizibil ca din cele ~ 500-1000 jocuri care apar intr'un lifecicle de consola au o rata de succes mult mai mare decat cele cateva zeci de mii jocuri care au aparut pana acum pe platforma iOS (sa zicem).

    later edit: @Elphy - tocmai asta am zis si eu - Apple (sau celelalte companii producatoare de hardware tablete/telefoane) nu vor fi in stare sa egaleze o companie specializata cu traditie precum Nintendo, Sony etc. Cat despre calitate, nu cred ca EA, Square etc sunt idioti incat sa se impuste in picior scotand sa zicem un triple A pe tableta/telefoane stiind ca nu pot cere pe el mai mult de 10 eu, in conditiile in care pe console pot cere up to 60 EU, rezulta ca ar fi trebuit sa isi scoata diferenta din vanzari, deci de 6 ori mai multe vanzari la 10 EU ... daca jocul vinde de obicei 1 mil ar trebui sa vanda ~ 6 mil pe tablete/telefoane (nu spun ca e imposibil - insa daca ne uitam in istorie sunt doar 100 jocuri care au vandut pana acum peste 6.5 mil unitati si multe dintre ele au fost jocuri pack-in cu o consola, de aceea cifrele sunt atat de ridicate).

  6. #26 SP
    Member Kratos's Avatar
    Eu n-am inteles niciodata ce e asa special la Zelda. O fi fost acum 25 de ani mare realizare dar acum mi se pare un joculet cu fluturasi si peisaje pentru copiii mici. Cand vad ca sariti toti in sus si in jos cu Zelda, Mario, Luigi si Pokemon pe mine unul ma apuca durerea de cap si imi imaginez ca discut fie cu niste kinderi carora le plac joculetele astea de timp 'dumb' fie cu oameni prea in varsta si carora nu le poti scoate din cap ce le-a placut cand erau ei mici.

    Spunea cineva mai devreme ca gasesti mii de jocuri pe Nintendo 3DS. Din cate stiu nu sunt mai mult de 2-300 de jocuri. Iar pe DS parca sunt cam 1500. Am cochetat si eu cu ideea de a-mi cumpara un 3DS cand am vazut ca are vanzari asa mari. Insa dupa ce am vazut despre ce jocuri e vorba am renuntat. Cred ca 90% din ele sunt jocuri pentru copiii sau oameni care au dat in mintea copiilor. Iar grafica e jale. Cand m-am jucat pe un XL am crezut ca isi bate cineva joc de mine. Mi-a trecut repede.

    In ultima vreme ma batea gandul sa imi iau un PSV pentru ca au inceput sa apara ceva jocuri serioase. Dar cand am aflat cat tine baterie si cat costa un nenorocit de card mi-a trecut si de asta.

    Legat de ce vorbeati voi mai sus de preturi la mobile si tablete eu cred ca le exagerati rau de tot. Eu pe iPhone 4S am dat 99 EUR la continuare de abonament si atat. Iar tableta Android FullHD, quad core si cu 2gb ram, super portabila si accesibila cum e Nexus 7 din 2013, costa vreo 230 USD: Amazon.com: Google Nexus 7 FHD Tablet (7-Inch, 16GB, Black) by ASUS (2013): Computers & Accessories. Va luati un gamepad de Android si gata consola. Nu o sa gasiti titluri cu Mario si Pokemon dar asta e. Unii vor sa joace Fifa, Real Football 13, Need for Speed, Real Racing, Real Boxing, Dungeon Hunter, Brothers in Arms si altele. Slava Domnului ca avem de unde alege!

  7. #27 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Kratos - iti recomand sa JOCI un joc inainte de a iti da cu parerea, daca o faci inainte iti anulezi din start opinia. Cat despre preturi pentru iphone/ipad 4 - check store.apple.com/de (pentru preturi in Euro)

  8. #28 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    "Gusturile nu se discuta." Eu cred ca aceasta zicala este valabil si cand vine vorba de jocuri.
    Eu personal am gasit jocuri care sa.mi placa si pe Android si pe PSP si pe Ds dar in acelasi timp am gasit si jocuri care sa ma plictiseasca rapid, dar asta nu inseamna neaparat ca jocurile sunt proaste, ci doar nu-s pe gustul meu.

  9. #29 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Concluzie: Buy what you like.

  10. #30 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Corect!

  11. #31 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Kratos - iti recomand sa JOCI un joc inainte de a iti da cu parerea, daca o faci inainte iti anulezi din start opinia. Cat despre preturi pentru iphone/ipad 4 - check store.apple.com/de (pentru preturi in Euro)
    rodarkone - iti recomand sa GANDESTI inainte de a posta. Nu ma cunosti si nu stii ce am jucat si ce nu. Da am jucat cateva titluri cu Mario, Zelda, Pokemon si alte chestii d-astea si nu mi-au placut - e vreo problema? Te deranjeaza ca spun adevarul si imi mentin ideea ca mi se par jocuri pentru copiii? Cat despre check store.apple.com/de nu stiu germana dar vad iPad care presupun ca e 4 la 499 euro. Daca am inteles corect in maxim o luna va fi 399 euro pentru ca iese noua serie. Dar tot nu inteleg de ce-mi spui mie de asta? Eu ti-am dat exemplu de super tableta la 230 dolari si tu ma trimiti sa caut cai verzi pe pereti.
    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    Concluzie: Buy what you like.
    Adevarat ai grait, dar ca unii de aici vad ca vor sa-mi bage pe gat jocuri care nu-mi plac.

    Si mai am o intrebare: de ce nu este si nVidia Shield in comparatie?

  12. #32 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Probabil pentru ca momentan nu e disponibila oficial decit in SUA.

  13. #33 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Kratos - success, esti un exemplu de gandire pozitiva, gusturile tale sunt atat de exquisit incat noi, muritorii de rand, cai care consideram jocurile din seria Zelda capodopere suntem de fapt niste copii si niste infantili, ar trebui sa ne fie rusine ca nu consideram "Fifa, Real Football 13, Need for Speed, Real Racing, Real Boxing, Dungeon Hunter, Brothers in Arms" in aceeasi categorie cu jocul ala cu fluturasi.

    PS: morala e - fiecare cu gusturile lui, insa unii au gusturi de tot rahatu.

  14. #34 SP
    Banned DeMons's Avatar
    As alege PSP/PSV,nu mi-au placut niciodata jocuriile N3DS-ds etc.....
    PSV mai modern..
    Parerea mea.

  15. #35 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Brothers, vi se pare psvita scumpa si accesoriile de asemenea, vi se par consolele/jocurile 3DS scumpe si rare? Atunci nu ramane decat sa va recomand cea mai buna consola EVER, si anume PSP. De ce spun asta:
    - Consola se gaseste la pret foarte bun, atat noua cat si sh.
    - Jocurile foarte foarte ieftine, atat in magazine cat si sh sunt pe gusturile fiecaruia, ca e rpg, ca e sport, racing, whatever.
    - Accesoriile la fel, preturi super ok.

    Nu mai e de stat pe ganduri, cand vine vorba de consola
    ps: si pe mine ma atrage psvita, insa mai astept o perioada, poate mai scade pretul cum sa auzit, sau poate o prindem la un bundle cu ps4

  16. #36 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Bundle-ul ala e un vis umed pt orice gamer...din pacate este doar un zvon.

  17. #37 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by iry View Post
    Brothers, vi se pare psvita scumpa si accesoriile de asemenea, vi se par consolele/jocurile 3DS scumpe si rare? Atunci nu ramane decat sa va recomand cea mai buna consola EVER, si anume PSP. De ce spun asta:
    - Consola se gaseste la pret foarte bun, atat noua cat si sh.
    - Jocurile foarte foarte ieftine, atat in magazine cat si sh sunt pe gusturile fiecaruia, ca e rpg, ca e sport, racing, whatever.
    - Accesoriile la fel, preturi super ok.
    Ca pret si numar de jocuri PSP-ul chiar merita! Dar din pacate e o consola 'batrana' cu rezolutie prea mica, putere de procesare prea mica si cel mai rau e ca ii lipseste al doilea analog stick.
    Quote Originally Posted by iry View Post
    ps: si pe mine ma atrage psvita, insa mai astept o perioada, poate mai scade pretul cum sa auzit, sau poate o prindem la un bundle cu ps4
    Daca e vorba de acel bundle ps4+psv la 500 de dolari, asa as vrea si eu!
    Quote Originally Posted by d@nn View Post
    Probabil pentru ca momentan nu e disponibila oficial decit in SUA.
    Vazand cat de inraiti sunt unii pe-aici o sa-mi raspund singur: poate sa scoata si Google, Samsung, Apple sau nVidia super consola lui peste prajit, atata timp cat nu e Nintendo si nu are Zelda unii nu o vor considera niciodata consola.
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    Kratos - success, esti un exemplu de gandire pozitiva, gusturile tale sunt atat de exquisit incat noi, muritorii de rand, cai care consideram jocurile din seria Zelda capodopere suntem de fapt niste copii si niste infantili, ar trebui sa ne fie rusine ca nu consideram "Fifa, Real Football 13, Need for Speed, Real Racing, Real Boxing, Dungeon Hunter, Brothers in Arms" in aceeasi categorie cu jocul ala cu fluturasi.
    Extragi complet aiurea din context. Eu acolo dadeam exemple de jocuri legate de Android si care nu sunt cu fluturasi si bile. In caz ca vrei sa stii, si ca sa nu mai fie nevoie sa-ti folosesti aiurea imaginatia, mie imi plac jocuri gen Tekken, Street Fighter, God of War, Grand Theft Auto, Metal Gear Solid, Uncharted, Mass Effect, Oblivion, Crysis, Batman, Dead Space, L.A. Noire, Killzone, Bioshock, Fallout, Gran Turismo 5 si tot asa. Adica jocuri serioase, cu grafica serioasa. Nu chestii infantile care de 20-30 de ani au ramas la acelasi stadiu si care arata pe un 3DS de parca a taiat cineva texturile cu toporul si n-a reusit sa invete nimic nou.
    Quote Originally Posted by rodarkone View Post
    PS: morala e - fiecare cu gusturile lui, insa unii au gusturi de tot rahatu.
    Pentru un admin sau moderator ce esti tu cred ca jignesti cam mult gratuit. Eu nu ti-am facut gusturile de rahat dar asta este. Unde nu e nici Dzeu nu cere! Ma retrag si eu din discutia asta cu tine si o sa te las sa povestesti ce frumoase sunt jocurile pentru copiii. Hai ca ma intorc la gradi! Pardon la munca!

  18. #38 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Mai ramane sa zica cineva ca cel mai bun e PC-ul si gata, punem topicul in rama.
    ON: Opinia mea pana acum cea mai buna consola portabila inca este PSP-ul insa n-as zice nu la un Uncharted pe PSV sau un Resident Evil pe 3DS

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thread Closed. Ca orice Versus de pana acum, si acesta a inceput sa se umple de jigniri gratuite. Well, aveti tabelul, aveti sfaturile cunoscatorilor... Mai departe depinde doar de voi ce va cumparati. Bafta!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-08-2013, 10:47
  2. Replies: 0 Last Post: 13-08-2013, 10:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts