Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: APB - All Points Bulletin vine pe Xbox 360

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    APB - All Points Bulletin vine pe Xbox 360

    Nu stiu cat de multi asteptau la E3 2009 detalii despre APB (proiectul lui David Jones, creatorul primelor GTA, Crackdown si Lemmings), insa pe mine unul m-a socat prezentarea legata de customizarea personajelor. Mie unul mi se pare "the ultimate customisation system" si sper sa fie integrat in cat mai multe jocuri posibile (nici nu vreau sa-mi imaginez ce ar insemna un astfel de sistem intr-un World of Warcraft, de exp.).

    APB se doreste a fi un nou gen de online game, intr-o lume open world, in care gamerii vor interactiona si vor completa dupa bunul lor plac modul in care se fac "afaceri". In alte cuvinte, pentru unii va functiona un cod de onoare, pe cand pentru altii nu exista decat motto-ul "more guns, more money". "La o comparatie rapida, Saints Row 2 pare a fi intr-o generatie cu 10 ani in urma" a afirmat unul dintre prezentatori. Sincer, are perfecta dreptate. Stati linistiti, APB nu este doar un concept, developerii lucrand de ani buni la engine... si doar cu ocazia E3 2009 si-au facut curaj sa-l prezinte pe piata. Le doresc succes. Merita !

    P.S. Foarte multi erau putin increzatori in faptul ca va exista pe o alta platforma decat PC-ul (prezentarile de customizare fiind facute cu mouse-ul), insa de data aceasta s-a spus ca se lucreaza in mod oficial la versiunea de Xbox 360. De PS3 inca nu se aude nimic, desi vad ca pe multe site-uri este prezentat ca multiplatform PC/Xbox360/PS3. Vom vedea...

    P.P.S. Finnally, un joc in care RonanN1 poate si el sa-si customizeze caracterul dupa cum ii place

    Site-ul oficial: http://www.apb.com/
    Detalii despre posibilitatile de customizare a personajelor si masinilor: Insane APB Character Customization by vspectra

    Attached Images Attached Images apb.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Saints Row 2 mi s-a parut o mare porcarie (si cu greu spun asta despre un joc). Deci ma bucur sa aud ca SR2 pare cu 10 ani in urma pe langa All Points Bulletin. Din trailer pare foarte misto: crime, explozii, masini si mult actiune. Sper sa aud ca va ajunge si pe PS3 pana la urma urmei.

  3. #3 SP
    Senior Member Mika's Avatar
    Primul MMO pe X360?

    Si wow, cate posibilitati de customize.

  4. #4 SP
    Member dogdan's Avatar
    nu stiu ..mmo ?cu numai 100 de jucatori ? adica nu are resistance2 60 de jucatori iar mag va avea cat 250 ? daca avea maxim 2000 atunci ar fi mmo .

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    dogdan: nu uita ca pe langa 100 players ai 1000 de NPC-uri... Nu stiu daca ai jucat GTA4 in multiplayer, dar mie si in 16 players si mi se parea ingramadeala... Acum, depinde cum vor lega hartile, orasele sau locatiile intre ele... care este rolul NPC-urilor (politie and stuff like that)... daca vor fi realms-uri sau nu...

  6. #6 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Desi ideea este foarte buna eu vreau intai sa vad ceva practic, niste demo-uri sa inteleg exact cum va sta treaba.

  7. #7 SP
    Senior Member Nariggar's Avatar
    La cum arata partea cu customizatul cred ca lumea va petrece mai mult timp editind personajul si masina decit jucind .
    In alta ordine de idei, cred ca va fi un joc interesant chiar daca "It's all about guns, cars and fame...".

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    [url]


    incepe sa arata din ce in ce mai nasol. mai putine poligoane, texturi mai mici, iluminare mai proasta. era de asteptat ca nu va arata chiar ca in primele imagini si filmulete, dar deja parca s-au dus prea jos...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. APB Reloaded vine pe Xbox One si PS4 in 2015 By djleo666 in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 11-09-2014, 10:15
  2. All Points Bulletin Reloaded By Anderul in forum Jocuri PC
    Replies: 3 Last Post: 01-11-2011, 22:31
  3. All Points Bulletin Videos By RonanN1 in forum Videos
    Replies: 2 Last Post: 30-04-2010, 21:53
  4. All Points Bulletin se lanseaza in martie By erik95 in forum Console News
    Replies: 5 Last Post: 30-04-2010, 20:07

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts