Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Darksiders II vine pe PS4

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Darksiders II vine pe PS4

    Initial stirea despre un eventual remake pentru Darksiders II a aparut ca un zvon pe IGN, zvon bazat totusi pe un link la preorder-ul jocului de pe Amazon. Intre timp insa cei de la Nordic Games (care au preluat franciza Darksiders de la THQ) au venit si au confirmat: "Darksiders II: Definitive Edition is happening". Prin urmare, anul acesta (31 Decembrie 2015) mai aveti un remake. Mie jocul mi-a placut enorm, prin urmare voi lua si remake-ul, insa nu pot spune ca nu imi pare rau de faptul ca nu include si primul Darksiders (un double pack remake ar fi fost genial).

    Sursa: http://www.amazon.com/Darksiders-2-D...dp/B00TKLFOLK/.

    Attached Images Attached Images darksiders_2.jpg

  2. #2 SP
    Member snpz's Avatar
    Jocul e bun, nu l-am terminat pe ps3 asa ca e o cazie buna sa-l rejoc. Totusi as vrea sa apara si Darksiders 3 pt ps4

  3. #3 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mi-e absolut sila de astia cu remastered edition ale lor. Nu conteaza jocul si cat de bun a fost. A fost si gata. Chiar asa sa ne bucuram la o ciorba reincalzita de fiecare data? Chiar suntem prosti ca si comunitate, si ma refer la totalitatea gamerilor, cand dam bani pe rahaturile astea. Nu facem decat sa ii incurajam. Sila. Asta e cuvantul perfect.

  4. #4 SP
    Member Snake's Avatar
    Dar de ce sila man pentru asa ceva? Pentru ca sunt unii care nu l-am jucat initial si normal ca daca iese o varianta mai buna o preferam pe ea. Si nici nu cred ca te obliga cineva sa-l cumperi din nou. Mai mult eu din cate am inteles Nordic Games lucreaza la noul joc din serie si un astfel de remaster nu ar face altceva decat sa-i ajute sa-si faca un buget pentru a putea veni cu un joc bun. Nu uita ca ei au platit bani grei pe franciza - mi se pare normal sa vrea sa-si recupereze ceva bani fara eforturi mari.

    Eu nu consider ca suntem o comunitate 'proasta', ba din contra suntem fix cei care decidem daca dam banii pe un joc sau nu. Lovitura mai mare decat a nu le cumpara jocul nu cred ca se poate! Parerea mea!

  5. #5 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Inteleg ce spui, insa de cele mai multe ori relansarile astea nu au niciun alt scop decat sa aduca profit producatorului pentru un produs deja lansat. Adica sa vanda acelasi produs in alt ambalaj fara sa ii schimbe nimic. Exemple de genul asta sunt multe. Printre ultimele lansate, Saints Row 4, este complet neschimbat fata de versiunea de PS3, nici macar grafica nu a primit imbunatatiri. Cel putin asta zic baietii pe topicul dedicat. Cum sa nu se enerveze o parte din mine cand vede asa ceva?

    Adica nu e de ajuns ca primim COD, Assassins, Fifa si multe altele anual, jocuri care nu primesc nicio modificare de la un an la altul? Si ok, o sa zici ca nu ma obliga nimeni sa le cumpar, cea ce e corect. Problema este insa ca au dat prea multi developeri faliment, iar asta inseamna varietate tot mai putina. Iar situatia a ajuns intr-un asemenea hal incat 80% din jocurile pe care le primim in fiecare an sa faca parte fie dintr-o franciza de genul celor de mai sus, care sa nu aduca absolut nimic nou si sa se bazeze doar pe popularitatea seriei, fie aceste remastered edition.

    De aici vine sila mea fata de jocurile astea. Din cauza asta am ajuns sa cred ca gamerii sunt prosti.

  6. #6 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Cum vb și pe messenger, eu preferam să fie ambele.

  7. #7 SP
    Banned asperas's Avatar
    Mai Tudy daca vezi cu adevarat ce poate saints row re-elected ps4 te iei cu mainile nu de cap ci de p..a! E praf grafic(texturile se reincarca mai tot timpul),buguri peste buguri, se mai blocheaza cateodata iar singurul lucru pe care il mai poti face este scoaterea cablului din priza deoarece controlerul nu mai reactioneaza si cu toate astea cei de la Voilition nu au de gand sa vina cu un patch!

    eu ca un idiot (asa ma consider acum) am luat toate aceste asa zis remastere si singurul care chiar a meritat este Metro Redux restul fiind praf indiferent cum le spune lor tlou,tomb raider,sleeping dogs,gta etc! ps la TLOU nu mi-a placut vrajeala cu addonurile care au venit dupa aceasta varianta remaster intocmai ca si la Borderlands 2 goty! A da era Remastered nu Definitive deci gullibies people.

    si acum sa fiu on Darksiders 2 nu are nevoie de un definitive edition.

  8. #8 SP
    Member BlackGremlin's Avatar
    No' da-o in p..a!Remastered peste remastered.Imi vand PS4 si raman cu PS3.Tot supe reincalzite...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. ZombiU vine pe PS4 si Xbox One! By djleo666 in forum Console News
    Replies: 15 Last Post: 31-07-2015, 09:20
  2. Kratos vine pe PS4... Remasterizat! By raduadelin in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 30-03-2015, 04:06
  3. Little Big Planet 3 vine pe PS4 By paunstefan in forum Console News
    Replies: 9 Last Post: 18-11-2014, 11:20
  4. GTA V vine pe PS4 si Xbox One! By MonkY in forum Console News
    Replies: 34 Last Post: 16-04-2014, 13:54
  5. Replies: 3 Last Post: 03-02-2011, 20:39

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts