Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 8 of 8

Thread: Screenshots noi din Final Fantasy XIII !

  1. #1 SP
    Member Solozaur's Avatar

    Screenshots noi din Final Fantasy XIII !

    Famitsu a reusit sa procure 4 noi imagini din mult asteptatul titlu RPG produs de Square Enix - Final Fantasy XIII. Desi deja ne-am obisnuit cu aspectul grafic al viitorlui titlu FF aceste screenshot-uri tot reusesc sa impresioneze! Screenshot-urile prezinta o batalie cu una din principalele personaje din zona inzapezita - Shiva! Aceasta are o sora pe numele Nyx care intervine in lupta.

    Sursa - puteti incerca o traducere a site-ului cu google, fiecare poza are o mica descriere, dar eu n-am reusit sa scot mare lucru din ele.
    Attached Images Attached Images ffxiii_00.jpg ffxiii_01.jpg ffxiii_02.jpg ffxiii_03.jpg ffxiii_04.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Speechless!

  3. #3 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu nici nu mai indraznesc sa mai ma uit la screenshot-uri. Deja e prea mult. Vrem jocul si gata... stop spoiling the game, Square Enix... pleeease ! Nu de alta, dar o sa ajungem sa cunoastem toate personajele inainte de a juca ceva... si e pacat pentru JRPG-uri, unde tocmai twist-urile unei povesti te fac sa te intrebi ce-o fi mai departe...

  4. #4 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Nu stiu de ce,dar jocurile facute de asiatici sunt prea grandomane.Prea cinematice si less gameplay.Am inteles,sunt maestri in animatie,dar vreau si eu un gameplay calumea,vreau si eu sa mai schimbe putin fetele si parul,parca prea vor sa-i face perfecti si sunt la fel cam in toate jocurile.Ma rog,este doar parerea mea,nu aruncati cu pietre.

  5. #5 SP
    Member UrSuLeTzU's Avatar
    Mda, daca nu-ti plac JRPG-urile stay the hell away si joaca whatever floats your boat. Abtinete sa vorbesti in necunostinta de cauza alta data, daca ai un pic de bun simt that iz...

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    reltih_floda: depinde si cat de mult te atrage stilul asiatic, daca esti genul care joci ceva pentru story sau pentru ca te regasesti in vre-unul din personaje... Eu unul am observat ca in general nici-unul din eroii asiatici nu sunt perfecti. Ba din contra, oricine poate fi invins. Tocmai asta e partea care te tine "alert". Mi-aduc aminte prima oara intr-un FF cand eram cu eroiii aproape de max si m-a omorat un Cactuar (un cactus haios) dintr-o lovitura (1000 needles parca ii zicea magiei)

    In plus, in multe dintre jocurile Square Enix, ajungi sa "tanjesti" dupa un cinematic, in special cand stii ca ai realizat ceva... sau dupa ce innebunesti incercand sa treci de cine stie ce puzzle sau boss. Cat despre "gameplay calumea", cam ce ai dori ? Sa le faca FPS-uri sau Diablo ? Hell no ! JRPG-urile vor avea intotdeauna partea lor de tactica, de turn based (sau real turn based cum e la moda mai nou), de puzzle-uri, de zone prerandate (pentru ca stii ca intotdeauna trebuie sa cauti in cele mai ascunse locuri pentru vre-o potiune secreta)... Au farmecul lor, si nimeni nu va schimba masinaria japoneza... mai ales cand vine vorba de povesti...

    In rest, ce sa mai zic ? Unii nu fac diferenta dintre manga si anime... daramite dintre un JRPG si un RPG dupa reguli D&D... Fiecare cu ce-i place. I like them both...

  7. #7 SP
    Member reltih_floda's Avatar
    Interesanta abordare Monky,imi place bunul simt din explicatiile tale.
    Ursule,esti prea de la tara ca sa iti dau replica.Ma abtin,ca nu e locul nici cazul.

    P.S. monky,de ce scrie banned sub numele tau??

  8. #8 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Thread cleaned. Nu e nevoie de jigniri.

    P.S. Nu sunt banned... sunt special Glumesc... m-am banat ca sa vad cum e dupa ce inchidem site-ul. Check my signature...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 03-07-2013, 09:43
  2. Final Fantasy XIII By erik95 in forum Console Club
    Replies: 625 Last Post: 23-11-2011, 12:47
  3. Primele impresii din Final Fantasy XIII By istrategie in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 30-03-2009, 11:58
  4. Noi imagini din Final Fantasy XIII By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 24-08-2008, 17:48
  5. Final Fantasy XIII: 4 noi poze By trickz in forum Console News
    Replies: 6 Last Post: 05-08-2008, 20:54

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts