Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 19 of 19

Thread: In Franta retailerii imping noile comenzi la PS4 in 2014

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    In Franta retailerii imping noile comenzi la PS4 in 2014

    In cazul in care vi se parea situatia din Romania ca fiind destul de grava in ceea ce priveste livrarile precomenzilor pentru PlayStation 4, probabil va veti simti un pic mai bine stiind ca se intampla si la case mai mari. In cazul Frantei, unii dintre marii distribuitori retail precum Micromania si FNAC au raportat deja ca orice noua comanda preluata nu va putea fi onorata mai devreme de Ianuarie 2014. Pur si simplu toate unitatile care au fost puse la dispozitie pe teritoriul Frantei au fost deja vandute.

    Macar la ei retailerii sunt seriosi si se vor tine de cuvant, livrand consolele celor care au facut pre-order. La noi, cuvantul unui retailer (mai ales online) se pare ca este aproape egal cu zero.

    Va reamintesc ca PS4 se va lansa oficial pe 29 Noiembrie in Europa, in tari precum Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Ireland, Italy, Luxembourg, Netherlands, Norway, Poland, Portugal, Russia, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom, la pretul de 399 EURO.

    Sursa: Console PS4 Sony - Console Playstation 4 Sony - Console de jeux de salon à la Fnac.
    Sursa: PlayStation 4 (PS4) en Livraison diff�r�e fin Janvier 2014* / PlayStation 4.
    Attached Images Attached Images ps4_france.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member bicepsul's Avatar
    dar la noi pana la urma cum se lanseaza? va fi disponibil din noiembrie sau prin 2014? nu de alta dar vreau sa mi-l fac cadou inainte de Craciun sper la un bundle cu bf4 sau killzone.

  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Oficial in primul trimestu din 2014. Neoficial...

  4. #4 SP
    Senior Member mentorica's Avatar

  5. #5 SP
    Junior Member bicepsul's Avatar
    Oribil, atunci o sa imi pun baza tot in oamenii de pe forum.

  6. #6 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am facut precomanda la GAME in UK. Nici ei nu ni-l asigura day 1, insa it's guaranteed until Christmas..

  7. #7 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Germania cum sta la acest capitol? Credeti ca putem afla cumva?

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Germania cum sta la acest capitol? Credeti ca putem afla cumva?
    Vad ca in Germania inca se pastreaza peste tot pre-orderul cu livrare pe 29 Noiembrie 2013.

  9. #9 SP
    Senior Member cosminbad's Avatar
    Problema cea mare e cu garantia pentru achizitiile de afara. Si cum e prima serie PS4, e posibil sa apara unele probleme cu racirea pe viitor.

  10. #10 SP
    Junior Member zyx1141's Avatar
    Nu mai este o arhitectura proprietara, este x86 si ne asteptam la mai multa stabiltate...dar orice este posibil, daca tragi de hardware ca Microsoft, facand overclock pe ultima suta de metri ...

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by zyx1141 View Post
    Nu mai este o arhitectura proprietara, este x86 si ne asteptam la mai multa stabiltate...
    Nu uita ca e 90% arhitectura AMD... deci ORICE e posibil

  12. #12 SP
    Member Ma_Plictisesti's Avatar
    Cu toate exista un risc. Sa nu uitam de Intel unde nu mergeau porturile S-ata (Sandy) sau USB (Haswell) (PS: nu-s fanboy, imi displac toate in aceasi masura )

    Intel's Sandy Bridge Glitch: 7 Things You Need to Know | News & Opinion | PCMag.com

    Intel Confirms, Fixes Haswell's USB 3.0 S3 Sleep Problems

  13. #13 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Intel a avut 2-3 issues in ultimii 10 ani. La AMD ai putea sa scrii o carte. In 10 volume
    Dar da... oriunde e vorba de tehnologie, exista si un risc. Tocmai de aceea ma bucur ca americanii vor testa primii si e motivul pt. care daca nu vine oficial in Romania, nu ma agit prea tare sa-l iau eu primul.

  14. #14 SP
    Banned DeMons's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu uita ca e 90% arhitectura AMD... deci ORICE e posibil
    Sa nu uitam ca este un APU.
    Da,si?Ciudat... 2 APU-URI de la ei au record mondial OC.
    Da,performanta!

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    La AMD ai putea sa scrii o carte. In 10 volume
    Da,si?

    @cosminbad Si cum e prima serie PS4, e posibil sa apara unele probleme cu racirea pe viitor.
    Stai chill,nu vor fi.(zvon,circula bine aerul cica.)

    Sper macar ca Altex sa faca ceva... - Ma rog,nu ma grabesc.

  15. #15 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    O mica greseala in articol. Stiu ca nu prea are legatura cu subiectul, dar Noua Zeelanda nu e in Europa

  16. #16 SP
    Junior Member zyx1141's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Tocmai de aceea ma bucur ca americanii vor testa primii si e motivul pt. care daca nu vine oficial in Romania, nu ma agit prea tare sa-l iau eu primul.
    Asta e partea plina a paharului, depinde pe care o preferi.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by David9 View Post
    O mica greseala in articol. Stiu ca nu prea are legatura cu subiectul, dar Noua Zeelanda nu e in Europa
    Merci de atentionare. Era ciudat articolul din care am preluat stirea... includeau in lista de EU chiar si Australia. Acum sunt amandoua OUT!

  18. #18 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Microsoft e de vina si de data asta?

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Bizzare View Post
    Microsoft e de vina si de data asta?
    Asta se subintelege

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. PS4 - discutii despre comenzi si precomenzi By alex89 in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2893 Last Post: 15-11-2014, 23:33
  2. ShopTo - comenzi PS4 By Rasko in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 198 Last Post: 09-01-2014, 23:13
  3. Cat vor costa noile jocuri pentru X1 si PS4 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 30 Last Post: 23-06-2013, 23:27
  4. Seful Sony Franta despre PS4 By Chris in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 30-01-2012, 19:41
  5. Urmatoare oprire in GTA: Franta ? By zinodaur in forum Console News
    Replies: 38 Last Post: 06-11-2009, 20:40

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts