Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Wolfenstein 3D pe Xbox Live

  1. #1 SP
    Senior Member erik95's Avatar

    Wolfenstein 3D pe Xbox Live

    Wolfenstein 3D se numara printre cele mai bune FPSuri lansate de-a lungul anilor. Pe siteul Xbox.com a fost listat pentru Xbox Live Arcade acest joc. De portarea jocului se vor ocupa cei de la Nerve Software, resposabili si pentru portarea jocului Doom. Jocul va fi publicat de Activision, insa data de lansare nu este cunoscuta. Singurele informatii despre joc sunt rezolutia in care va rula, numarul de jucatori si ratingul. Wolfenstein 3D va rula in 1080i, va putea fi jucat de un singur jucator, fiind recomandat jucatorilor peste 17 ani( M-Mature). Pretul jocului nu este cunoscut, insa se crede ca va costa 400 Microsoft Points( 3.4 lire/4.8 euro), atat costand si Doom. Detalii aici.
    Attached Images Attached Images wolfenstein.jpg

  2. #2 SP
    Member slabunator's Avatar
    pe psn nu apare?

  3. #3 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Chiar acum mă uitam pe xbox360achievements.org la lista cu achievements :

    Xbox360Achievements.org - Wolfenstein 3D Achievement List

    ...hmmm, cool!

    E rezervat

    De abia aștept să scap de sesiuni că tare �n urmă am rămas cu DLC-urile, Arcade-urile...etc . He-he, nu cred că-mi ajung 15.000

  4. #4 SP
    Member Dromoter's Avatar
    Hehe imi aduc aminte ca jucam jocul asta cand aveam vreo 6-7 ani ,bun joc pt aceea vreme . Ar fi bine daca apare si pe psn .

  5. #5 SP
    Senior Member eXist's Avatar
    Sunt curios cum se vede in Full HD ..

  6. #6 SP
    Member zaice's Avatar
    Buna initiativa cu resuscitarea jocurilor vechi dar care pe vremuri faceau furori pe vremuri

  7. #7 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...oare au păstrat (arm band-ul) ?
    Attached Images Attached Images simona-00023.jpg

  8. #8 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...oare au păstrat (arm band-ul) ?
    Ai simpatii fata de regimul in cauza?

  9. #9 SP
    Senior Member mentorica's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    ...oare au păstrat (arm band-ul) ?
    Chiar trebuia sa pui poza asta?Imi este scarba de nazy ****...

  10. #10 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Eu cred ca voi n-ati inteles intrebarea lui RonanN1. A existat o versiune de Wolfenstein 3D (varianta NES, cred) care era cenzurata. Toate insemnele naziste erau scoase din joc iar in final nu te luptai cu Hitler ci cu un boss generic. De ce va pripiti si sariti cu flame-uri??

  11. #11 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Eu prefer versiunea necenzurata. Orice joc legat de WW, cu cat are mai multe elemente legate de istorie, cu atat mai bine. Posibil ca acum, in viziunea unora, devin si eu adept al nazistilor. Aveti obsesii cumva? Daca este sa o luam dupa istorie si rusii au fost niste nemernici. Sau ati uitat de genocidul de la polonezi dupa care au incercat sa dea vina pe nemti?

  12. #12 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    Eu prefer versiunea necenzurata. Orice joc legat de WW, cu cat are mai multe elemente legate de istorie, cu atat mai bine. Posibil ca acum devin si eu adept al nazistilor. Aveti obsesii cumva?
    Nu domle nu am obsesii. Pur si simplu din posturile lui Ronan sa zicem ca mi-am dat seama ca ar avea unele simpatii fata de regimul nazist(s-ar putea foarte bine sa gresesc si in cazul acesta imi cer scuze). JPG-ul numit "Simona" de mai sus si aplauzele pe moment mi-au intarit aceasta parere si am pus o intrebare legitima zic eu. Daca am gresit pot fi sanctionat in consecinta. Multumesc.

  13. #13 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Quote Originally Posted by GreyhounD View Post
    Eu cred ca voi n-ati inteles intrebarea lui RonanN1. A existat o versiune de Wolfenstein 3D (varianta NES, cred) care era cenzurata. Toate insemnele naziste erau scoase din joc iar in final nu te luptai cu Hitler ci cu un boss generic. De ce va pripiti si sariti cu flame-uri??
    eu cred ca s-a inteles intrebarea, dar acea poza putea lipsi din post.

  14. #14 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by Raskolnikov1944 View Post
    Nu domle nu am obsesii. Pur si simplu din posturile lui Ronan sa zicem ca mi-am dat seama ca ar avea unele simpatii fata de regimul nazist(s-ar putea foarte bine sa gresesc si in cazul acesta imi cer scuze). JPG-ul numit "Simona" de mai sus si aplauzele pe moment mi-au intarit aceasta parere si am pus o intrebare legitima zic eu. Daca am gresit pot fi sanctionat in consecinta. Multumesc.
    Pai din postul tau chiar asta reiese, cum ca ai o obsesie fata de regimul in cauza, astfel incat chiar si dintr-o simpla intrebare ai reusit sa faci un razboi. Nu cred ca RonanN1 si-a declarat simpatia in mod deschis si mie chiar mi s-a parut o intrebare pertinenta in conditiile jocului de fata.
    Fiecare este liber sa aiba ce idealuri si crezuri doreste, doar nu o sa ajungem sa ne uram intre noi pentru ca avem perceptii diferite. Cum ar fi sa vina cineva sa-mi zica mie ca ma detesta pentru ca-mi place Ferrari din cadrul F1?

    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    eu cred ca s-a inteles intrebarea, dar acea poza putea lipsi din post.
    La fel de bine putea sa si fie, ceea ce s-a si intamplat. Precum am zis, too much ado about nothing.

  15. #15 SP
    Senior Member Dj Mo's Avatar
    Istoria este istorie. Prin asta a trecut omenirea. Nemtii cu nazistii lor, noi cu, comunismul nostru. Dar de fapt ce vorbim despre istorie, cand oricum acum in carte o gasesti pe Andreea Esca.

  16. #16 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    http://www.consolegames.ro/forum/f62...e-movie-scene/

    posturile 15, 16 si mai ales 17. i rest my case.

  17. #17 SP
    __The Game__ GreyhounD's Avatar
    Quote Originally Posted by ffocus View Post
    http://www.consolegames.ro/forum/f62...e-movie-scene/

    posturile 15, 16 si mai ales 17. i rest my case.
    Nici acum n-ai inteles ca nu trebuia demonstrat nimic ?
    Era vorba de joc, ce aveti voi de impartit cu regimul si cu sustinatorii acestuia nu au legatura cu Wolfenstein.

  18. #18 SP
    Member Sanjuro's Avatar
    Ce conteaza daca omul a intrebat de prezenta zvasticii (nu cred c-am scris corect) pentru ca aproba cu adevarat fascismul? Chiar trebuie atacat pentru ca are o alta ideologie decat majoritatea? Nu l-am vazut sa fi jignit pe cineva, sa fi militat in favoarea convingerilor proprii, sa fi incercat sa-si impuna autoritar punctul de vedere, ca sa fie luat in vizorul acestui comitet de garantare urgenta a democratiei constituit ad-hoc.

  19. #19 SP
    Senior Member nops66's Avatar
    Eu unul nu mai inteleg ce se intampla in ultimul timp pe aici. Majoritatea cauta tot felul de motive sa sara la gatul altora, fara a se uita in propria ograda(si nu, nu fac referire stricta la discutia din acest topic). Nu cred ca ar trebui sa priveasca pe altii ce ideologiile unora si altora. Daca omul simpatizeaza curentul nazist sau neonazist e problema lui. S'a vrut democratie si iesirea din comunism si uite unde s'a ajuns...daca urmariti stirile de la ora 5 puteti vedea clar efectele acestei anarhii democratii.

    Sanjuro, chiar daca omul ar fi militat in favoare ideologiilor naziste, nu crezi ca si'ar fi exercitat dreptul la opinie?

    Acum ce ar trebui sa facem, sa nu mai jucam jocuri WW2 based deoarece promoveaza nazismul? paginile istoriei au fost scrise cu sange, sange al adeptilor tuturor curentelor.

    Svastica la origine e un simbol foarte vechi, "S"-ul reprezentand victoria, iar cealalta componenta reprezinta runa soarelui, ulterior fiind adoptata de "cei al caror nume nu trebuie rostit".

    Si ca sa revin ontopic, abia astept jocul. Mi'aduc aminte ca prin 98 nu aveam inca PC cu CD-rom si l'am luat de la cineva pe 7 dischete.

    L.E: cu dedicatie pt cei ce au postat mai sus


  20. #20 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...

    ScrewAttack Video Game, Video Game Vault: Wolfenstein 3D | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com

    L-am mai postat și la rebrica Console Retro. E din April 13, 2009. La asta m-am referit.

    ...e ca și cazul Resident Evil 5 (cu rasismul). Repede a sărit lumea că se �mpușcă doar oameni de culoare...etc. Lasă să fie acolo cu tot ce trebuie.

    Cenzură peste cenzură...

    ...jocurile demult nu mai sunt o modalitate de distracție sau bunădispoziție.

    Clipul de mai sus arată exact ce-am vrut să zic.

    *Later edit*

    Uite aici joc cenzurat...

    The Escapist : Video Galleries : Zero Punctuation : Valkyria Chronicles

    ...oricum lumea știe despre ce este vorba, ce rost are să strici jocul? Să protejezi ce? sau pe cine?

    Chestii slabe...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Restrictii Xbox Live / Live Gold ( si Xbox Kinect) By ImakeDragonStew in forum Microsoft Xbox One
    Replies: 18 Last Post: 26-08-2015, 08:49
  2. Licitatie: WolfenStein Xbox 360 ! By Anderul in forum Licitatii
    Replies: 7 Last Post: 29-07-2011, 15:53

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts