Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 9 1 2 3 ... LastLast
Results 1 to 20 of 162

Thread: E3 2009: Conferinta Microsoft

  1. #1 SP
    Senior Member Bobby's Avatar

    E3 2009: Conferinta Microsoft

    Conferinta E3 2009 a inceput intr-un mod inedit cu echipa celor de la Harmonix impreuna cu cei interpreti autentici Beatles (cei doi care inca mai traiesc) intrepretand cantece Beatles. Well, a fost o introducere superba care ne-a facut sa zambim. Cel putin pe mine m-a facut sa zambesc. Ce mi-a placut cel mai mult introducerea pe care Vicepresedintele Microsoft John Schappert a facut-o show-ului de astazi: "You'll see 10 world premiere games that have never before been seen.""You're not going to see charts and graphs--it's about showing, not telling"! Exact asta ne asteaptam si exact acest lucru am primit astazi. Felicitari Microsoft!

    #1. Tony Hawk a prezentat noul controller in forma de skateboard.
    Trebuie sa recunosc ca aceasta este o idee foarte tare si noua. Sincer nu m-am gandit vreodata ca o sa se scoata si un controller care sa imite o placa de skateboard. "Ships later this year."

    #2. Demo-ul pentru Modern Warfare 2
    Cei doi baieti de la InfinityWard, Jason West si Vince Zampella au prezentat unul dintre cele mai asteptate demo-uri de la E3. Si ni s-a oferit exact doream: actiune, tensiune, suspans si gloante venind din toate directiile, zapada, explozii, rusi, arme futuristice. Schappert anunta la final ca map pack-urile pentru Modern Warfare 2 vin pentru prima data pe Xbox Live Marketplace.

    #3. Final Fantasy XIII pentru 360
    Yoshinore Kitase si Motmomu Toriyama de la Square Enix au prezentat un demo de cateva minute (3 sau 4 minute cred) ce a constat intr-o batalie intre 2 caractere FF XIII si un mega-boss mecanic pe care il omoara "chemandu-l" pe maestrul ODIN sa ii ajute (i liked that). Ne anunta ca seria a vandut peste 85 miloane exemplare. Cand va aparea? "We are targeting a Spring 2010 release". Can't wait for it guys.

    #4. Shadow Complex
    Preferatul publicului Cliff B. impreuna Donald Mustard de la Chair Entertainment au intrat pe scena pentru a prezenta un nou joculet pentru Xbox Live Arcade intitulat Shadow Complex, "Xbox Live exclusive platformer side-scrolling actioner "in the spirit of Metroid."" Arata chiar foarte foarte bine acest mic joculet. Iar jocul va aparea in aceasta vara.

    #5. Avatar-based game Joyride
    Super tare, in spiritul Cars, acest mic joculet care pe deasupra va mai fi si gratuit. Va fi acel gen de joc pe care toate lumea il va juca pentru ca va fi incredibil de distractiv. Va aparea in aceasta Iarna.

    #6. Crackdown 2
    De nicaieri a aparut trailer-ul pentru Crackdown 2 care in spiritul Prototype ne prezinta sarituri de pe cladiri, barbati foarte mult trasi de fiare si ca de obicei arme foarte puternice. Coming Soon.

    #7. Left 4 Dead 2
    Vocea unui negru. Un negru religios. Care se pare ca nu s-a rugat destul. Orasul invadat de zombie. Multi multi zombie? Nu poate fi vorba decat de Left 4 Dead 2 care va aparea pe 17 Noiembrie 2009. S-au miscat repede baietii de la Valve.

    #8. Splinter Cell: Conviction
    Maxime Beland de la Ubisoft prezinta noul Splinter Cell: Conviction. Intai cu un filmulet apoi cu un mic demo ce ne prezinta un Splinter Cell foarte bine realizat, animatii interesante. Demo-ul incepe cu Sam Fisher intr-o toaleta luand la pumni si la picioare un individ, pe care apoi il loveste de toti peretii si toate oglinzile din baie. De abia astept sa pot face si eu acest lucru. Foarte bine realizat mi s-a parut integrarea obiectivelor misiunii pe pereti sau pe mediul inconjurator. Arata foarte hi-tech si deloc "kitch". Felicitari Ubisoft. Due out this fall, only on Xbox 360.

    #9. Forza Motorsport 3, Octombrie 2010
    Dan Greenwalt, Turn 10 creative director ne prezinta din prima Forza Motorsport 3 ce va aparea in Octombrie 2010. Prezentarea a inclus un trailer, un demo si apoi clipuri de promovare. Jocul arata foarte bine, se pare ca au invatat din Forza 2 si masinile arata foarte bine realizate si finisate. Avem in sfarsit vederea din masina, dar in momentul in care s-a rasturnat cu masina nu s-a observat deloc niciun damage. Putea macar acoperisul sa se modifice un pic. Dar hei, pana in Octombrie mai este ceva timp.

    #10. Halo 3: ODST
    Luam rolul a incepatorului, The Rookie, un ODST separat de unitatea sa in timp ce se lupta pentru supravietuire. "ODST will have a special low-light visor, which lets them know when an objective is ahead." Game will have an all-new co-op mode, and will arrive September 22.

    #11. Halo Reach
    Shot of a planet with smashed orbital defenses. The planet is being bombarded from space--it's Halo: Reach. Cam asta a insemnat prezentarea Halo: Reach, un singur trailer. Macar am pus capat speculatiilor. Poate o legatura cu nuvela "Fall of Reach" ce a precedat seria Halo? Cand cumperi Halo: ODST primesti o invitatia pentru multiplayer-ul beta pentru REACH. Il asteptam in 2010.

    #12. Alan Wake
    O yes, it is awake, it is alive. Alan Wake. Finally. Baietii de la Remedy ne-au prezentat un mic demo al jocului asteptat de foarte foarte mult de gamerii. Naratul jocului este de insusi Alan iar vocea si efectele se potrivesc perfect. Imi place foarte mult ce vad si ce aud. Il asteptam in Primavara 2010 exclusiv pentru Xbox 360. Jocul arata destul de bine (nu este totusi aceea grafica fotorealista cum era jocul prezentat anul trecut prin reviste) iar controlul pare usor.

    #13. Last.fm
    Vom putea in viitor sa ascultam peste un milion de cantece datorita parteneriatului intre Microsoft si Last.fm ce va oferi acces la cantece direct pe consola noastra. Gratis pentru membrii Gold.

    #14. Imbunatatiri Xbox Live
    Mai multe featuri pentru Xbox Live au fost prezentate printre care VideoStore imbunatatit (am observat si steagul Romaniei pe acolo, asteptam o confirmare), FaceBook, Twitter toate pe Xbox Live. Nu e cine stie ce. Frectie la picior lemn. Poate faza cu Romanie sa fie o raza de speranta. Asteptam.

    #15. Metal Gear Solid pe Xbox 360
    "What's the one blockbuster franchise that Xbox 360 have always wanted to play?" Hideo Kojima a aparut pe scena si a anuntat ca viitor joc din seria Metal Gear Solid: Rising va aparea si pe XBox 360. Gata SPECULATIILOR. MGS pe Xbox 360

    #16. Project Natal
    La ce ne trebuie un controller cand putem fii noi insine un controler? Un fel de PS EYE acum si pentru Xbox 360. Doamne cum este!! De abia astept. Sa trag eu penalty-ul la finala FIFA ?! Sa joc cu o copie 1:1 a placii mele de skateboard? Video Chat? Damn, Microsoft chiar o duce bine. Asadar poti controla totul in Xbox 360 de la meniu la jocuri fara niciun controller. Misca mana, capul, piciorul, tot corpul. Jos palaria.
    "When it launches, it will work with every Xbox 360 sold, and every Xbox 360 we will sell in the future, including future Xbox models." Spilberg si Kudo Tsunoda, Directorul Creative de la Microsoft, ne-au vorbit despre Natal iar cel din urma a prezentat si demo-urile. Mi se pare complet revolutionar, am fost lasat cu gura deschisa la prezentare si la demo-uri. Despre Natal trebuie facut un articol separat caci sunt prea multe de spus. Filmul prezentat de Peter Molineux a fost...socant! Felicitari inca o data MICROSOFT !!

    The future of gaming is happening now, only on Xbox 360.
    Asadar conferinta Microsoft a fost exact ce toata lumea s-a asteptat: trailere, demo-uri, stiri soc si zvonuri adeverite. Avem MGS pe Xbox 360, avem Controller-ul NATAL, avem datele de aparitie pentru FF XIII, Alan Wake, Forza 3. Si multe multe altele pe care Microsoft ni le pregateste in viitor sper.

    Thanks goes to istrategie !
    Attached Images Attached Images newxboxexperience_themes.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member erik95's Avatar

  3. #3 SP
    Member thegame's Avatar
    in poza atasata e un nou uptate la xbox de arata asa ? ca arata altfel , stiu ca e noul dashboard dar arata altfel

  4. #4 SP
    Member St Mael's Avatar
    Este un screen vechi, dinainte sa fi fost lansat NXE, de accea e putin diferit de dashboard-ul de acum.

  5. #5 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

  6. #6 SP
    Member alalalt's Avatar

    E3 2009 - Conferinte de presa

    Am deschis acest thread pentru a discuta conferintele de presa de la E3 2009. Prima conferinta incepe in aproximativ 2 ore si jumatate si poate fi vizionata live aici:

    Xbox.com | Xbox at E3
    Video Game Trailers for Wii, PSP, Xbox, PS3 & More | Upcoming Video Games
    Microsoft Press Conference - E3 09 Live Video Game Demos at GameSpot
    IGN E3 2009 Live Press Conference

  7. #7 SP
    Banned Razor's Avatar
    thx

  8. #8 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Razor View Post
    thx
    Frate, ai mai fost atentionat, nu mai face un post pentru a zice doar THX... ai un buton pe care scrie THANKS langa fiecare post...

  9. #9 SP
    Member alalalt's Avatar
    Ah, so here's where it went..
    Edit: anyway, inca putin si incepe. I can hardly wait

  10. #10 SP
    Banned Razor's Avatar
    La 20:30 incepe?

  11. #11 SP
    Member alalalt's Avatar
    La 20:30 incepe?
    Quote Originally Posted by istrategie View Post
    Prima zi de E3 debuteaza in forta cu mult asteptata conferinta a companiei Microsoft. Oare care va fi Asul din maneca al acestora? Un nou Gears of War? O noua exclusivitate de care in momentul acesta nu se stie nimic? Anuntarea unei noi console: Xbox 720? Vom avea raspuns la toate aceste intrebari incepand cu ora 20:30 (ora Romaniei). Partenerul oficial E3 este Gametrailers, pe care vor putea fi vazute live toate conferintele de presa din acest an.
    *facepalm*

  12. #12 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    puteti sa-l vedeti si aici. A INCEPUT E3 2009, E3 Coverage, E3 Conference - G4tv.com

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...merge execrabil!

  14. #14 SP
    Banned Razor's Avatar
    Cat va dura?

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Try this...

    E3, Video Game Debuts, Trailers | Event Coverage, Interviews, Updates | GameTrailers.com

    ...�mi merge excelent doar că...N-AM SUNET. - bzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

  16. #16 SP
    Member St Mael's Avatar
    Recomand sa-l urmariti pe IGN, merge perfect.

    http://video.ign.com/streaming/e3-2009/

  17. #17 SP
    Member yoyokid's Avatar
    Merge foarte bine(acum).

  18. #18 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Pana acum The Beatles Rock Band

    Acum gameplay don Morder Warfare 2, dragut

  19. #19 SP
    Banned Razor's Avatar
    Cat va dura conferinta?

  20. #20 SP
    Ike
    Member Ike's Avatar
    Merge si pe Xbox.com | Xbox at E3 dar se aude foarte incet.
    GT e fail, ign merge ca melcul.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 9 1 2 3 ... LastLast

Similar Threads

  1. E3 2015: Conferinta Microsoft By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 13 Last Post: 19-06-2015, 15:01
  2. Conferinta Microsoft E3 2011 By Mika in forum Hot Story
    Replies: 8 Last Post: 21-08-2011, 21:30
  3. Replies: 25 Last Post: 27-03-2010, 18:37
  4. E3 2009: Conferinta Nintendo By istrategie in forum Console News
    Replies: 42 Last Post: 03-06-2009, 03:14
  5. E3 2009: Conferinta EA By Bobby in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 02-06-2009, 02:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts