Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Mario Kart 8 impinge vanzarile la Wii U

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Mario Kart 8 impinge vanzarile la Wii U

    Nu sunt multe jocuri de console ce se pot considera "system sellers", dar Mario Kart este cu siguranta unul dintre ele. O scurta comparatie intre saptamana anterioara lansarii lui Mario Kart 8 si saptamana dupa lansare, ne arata cifre de vanzari de 4 ori mai mari (informatie confirmata dealtfel si de COO Nintendo Reggie Fils-Aime). Ba mai mult, cu aceasta ocazie aflam ca 18% din cei care detineau un Wii U si-au cumparat Mario Kart 8. Astfel jocul se poate lauda cu cea mai rapida evolutie in vanzari dintre toate titlurile de Wii U, ajungand la 1 milion de unitati vandute in saptamana lansarii.

    Va reamintesc ca Nintendo Wii U, lansat in Noiembrie 2012, ajunsese la o cifra destul de mica de unitati vandute (6 milioane) la sfarsitul lunii Martie 2014. Avand in vedere ca multi considera ce a facut Nintendo la E3 un mare succes (desi eu l-am vazut invers, but don't mind me), se pare ca exista sperante ca Nintendo sa revina pe pozitii. Daca am ignora complet data de lansare, am putea spune ca se poate lauda chiar cu locul 2 (dupa PlayStation 4 si inaintea lui Xbox One) in competitie.

    Well, ramane de vazut ce se va intampla. Desi eu o voi tine pe a mea ca Nintendo are nevoie de o noua consola.
    Attached Images Attached Images mario-kart-8.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Ma bucur sa aud asta,se pare ca Nintendo a mai luat o gura de aer
    Problema cu WII U este
    Nintendo has been unable to attract and retain a large group of third-party developers. The odd title such as Bravely Default, The Wonderful 101 and Fire Emblem Awakening have stood out, but there’s been nothing like the level of support seen for the current and previous generations of Xbox and PlayStation hardware.
    Oricum,mai pot spera si cu Wii U.Spun asta pentru ca si 3DS-ul a avut un start prost dar a recuperat,si inca foarte bine.
    Nu cred ca e cazul unei noi console,cel putin eu nu as mai da nu stiu cate sute de lei sa joc vreun SUper Mario nu stiu care,Mario Kart 9,etc...Cel putin nu in urmatorii 2 ani

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai poate acum ca incep vanzarile sa mearga mai bine, vor incepe si cei de la Ubisoft sa scoata jocurile pe care se tot lauda ca le-au finalizat de mai bine de 6 luni dar le tin pt. ca nu e suficient de mare install base-ul. Desi ma repet, mi se pare o ideologie extrem de proasta - daca toti developerii ar face asa, ar fi si normal ca o consola sa nu se vanda bine... nu toata lumea agreeaza numai jocuri marca Nintendo.

  4. #4 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    M-am uitat pe twitch acum ceva seri la un tip, juca Mario Kart 8. Jocul este foarte foarte fun, mi-as lua Wii U doar pentru el

  5. #5 SP
    Junior Member pitagora's Avatar
    Daca o sa vina si mult așteptatul zelda sinceritate de 2015( nu sa tot Amâne cum au facut cu donkey kong si mario) cred ca o sa fie bine pt nintendo

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Turneu - Mario Kart Wii By MihneaWii in forum Nintendo Wii
    Replies: 4 Last Post: 05-07-2013, 19:54
  2. User Review: Mario Kart Wii By Leni in forum Game Reviews & Previews
    Replies: 2 Last Post: 13-10-2009, 20:27
  3. Turneul De Mario Kart pe Wii Hackuit By Bobby in forum Console News
    Replies: 3 Last Post: 04-08-2008, 00:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts