Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 22

Thread: E3 2009: Jocurile prezentate de Sony

  1. #1 SP
    Senior Member istrategie's Avatar

    E3 2009: Jocurile prezentate de Sony

    E3-ul de anul acesta s-a terminat, dar vreau sa trec in revista jocurile prezentate in acest an de cele mai importante companii din industrie. Voi incepe cu Sony, care anul aceste a anuntat exclusivitati care promit, atat pe Playstation 3, cat si pe Playstation Portable. Din punctul meu de vedere, chiar au avut mai mult de oferit pentru fanii PSP, decat pentru cei PS3, dar sa vedem cu ce ne vom umple timpul pe cele doua platforme:

    1. Buzz Quiz World - PS3 si PSP
    Un nou joc Buzz Quiz, care vine de aceasta data si pe PSP. Pe PS3 jocul vine cu 5000 de intrebari, iar pe PSP cu 3000. Va avea DLC si si multiplayer pe ambele console. Pasionatii deja stiu despre ce este vorba.

    2. echocrono - PSP
    echocrome, pe care il stim cu totii, intr-o noua abordare. Jocul arata ca un platformer 2D clasic, fata de echocrome, care vrea sa privim lumea altfel. Intr-o calatorie cu trenul merita sa il joci, iar fanii lui echocrome sigur vor fi incantati.

    3. EyePet - PS3
    Toti ne dorim un animal de casa, dar toti dam inapoi cand vine vorba sa luam unul. Sony rezolva aceasta problema printr-un joc care merita jucat in familie. Cu ajutorul PS Eye-ului, acum poti avea propriul animal de casa pe ecranul televizorului.

    4. God of War 3 - PS3
    Cel mai asteptat joc al acestei generatii de console, dupa spusele lui Jack Tretton de la conferinta Sony. Jocul ne prezinta un Kratos furios, care se lupta cu zeii si cu titanii. Vom putea juca acest blockbuster in martie 2010.

    5. Gran Turismo - PSP
    Chiar daca Gran Turismo 5 se lasa asteptat pe PS3, un nou joc al seriei isi va face aparitia pe PSP, chiar inainte de varianta de PS3. Jocul va avea sute de masini, zeci de trasee si o grafica, care va ridica dinnou standardele PSP-ului.

    6. Heavy Rain - PS3
    Toti am ramas cu gura cascata cand am vazut demo-ul de gameplay prezentat pentru acest joc. Heavy Rain se vrea a fi un film interactiv, in care nu vei vedea Game Over. Daca unul din personaje moare, povestea pentru acesta se incheie, dar jocul continua. In asteptam in 2010.

    7. Invizimals - PSP
    Un joc bazat pe camera pentru PSP, Invizimals este un joc foarte distractiv in care trebuie sa ademenesti animalele invizibile in lumea reala, dar care sunt vizibile pe ecranul PSP-ului. Va trebui sa folosesti camera si parti ale corpului pentru a creea fenomene ale naturii.

    8. Jak and Daxter: The Lost Frontier - PSP
    Un nou joc din seria Jak and Daxter ajunge pe PSP. Dupa succesul de pe PS2, Naughty Dog vrea sa dea lovitura cu aceasta franciza si pe PSP. Oare ce urmeaza? Un joc pentru PS3? In acest moment, Naughty Dog este unul dintre cei mai importanti producatori pe consolele Sony.

    9. Little Big Planet - PSP
    Little Big Planet a avut un impact rasunator in industrie anul trecut, cand a fost lansat pentru prima data pe PS3. O versiune de PSP a fost ceruta cu mult timp inainte ca jocul sa fie lansat, si astfel Sony si Media Molecule le-a indeplinit dorinta.

    10. MAG - PS3
    Cuvintele cheie sunt Massive, 256-player games si shooter. Ati ghicit: Sony si Zipper Interactive ne pregatesc pentru sfarsitul acestui an un MMOFPS in care vom putea juca cu alti 255 de jucatori in acelasi timp, pe acelasi server, intr-o batalie masiva. Demo-ul prezentat la conferinta Sony a fost unul dintre cele mai bune de la acest E3.

    11. MadNation Racers - PS3
    Daca userii pot creea propriile misiuni intr-un platformer, care a mai fost si de succes, de ce sa nu poata creea propriile trasee, pe care sa se poata intrece cu prietenii. MadNation Racers ofera toate aceste posibilitati, plus arme, care pot fi folosite in timpul curselor.

    12. Ninja Gaiden Sigma 2 -PS3
    Ninja Gaiden 2 le-a dat mare bataie de cap celor care l-au jucat pe Xbox 360. Acum este timpul sa vada si cei de pe PS3 de ce s-au plans care l-au jucat. Ninja Gaiden Sigma 2 este o versiune imbunatatita a lui Ninja Gaiden 2 de pe Xbox 360.

    13. Pixel Junk Monsters Deluxe - PSP
    Pixel Junk Monsters este unul dintre cele mai jucate jocuri care se pot cumpara de pe PSN. Daca a avut asa mare succes pe PS3, de ce sa nu fie si o varianta portabila? Pixel Junk Monsters Deluxe este pentru cei care prefera gaming on the go.

    14. SOCOM US Navy SEALs Fireteam Bravo 3 - PSP
    Seria SOCOM US Navy SEALs Fireteam Bravo este foarte apreciata pe PSP. Dupa Fireteam Bravo si Fireteam Bravo 2, era normal sa urmeze si partea a 3-a. Shooter-ele nu sunt cele mai bune jocuri pe PSP, dar seria SOCOM se descurca destul de bine, chiar mai bine decat pe PS3.

    15. White Knight Chronicles - PS3
    Level-5 ne pregateste un Action-RPG interesant pentru PS3. Jocul a fost lansat la sfarsitul anului 2008 in Japonia, dar restul lumii inca il asteapta cu sufletul la gura. Sa speram ca nu ne va dezamagi si ca vom avea in sfarsit un RPG bun pe PS3.

    Part I: God of War 3, Buzz Quiz World, echocrono!
    Attached Images Attached Images e3_002.jpg e3_003.jpg e3_004.jpg bqw-e3_screenshot_8player_boiling_point_tif_jpgcopy.jpg bqw-e3_screenshot_8player_final_countdown_tif_jpgcopy.jpg bqw-e3_screenshot_8player_stop_the_clock_question_tif_jpgcopy.jpg buzz_game_round_01.jpg buzz_game_round_02.jpg lucky_dip_double_or_nothing_01.jpg 002.jpg 004.jpg 006.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Part II: EyePet, Gran Turismo, Heavy Rain, Invizimals!
    Attached Images Attached Images eyepet_e3_screenshot_02_copy.jpg eyepet_e3_screenshot_04.jpg eyepet_e3_screenshot_05_copy.jpg 1p_00_top.jpg 1p_01_mode_detail.jpg 1p_02_car_detail.jpg madjack_screenshot02.jpg madjack_screenshot05.jpg madjack_screenshot07.jpg blow_to_create_a_snowstorm_part_1.jpg blow_to_create_a_snowstorm_part_2.jpg flying_jetcrab.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Part III: Jak and Daxter: The Lost Frontier, Little Big Planet, MAG, MadNation Racers!
    Attached Images Attached Images jdtlf_e3__1_.jpg jdtlf_e3__10_.jpg jdtlf_e3__11_.jpg lbp_psp_0001.jpg lbp_psp_0002.jpg lbp_psp_0003.jpg mag_e3_01.jpg mag_e3_02.jpg mag_e3_03.jpg kartscreenshot_racing_01.jpg kartscreenshot_racing_04.jpg kartscreenshot_trackstudio03.jpg

  4. #4 SP
    Senior Member istrategie's Avatar
    Part IV: Ninja Gaiden Sigma 2, Pixel Junk Monsters Deluxe, SOCOM US Navy SEALs Fireteam Bravo 3, White Knight Chronicles!
    Attached Images Attached Images a_aya_006.jpg a_aya_009.jpg a_aya_010.jpg ad_hoc.jpg ad_hoc_3.jpg easy_3.jpg 121_tif_jpgcopy.jpg 126_tif_jpgcopy.jpg 145_night_tif_jpgcopy.jpg desert_083_tif_jpgcopy.jpg desert_172_tif_jpgcopy.jpg desert_204_tif_jpgcopy.jpg

  5. #5 SP
    Member -=Gamer X=-'s Avatar

    KRATOS !!!....du-te la cratita mai bine !!!

    Quote:
    "4. God of War 3 - PS3
    Cel mai asteptat joc al acestei generatii de console, dupa spusele lui Jack Tretton de la conferinta Sony. Jocul ne prezinta un Kratos furios, care se lupta cu zeii si cu titanii. Vom putea juca acest blockbuster in martie 2010."

    Parerea mea e ca ar trebui sa-l mai amane, nu de alta, dar sa-l adapteze la altele care vin tare din urma (si posibil sa-l fi intrecut de pe acuma, vezi Dante, Castelvania,etc.). Sa mai lucreze la caracter la detaliile de pe el, de pe monstri, ca mi se par mult prea "A4", si nu in ultimul rand, sa mai opereze putin si la "muian", ca dupa toate operatile estetice care le-a suferit pana acum, Kratos, nu se diferentiaza cu nimic de o femeie disperata....in calduri !!lol

    <Poll cine doreste sa-l trimita pe Kratos la cratita.>

  6. #6 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Nu stiu ce poze ai vazut tu cu Kratos dar in gameplay-ul prezentat la E3 Kratos arata foarte bine in prim-planul ala de la inceput!

    Cat despre Dante si Castlevania eu personal nu am vazut nimic inedit din partea lor, God of War este deja un titlu consacrat si in opinia mea au facut o treaba buna developerii pana acum - GoW 3 este demn de titlul de urmas a primelor 2 jocuri! In timp ce jocurile precizare mai sus abia au fost anuntate si probabil o sa apara cu mult timp dupa GoW3, dar daca vor incerca o tactica agresiva si sa apara in aceeasi perioada s-ar putea sa aiba mult de pierdut!

  7. #7 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Gamer X, te-am mai avertizat de cateva ori... cu genul asta de limbaj aici n-o sa rezisti mai mult de inca 10 posturi...

  8. #8 SP
    Member the_fool2k's Avatar
    Mi se pare mie sau sunt prea putine jocuri pt PS3? Ori este un an prea sarac in jocuri...

  9. #9 SP
    Member Kratos's Avatar
    Quote Originally Posted by -=Gamer X=- View Post
    sa mai opereze putin si la "muian", ca dupa toate operatile estetice care le-a suferit pana acum, Kratos, nu se diferentiaza cu nimic de o femeie disperata....in calduri !!lol

    <Poll cine doreste sa-l trimita pe Kratos la cratita.>
    As dori sa facem un poll despre trimiterea lui Gamer X departe de forumul acesta. E un site prea respectabil ca sa fie manjit de astfel de caractere aparute parca din Cartea Junglei. Imi cer scuze daca starnesc vre-un flame, dar nu mai pot sa accept limbajul asta de manelist prost (concluzie rezultata din expresia lui cu "muian" si expresiile lui de scris la masina de batut fara corectie la erori). Eu recomand trimiterea lui inapoi in groapa cu trolli de pe forumul celalalt. Acolo se practica astfel de aberatii si lumea aplauda.

  10. #10 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Nu pot sa ma abtin! Te iei de Kratos si uite-l cum apare sa-ti dea palme dupa ceafa

  11. #11 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Foarte frumoase jocurile. Nu ma pot plange de nici unul. Cu atat mai putin de GOW3 care este incredibil (cred ca am vazut filmuletul cu gameplay de la E3 de pe psn store de multe ori). GOW3 si Kratos vor fi FLAWLESS
    P.s: Mi s-a pus pata mai nou pe Buzz Quiz World si ma bucur mult ca apare si pe Ps3

  12. #12 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by the_fool2k View Post
    Mi se pare mie sau sunt prea putine jocuri pt PS3? Ori este un an prea sarac in jocuri...
    Astea sunt jocurile prezentate la E3. Nu sunt toate jocurile care se vor lansa in acest an si la anul

  13. #13 SP
    Teo
    Senior Member Teo's Avatar

  14. #14 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    da, in demoul de la E3 e ceva gameplay cu capul lui Helios. in primul rind

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si asta nu ar trebui sa fie spoiler ?

  16. #16 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    teoretic e spoiler. practic daca vezi demoul de la E3 il afli. acuma, simplul fapt ca ii smulgi capul lui Helios e spoiler de storyline asa ca daca asta e permis de ce nu s-ar permite sa spui si ce faci cu el? asemenea lucru sunt inevitabile. oricum, din cite am inteles, demoul de la E3 are loc cam la 3 ore dupa ce ai inceput jocul, deci ar fi pe la inceput. practic cred ca orice demo divulga anumite lucruri despre jocul respectiv. pina la urma asta e menirea lui. cit anume divulga, asta e treaba devilor sa controleze.

  17. #17 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu ma deranjeaza ca ii rupi aluia capul... ma refeream la spoiler ca fiind partea cu
    ... Chiar nu vroiam sa stiu ca faci ceva cu capul lui...

  18. #18 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    gata, am editat. sterge si tu quoteul. dar am o intrebare. daca apare pe PSN demo de God of War 3, tu nu il joci?


  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    gata, am editat. sterge si tu quoteul. dar am o intrebare. daca apare pe PSN demo de God of War 3, tu nu il joci?
    Sincer nu. La titlurile mari mi-e greu sa ma uit si la screenshoturi. Nu mai zic de reviews. S-ar putea sa-l joc doar daca i se acorda note prea mici si trebuie sa vad cu ochiul meu "dovada". Asa am patit de curand cu FNR4... am jucat demo doar ca am primit chestii de rau despre el. Lies... all lies

    P.S. Sunt genul care daca-mi spui finalul unui film... nu ma mai uit la el, sau il tin "la arhiva" un an doi, pana "uit" ce trebuia sa se intample...

  20. #20 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    intr-adevar, m-as mira ca FNR4 sa fie un fiasco. l-am tras si eu pe PS3 si sta instalat de citeva zile insa nu am apucat sa-l joc. eu la poze de FF XIII nu mai vreau sa ma uit. in ritmul asta nu o sa mai am nici un chef sa-l joc cind iese, insa demoul l-as fi jucat daca as fi stiut japoneza pentru ca din cite am inteles este efectiv inceputul jocului (poate ma insel insa eu asa am auzit). am vazut in schimb demo de Star Wars: Old Republic si sincer nu m-a dat pe spate. astept sa vad toate promisiunile lui BioWare puse in practica pentru ca la capitolul grafica vechile KotOR 1 si 2 stau mai bine.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 6 Last Post: 14-08-2014, 21:19
  2. E3 2009: Jocurile prezentate de Microsoft By istrategie in forum Console News
    Replies: 10 Last Post: 19-06-2009, 20:07
  3. Jocurile prezentate de Sony la E3 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 25 Last Post: 25-05-2009, 23:12
  4. Nvidia PhysX revolutioneaza jocurile din 2009 By Mario in forum Console News
    Replies: 7 Last Post: 19-05-2009, 12:56
  5. Video jocurile anului 2009 By Vladutz20 in forum Console Club
    Replies: 3 Last Post: 30-01-2009, 16:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts