Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2
Results 21 to 34 of 34

Thread: Conform studiilor Playstation4 se vinde mai bine datorita "rezolutiei mai ridicate"

  1. #21 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sau daca as fi avut Xbox 360 si PS3 as fi ales un Wii U...
    Acum hai sa nu exageram

  2. #22 SP
    Member Leni's Avatar
    eu as alege SI alta consola decat una de la Nintendo (cum spuneam mai devreme...sufletul nu ma lasa sa nu le cumpar consolele)...dar nu de la Sony si Microsoft. Eu am fixatia mea care tine de experiente proprii sau ale unor apropiati, si de aceea am o lista cu producatorii de la care cumpar electronice si electrocasnice (indiferent ca vorbim de o consola, un frigider sau o pereche de casti) din care Sony din pacate nu face parte, iar Microsoft este banned pe viata

    As cumpara in schimb o consola de la Sharp, Panasonic, Toshiba, Hitachi sau altii...dada...stiu ca a apus epoca cu 3DO-urile Sanyo si Sharp si a lui Panasonic Q

  3. #23 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Acum hai sa nu exageram
    Pai nu e exagerare... la mine chiar asa a fost. Aveam Xbox 360 si PS3 si mi-am luat Wii U. Nu regret nicio secunda alegerea facuta.

  4. #24 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ai luat WiiU ca a aparut primul

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ai luat WiiU ca a aparut primul
    Nici acum n-ai nimerit-o. Wii U mi-am cumparat in Decembrie 2013, cand deja se lansase atat PS4 cat si X1. Si eu am fost dezamagit de lipsa titlurilor de Wii U si l-am achizitionat cand a inceput sa fie atragator. Nu am cumparat niciodata nimic doar pentru ca e "trendy".

    ---------- Post added 27-02-2015 at 12:46 ----------

    Leni: dar o consola de la Apple sau Google ai cumpara?

  6. #26 SP
    Member cj_quest's Avatar
    Ps2, pentru ca prima consola, Ps3 pentru ca avea Blu-ray si nu implica un cost pentru subscriptie anuala, Xbox 360 pentru prietenii activi de pe live si cateva jocuri exclusive, Kinect Sports si Zumba. Xbox One pentru ca Nextgen, grafica superba, centru multimedia si Blu-Ray, 60 de prieteni noi romani, cu care ma vad aproape in fiecare seara si la toamna PS4 pentru ca Uncharted 4. Si apoi The Last of Us.

  7. #27 SP
    Member Leni's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post

    [/COLOR]Leni: dar o consola de la Apple sau Google ai cumpara?
    Nu stiu ce sa zic. As fi dispus sa cumpar de la ei, dar nu m-as avanta. Cum ai spun si tu cu Wii U, as astepta pana cand ar deveni atractiva consola pentru mine.

  8. #28 SP
    Member BlackSnake's Avatar
    Eu le-as vrea pe toate 3, doar sa aibe destule jocuri care sa ma intereseze.

  9. #29 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Eu sunt mai nou in materie de console. Stiu ca in 2010 cand mi-am luat primul PS3 (acum sunt la al doilea) imi doream sa ma intorc cumva in lumea jocurilor dupa o absenta de aproape 10 ani. Intai am studiat varianta unui PC de gaming si mi-am zis ca 4000-5000 de lei sunt prea multi bani pt asa ceva. Dupa care m-am orientat spre console. Nu stiam niciun rahat, nimic despre ele, dar aveam un prieten mare fan PS3 care le-a avut pe toate de la PS1, PS2, PSP... si mi-am zis ca n-ar fi rau sa incerc. Sa fiu sincer, am luat din instinct PS3 si nu-mi pare rau ca nu mi-am luat XBOX. Acum, la aproape 5 ani distanta, le-as lua pe amandoua, dar nu am nici timpul necesar si nici bugetul pentru a ma bucura de ele.

  10. #30 SP
    Junior Member cristimunte's Avatar
    e mai puternica ps4,inseamna jocuri care arata mai bune,mai complexe etc...parerea mea ca generatia trecuta a fost mai bun xbox 360,multe jocuri ruleaza si arata mai bine pe xbox 360,care are un gpu mai bun.....acum s-au inversat rolurile.

  11. #31 SP
    Junior Member Tempest's Avatar
    Eu mi-am cumparat PS4 din nostalgie fata de vremurile cand eram copil si mergeam la o sala de jocuri PSX. Pana sa apara PS4 ma jucam 99% din timp pe PC. Si daca era XBOX1 de 2x mai bun tot PS imi luam...

  12. #32 SP
    Member Harkonnen's Avatar
    PS4 din mai multe motive:

    - 1080p
    - exclusivitati super jmechere
    - mai multi playeri cunoscuti cu PS4 decat cu XO
    - fanboy sony

  13. #33 SP
    Member Joystick's Avatar
    Eu am ales Sony ... Why?( friend list) . Motivul pentru care nu as lua in xbox one este simplu ,cele mai cunoscute titluri tip halo si gears of war sunt începute pe xbox 360 , ca sa înțeleg ceva trebuie sa joc toată seria . multi ar spune ''căuta pe youtube'' da dar una-i când te uiți la joc alta-i când il joci ..

  14. #34 SP
    Junior Member bicepsul's Avatar
    PS4 pentru ca generatia trecuta am avut xbox 360, cam asta a fost motivul, pe parcurs mi s-a confirmat ca am ales ce trebuie - controller mai bun, nu ca ergonomie ci ca functii/tehnologie si ca interactiune in jocuri, Flower pe giroscop ftw.
    Exclusivele care raman exclusive nu ca Ryse, Dead Rising si titanfall plus altele care vor urma sa apara pe PC.
    Jocurile multiplat au mai multe plus-uri fata de concurenta directa- fie rezolutie fie fps-uri.
    Numarul mai mare de jocuri pe ps4.
    Interfata mai simpla si mai curata - nu trebuie sa deschid o aplicatie ca sa imi vad libraria de jocuri si nici sa intru prin 10 meniuri ca sa ajung la vreo setare sau sa downloadez o aplicatie ca sa instalez alta.

    Urmatoarea consola va fi Wii U pentru exclusive + local co-op. La One inca nu m-am hotarat, are prea multe downgrade-uri fata de experienta de pe 360, poate daca o sa rupa norma Halo 5 ma bag sa o iau.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 2 FirstFirst 1 2

Similar Threads

  1. Replies: 3 Last Post: 16-03-2014, 05:36
  2. Modern Warfare 3 se vinde tot mai bine By Tudoran in forum Console News
    Replies: 18 Last Post: 17-11-2011, 20:38
  3. No More Heroes se vinde mai bine in HD By erik95 in forum Console News
    Replies: 11 Last Post: 27-04-2010, 11:55
  4. Replies: 48 Last Post: 08-02-2009, 15:16

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts