Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: Destiny este optimizat si pentru PlayStation Vita Remote Play

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Destiny este optimizat si pentru PlayStation Vita Remote Play

    Desi eu unul nu mai ma pot juca pe device-uri cu ecran atat de mic (cum este cel de pe PlayStation Vita), pentru cei care inca o fac si isi iubesc consola portabila si functiile precum Remote Play-ul (de pe PS4), am o veste buna: Bungie a optimizat in draci gameplay-ul Destiny si pentru voi. Astfel, Remote Play-ul de pe PS4 nu va fi un simplu "streaming mode", ci se va schimba inclusiv controlul si anumite elemente ale interfetei. Ba mai mult, aveti inclusiv un ghid de control (apasati PS si aveti un "button guide").

    Un mic exemplu al acestor tweak-uri pentru PS Vita: pe DS4 Destiny avea setat RUN-ul ca fiind pe L3. Cum PS Vita nu are L3, butonul de down de pe D-Pad va ajuta sa faceti sprint-uri. Also, vreti sa aruncati o grenada? E suficient sa atingeti touchscreen-ul in partea stanga. Vreti sa faceti un melee attack? Simplu: atingeti touchscreen-ul in partea dreapta.

    Nu stiu exact cat de bine veti putea juca pe PS Vita Destiny-ul, insa macar stim ca Bungie incearca sa optimizeze si pt. Remote Play. Si cred ca va scapa pe multi dintre voi de sesiunile de telenovele la care ati fi obligati sa participati. Sau va puteti juca pe PSV in timp ce pe TV urmariti meciul favorit :evil:. Mai jos aveti si un mic hand-on:

    Attached Images Attached Images destiny_psvita_remote_play.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Super treaba, imi place foarte mult cand vad ca sunt toti obligati sa aibe remote play in jocurile de PS4. Nu doar ca maresti libraria PSV unui gamer care detine si PS4, dar e super utila treaba.

  3. #3 SP
    Senior Member Se7en Fury's Avatar
    Se poate conecta un DS4 la PS vita ?

  4. #4 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Am o intrebare cu remote play-ul asta , n-am mai testat si nu stiu cu ce se mananca. Daca eu las PS4-ul aprins in camera si plec la un prieten la cativa kilometrii de casa ma pot conecta la PS4 daca am conexiune de internet la PSVITA ?

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 8 Last Post: 18-12-2014, 16:23
  2. Remote play Vita --> PS4 By Schatten in forum Sony PlayStation 4
    Replies: 2 Last Post: 29-10-2014, 07:22
  3. Playstation Mobile Development Assistand - PC REMOTE PLAY problem By szabi90 in forum Sony PSP, PSP Go & Vita
    Replies: 0 Last Post: 01-02-2013, 19:20
  4. Replies: 3 Last Post: 06-03-2012, 17:42

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts