Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 13 of 13

Thread: Watch Dogs - disponibil acum!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Watch Dogs - disponibil acum!

    Bucuresti, Romania – 27 mai 2014 – Ubisoft a anuntat astazi ca Watch Dogs, jocul de tip open world, este acum disponibil la retailerii din intrega lume pentru PC si consolele PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360 si Wii U. Watch Dogs spune povestea lui Aiden Pearce, un hacker genial, cu un trecut infractional care a condus la o tragedie familiala. Aflat acum in cautarea celora care i-au ranit familia, jucatorul va putea monitoriza si elimina inamicii manipuland orice dispozitiv conectat la Sistemul Central de Operare (ctOS).

    Watch Dogs le permite jucatorilor sa foloseasca orasul Chicago ca arma suprema si sa-si aleaga propria modalitate de razbunare. Jucatorii au la dispozitie o serie de editii diferite, care ofera continut digital si fizic variat. Toate editiile sunt disponibile si pe Ubishop, accesand site-ul Ubisoft Online Store.

    Este disponibil si un season pass care te ajuta sa economisesti 25% din valoarea continutului care va fi disponibil dupa lansare, inclusiv noua poveste din modul single-player care il include pe T-Bone; un nou mod de joc Digital Trip si alte misiuni, arme si outfit-uri noi. Pentru posesorii de console PlayStation, Watch Dogs ofera continut bonus exclusiv, care include patru misiuni suplimentare ce echivaleaza cu o ora de gamplay exclusiv. Dupa completarea acestor misiuni, jucatorii vor debloca outfit-ul unic White Hat Hacker si vor primi puncte bonus care ii vor ajuta sa afle mai multe informatii despre o factiune importanta din universul Watch Dogs. Acest continut va fi deblocat prin intermediul unui cod. Pentru mai multe informatii, accesati Ubisoft Online Store.

    Du experienta dincolo de consola cu ajutorul aplicatiei Watch Dogs: ctOS Mobile. Aceasta le permite jucatorilor sa se conecteze si sa concureze cu prietenii lor chiar si atunci cand nu se afla langa consola. Aplicatia ofera un gameplay dual-screen revolutionar care iti permite sa te joci oriunde si oricand. Aplicatia Watch Dogs: ctOS Mobile este disponibila pentru dispozitivele iOS si Android.

    La scurt timp dupa lansare va fi disponibil si ebook-ul „Watch_Dogs //n/Dark Clouds”, scris de John Shirley, autorul a numeroase romane si scenarii. Povestea ebook-ului incepe in momentul in care se incheie cea a jocului si le permite fanilor sa continue explorarea universului Watch Dogs. Ebook-ul este o premiera pentru Ubisoft si va fi disponibil exclusiv prin intermediul canalelor digitale. Acesta va fi disponibil in doua formate digitale in limbile engleza, franceza, italiana, germana si spaniola. Pentru mai multe informatii acceseaza Ebook by Watch_Dogs | Official site | Ubisoft.

    Exploreaza universul Watch Dogs cu ajutorul aplicatiei Companion, al ebook-ului si al Season Pass-ului.
    Fii la curent cu Watch Dogs vizitand site-ul oficial, pagina de Facebook si contul de Twitter.

    Attached Images Attached Images watch_dogs_hacking_is_your_weapon.jpg

  2. #2 SP
    Member dtancu's Avatar
    Asa, acuma versiunea neaosa, mioritica la postul de mai sus.
    Watch Dogs e disponibil de azi in Romania la Altex/Mediagalaxy/emag etc.
    Teoretic. Practic, varianta Altex suna asa:

    - precomanda din 18/05 la Dedsec edition PS4
    - vineri seara mail de la Altex, e in stoc. Probabil in ciuda p...ii, fiindca degeaba e in stoc ca nu ti-l expediaza.
    - ieri seara, mail de la Altex sa le confirm ca pot sa il expedieze
    - azi telefoane sa vad daca e expediat. Raspuns: stiti, de fapt distribuitorul are evenimentul de lansare abia azi in Orhideea, nu expediem pana dupa lansare. Dar va promitem ca saptamana asta il aveti.

    Oleee, oleee oleee oleee!! Cine pana mea mai sta in tara asta in afara de noi, fraierii??

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E foarte bizar si probabil tipic romanesc. Unii au reusit sa-si ia jocul de saptamana trecuta, altii primesc raspunsuri oficiale (si normale dealtfel) prin care afla ca nu se poate lua jocul pana la lansarea oficiala. Cred ca tine foarte mult de magazin si de persoana cu care reusesti sa vorbesti... Mai avem multe de invatat, dar ce putem face? In afara de a promova originalele si astfel de evenimente de lansare si in Romania, ma tem ca nu prea avem multe de spus. Chiar daca un lant de magazine incearca sa-si tina cuvantul, tot gasesti pe un "Dorel" la magazin care sa te rezolve...

    In alta ordine de idei, ai vazut insa ca astfel de cazuri se intampla si pe-afara, pe la case mult mai mari.

  4. #4 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Lol, in Orhideea deja se vinde jocul pe toate platformele ca painea calda. Au pe raft si varianta Dedsec la vanzare.

  5. #5 SP
    Member dtancu's Avatar
    MonkY, cred ca avem ceva educatie de facut cu romanasii nostri...si sincer ma lasa puterile.
    Deci:
    O precomanda are ca scop principal livrarea unui joc IN ZIUA LANSARII, bai cocalares amarati ce sunteti!!!
    Scuze de limbaj dar nu mai am nervi pentru handicapatii nostri care nu inteleg concepte simple de vanzare in industria asta.
    Daca nu sunteti in stare sa livrati in ziua lansarii, nu are rost. De ce? Pai fiindca ma duc in Orhideea si il iau astazi, fi-v-ar logica de ras sa va fie!
    Ce pana mea e greu de anclansat in capul ala simplu al vostru bai fratilor de la Altex/MG?

  6. #6 SP
    Member memol's Avatar
    Pai va mai mira ceva in Romanica noastra
    Azi am fost pe la vreo 4 la Media Galaxy si ei aveau deja expuse la vanzare Watch Dogs pt toate platformele + editia Deadsec PS3
    + Bundle PS4

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Guys, avem noi Black Friday cu 2-3 saptamani inainte? Aveeeem!!! Avem noi reduceri de Craciun cu o luna inainte? Avem!!! Pai atunci de ce sa nu avem si jocuri inainte de lansare?

  8. #8 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Atata doar ca noi, astia care am facut precomenzi cu cine stie cate luni inainte, nu am primit jocul in ziua lansarii doar pentru ca inca nu a avut loc evenimentul de lansare.

    Simpatic paradoxul asta .

    Pentru mine nu e problema o zi in plus, oricum sunt prins cu alte jocuri, dar ii inteleg pe cei care asteptau jocul in ziua lansarii.

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer, retail-ul si digital-ul nu prea se impaca cu ideea asta de "vreau sa joc day1, deci ma bazez pe precomanda". Stiu ca pare un pic paradoxal, dar in ziua de azi cu partea fizica poti avea oricand probleme. Intarzie vanzatorul, intarzie transportul, intarzie curierul, se pierde comanda ta, nu e suficient stoc... prinzi weekend-ul si alte nebunii de genul. De aceea, cine vrea cu adevarat sa joace Day 1, si-l va lua intotdeauna digital. Si 2 abonamente de net, pentru siguranta

  10. #10 SP
    Member AngelOfPain's Avatar
    Nu vorbim de situatii exceptionale, unele ar putea afectat si digitalul( intra unul cu tirul in stalpul din fata portii, rupe toate cablurile si nu mai pot activa jocul in ziua lansarii).

    Daca am inteles eu bine, cei de la Altex au oprit trimiterea produsului doar pentru ca nu a avut loc inca evenimentul de lansare, nu s-a intarziat livrarea din cauza unei situatii exceptionala.

    Nu e nici o problema, in Romania lansarile de jocuri sunt un lucru relativ nou, sper doar sa asculte cumparatorul si sa invete din problemutele astea.

  11. #11 SP
    Junior Member HarryHaller's Avatar
    Eu am Dedsec Edition primit azi de la Altex, dupa ce am facut precomanda la el acum 1 luna si ceva.
    N-am apucat sa ma joc inca...munca asta.

  12. #12 SP
    Member Zadawn's Avatar
    Pe Wii U nu a aparut inca. Apare doar in toamna.

  13. #13 SP
    Member colossus's Avatar
    Si azi aflam ca "Watch Dogs" s-a vandut in 4.000.000 unitati chiar in prima saptamana de la lansare , devenind cel mai bine-vandut joc din istoria companiei Ubisoft ,nu-i rau deloc : Watch Dogs sells 4 million in first week | VG247 .

    The game was released on Xbox One, PC, PS4, PS3 and Xbox 360 last week with Ubisoft stating it’s the best-selling game in the company’s history.
    The Wii U version of the game is due “this fall”.
    Reviews of the game have been very positive. If you’re one of the four million playing the game now and need a little help, why not take a peek at our comprehensive walkthrough.
    Deasemenea ,cei care aveti acasa Wii U ,va puteti juca "Watch Dogs" in aceasta toamna .

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 4 Last Post: 11-03-2015, 20:26
  2. OnLive - disponibil acum si in Europa By MonkY in forum Console News
    Replies: 74 Last Post: 23-01-2012, 15:47
  3. FragFX Shark acum disponibil si pentru Xbox 360 By MonkY in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 19-09-2011, 16:14
  4. Replies: 7 Last Post: 22-08-2011, 11:51
  5. Life acum disponibil pe xmb By Srachi in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 19-09-2008, 19:50

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts