Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast
Results 21 to 40 of 52

Thread: Ubisoft va opri developmentul pentru Xbox 360 si PS3 anul viitor

  1. #21 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Degeaba.Le-am dat tabelul la cativa "PC Gameri" si au inceput sa zica ca e prost optimizat jocul, ca ei nu sunt inapoiati ca cei de pe console si se uita si la grafica cand "cumpara" un joc.
    Aah, si mi-au zis sa verific steam sales-urile.

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Degeaba.Le-am dat tabelul la cativa "PC Gameri" si au inceput sa zica ca e prost optimizat jocul, ca ei nu sunt inapoiati ca cei de pe console si se uita si la grafica cand "cumpara" un joc.
    Da, daaa. Il "incearca" intai 100% si vad dupa aceea daca merita cumparat
    Quote Originally Posted by FishyBon3 View Post
    Aah, si mi-au zis sa verific steam sales-urile.
    In primul rand poti sa-i spui ca Steam nu-si face publice cifrele de vanzari. Insa daca vrea pot sa-i dau eu o statistica interesanta de pe Steam: 37% din jocurile cumparate digital via Steam nu au fost NICIODATA jucate. Mai jos un tabel gasit pe net despre Watch Dogs, dar n-am idee cat de real este, insa tind sa cred ca e ceva intern de la Ubi.

  3. #23 SP
    Senior Member paunstefan's Avatar
    De ce are Wii-ul 1% acolo ?

  4. #24 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    Nu stau sa ma cert cu ei.O sa le arat sa vad ce zic.Daca le zici de piraterie, iarasi vin si spun ca si pe console este...deci nu ii scoti la capat.
    Intr-un final cand raman fara argumente, baga prostia aia cu PC masterrace.

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sa ne spuna si noua cum se pirateaza pe X1 si PS4

    paunstefan: cred ca trebuia sa fie la Wii U... o fi gresit

  6. #26 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Cum a zis MonkY , cu arhitectura x86 .. The Crew va iesi si pe X360 pe langa next-genuri

  7. #27 SP
    Member eneea's Avatar
    Daca doar la anu opreste "developmentul" asta inseamna ca o sa mai apara si in 2015 jocuri pt X360 si PS3, ca dureaza mai mult de un an crearea jocului (in majoritatea cazurilor).

    Mi se pare o decizie normala si poate cu ocazia asta o sa ma impulsioneze si pe mine sa treci pe noua generatie

  8. #28 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by tacconi View Post
    OEE eu azi joc metro last light pe ps3.. superba grafica! Ce îi mai poate face pt ps4? Pt ca va fi scos pt ps4.. Eu poate ca sunt gică contra dar cred ca o sa fie vorba doar despre umbre, lumina etc. Pai doar pt asta sa jucam pe next gen? Eu cred ca le este mult mai usor sa faca un joc pt ps4 si din cauza asta vor sa abandoneze consolele vechi, dar asta ii va costa!
    Inseamna ca nu stii cum arata pe PC, Metro LL. Cam asa va arata si pe current gen. Uite video comparatie intre PS3 si PS4.


  9. #29 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da...in mod clar merita trecerea de la PS3 la PS4... 99% e identic. Patetic...

  10. #30 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Toate siteurile de specialitate lauda Metro Redux. Spun ca asa se face o versiune remastered.
    PS sa nu uitam ca Metro 2033 nu a fost pe PS3

  11. #31 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Eu cred ca metro last light pt ps3 este o capodopera! Daca vad ca este lumea stupefiata de versiunea pt ps4 atunci asta ar fi singurul joc pt care mi-asi cumpara consola ps4

    ---------- Post added 26-08-2014 at 14:13 ----------

    Eu bineinteles ca nu am avut cum sa incerc si metro 2033

    ---------- Post added 26-08-2014 at 14:16 ----------

    Răzvan ceea ce spui tu am observat si eu la jocul wolfenstein new order.. si am fost luat la misto precum ca am tv cu tub etc... Dar deosebirea este ignisifianta

    ---------- Post added 26-08-2014 at 14:21 ----------

    Ps4 ajuta doar pe aceeia care produc jocuri, le va fi mai usor deci vor fi mai lenesi.. din cauza asta vor sa renunte la scoaterea jocurilor si pe old gen ,sa castige bani mai usor dar acest lucru va fi ca un bumerang pt ei! DACA GTA5 ERA SCOS DOAR PT NEX GEN ATUNCI CE VANZARI AR FI AVUT???

  12. #32 SP
    Senior Member FishyBon3's Avatar
    O sa vezi acum ce vanzari fac astia pe NEXT GEN cu GTA V.Si nu, nu-s lenesi.Doar pentru ca nu vrei tu sa iti iei(sau nu poti)PS4/XONE, asta nu inseamna ca developerii sunt lenesi.Pur si simplu au stors tot.Ce vrei sa mai scoata din 256mb de ram si dual core la 3.2ghz?

  13. #33 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Parca gta5 a facut un miliard în 3 zile! Daca era doar pe next gen pt fiecare consola existenta trebuiau cumpărate 20 de jocuri gta5 si asta doar in primele zile

    ---------- Post added 26-08-2014 at 14:28 ----------

    Deci grosu' va fi tot old gen pt urmatorii cativa ani

    ---------- Post added 26-08-2014 at 14:30 ----------

    Nu e. Vorba de a putea cumpara ceva... Ci daca merita! Eu consider ca eu personal nu am ce sa joc inca pe ps4! Sincer

    ---------- Post added 26-08-2014 at 14:32 ----------

    Cred ca nu este numai cazul meu atata timp cat numarul consolelor vândute este egal cu al jocurilor vândute... Deci nu ai din ce alege!

    ---------- Post added 26-08-2014 at 14:33 ----------

    Ai vazut in bazar ce oferta variată pt jocuri ps4 exista? Suntem penibili cand spunem ca exista o grămadă de jocuri!

  14. #34 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by tacconi View Post
    Parca gta5 a facut un miliard în 3 zile! Daca era doar pe next gen pt fiecare consola existenta trebuiau cumpărate 20 de jocuri gta5 si asta doar in primele zile!
    Nu stiu ce ai fumat dar nimeni n-a reusit sa vanda un miliard de jocuri. GTA5 s-a vandut in vreo 32 milioane de exemplare. Din 150 de milioane de console PS3 si Xbox360 vandute, asta inseamna aproximativ 21%. E mult, dar nu atat de exagerat cum zici tu. Daca pe next-gen iese in 2015, daca vor fi 30 de milioane de PS4 si XboxOne vandute, probabil ca vor atinge un procent gen 80-90%. Ca dovada uita-te la Watch Dogs, care pe PS3 si Xbox360 a atins 31% din cifra totala de vanzari in timp ce pe PS4 si XboxOne a atins 53%. In alte cuvinte, next-genul se vinde mai bine. Trebuie doar sa mareasca install base-ul. Vorbim dupa Craciun despre asta!

  15. #35 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Se refera la un miliard de dolari din vânzări

  16. #36 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Exact ! Un miliard de dolari in 3 zile a facut gta5 din vânzarea jocului! Hai sa vedem ce joc face asa vanzare.. niciunul pt urmatorii 5 ani!

  17. #37 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    GTA VI peste 4 ani

  18. #38 SP
    Banned tacconi's Avatar
    Gta5 a facut un miliard nu inseamna ca gta5 sa vândut într-un miliard de copii... Deci mai usor cu tigarile!

  19. #39 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Asta nu e thread-ul de GTA, hai sa luam o pauza de la subiect.

  20. #40 SP
    Banned flavi_us's Avatar
    Quote Originally Posted by tacconi View Post
    Trevor este un betiv care se trezeste zilnic dezbrăcat pe strada, isi omoară prietenii si pe prietenele acestora .vomita la 5 minute. este o scursura a societatii.. asta e personaj?

    ---------- Post added 26-08-2014 at 22:03 ----------

    Poate asta e genul tau de erou mai Dante

    ---------- Post added 26-08-2014 at 22:04 ----------

    Sa continui cu michael?
    Cauta redneck in dictionar.

    Revenind on-topic, dupa toamna asta si dupa Craciun cum zicea cineva mai devreme, se va schimba radical situatia. PS4 sare de 15 mil, X1 ar putea ajunge la 10 mil, si cel mai important - apar o tona de jocuri bune!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 3 FirstFirst 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 18-05-2015, 00:09
  2. Replies: 0 Last Post: 07-05-2014, 17:27
  3. The Walking Dead sezonul 2 soseste anul viitor? By Dant3 in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 07-03-2013, 19:44
  4. Replies: 2 Last Post: 21-10-2011, 16:02
  5. Urmatorul NFS va fi lansat anul viitor By erik95 in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 12-11-2009, 01:10

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts