Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Capcom Vancouver compara Dead Rising 3 cu seria Uncharted

  1. #1 SP
    Senior Member Tudoran's Avatar

    Capcom Vancouver compara Dead Rising 3 cu seria Uncharted

    Generatia noua de console se apropie. Un val de jocuri noi ne va bombarda televizoarele de acasa mai devreme sau mai tarziu. Tot mai multe studio-uri isi lauda creatiile, unele chiar comparandu-le cu alte titluri de succes din generatia actuala: Watch Dogs a fost comparat cu GTA 5 iar acum Dead Rising 3 cu seria Uncharted. Cei de la Capcom Vancouver vor sa ne asigure ca desi jocul lor e open-world, va avea aceeasi "fidelitate vizuala precum seria "lineara" a celor de la Naughty Dog: Uncharted". "Va fi o lume destula de mare, cu foarte multe cladiri de explorat" declara senior producer-ul de la Dead Rising 3, Jason Leigh.

    Voi ce parere aveti? Arata intr-adevar Dead Rising 3 la fel de bine cu Uncharted 2 sau 3? Si e corect faptul ca Jason Leigh a decis sa compare un joc next gen cu o seria ce a aparut cu o generatie inainte (in ciuda faptului ca Dead Rising 3 e open world)?
    Attached Images Attached Images deadrising3-01.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca exagereaza... Cel putin eu din ce gameplay am vazut, se compara mere cu pere.

  3. #3 SP
    PlayStation Forever! Chris's Avatar
    Call me a fanboy, dar nu cred ca are nici o sansa sa Dead Rising 3 sa etaleze seria Uncharted in nici un plan.

  4. #4 SP
    Member Snake's Avatar
    Nu inteleg ce legatura are un titlu cu altul? Unul este bazat pe story si interactiunea cu personajele pe cand celalalt este un hack&slash. Unul este scriptat iar celalalt este open world. Unul se axeaza foarte mult pe emotii, celalalt are zero la acest capitol.

    Apoi daca le compara la grafica cei de la Capcom, mi se pare stupid. Unul este un joc pentru o consola de acum 8 ani, celalalt este un joc pentru o consola asa zisa next-gen. A le compara ar trebui sa fie o bila neagra pentru un joc next-gen. Ar trebui sa fie incomparabile din punct de vedere grafic.

    Singurul lucru pe care-l vad comun intre cele doua jocuri este ideea de 'survival' si cam atat.

  5. #5 SP
    Junior Member higara's Avatar
    Nu cred ca-l pot egala in carisma pe Drake. O comparatie mai decenta ar fi cu Dying Light desi asta e fps.

  6. #6 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Publicitatea vinde, fie ea si negativa. Din pacate lumea asta a jocurilor a ajuns sa fie populata de publicatii si studiouri care au mai multe in comun cu OTV decat cu gamingul.

    Eu sunt convins ca Dead Rising 3 se aseamana mai mult cu Forza Motorsport sau Gran Turismo, doar are si masnini, nu?

  7. #7 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Ok... eu inca nu imi dau seama ce legatura au unul cu altul!? (in afara de faptul ca ambele sunt 3rd person view)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 13-06-2014, 12:05
  2. Replies: 0 Last Post: 13-11-2012, 00:02
  3. Replies: 4 Last Post: 21-10-2012, 08:56
  4. Replies: 0 Last Post: 19-06-2011, 11:31

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts