Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: PS4 va primi noi functii cu firmware-ul 2.50

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    PS4 va primi noi functii cu firmware-ul 2.50

    Dupa ce majoritatea update-urilor din ultima vreme lansate pentru PlayStation 4 au fost de tipul "System software stability", iata ca in sfarsit Sony pregateste ceva nou pentru viitorul firmware (versiunea 2.50). Acesta este deja in stadiul de beta si intrucat Sony nu are un sistem de Preview Program precum la Xbox One, cei care vor primi optiunea de beta vor fi alesi (nu stiu pe ce criterii) si vor primi un mesaj via PSN si un voucher pentru a downloada beta-ul (pana pe data de 9 Martie).

    Acum haideti sa aflam care sunt functiile mult asteptate! Well, prima este cu adevarat interesanta si va permite gamerilor sa intre in rest mode (standby) direct din jocuri sau aplicatii, fara a mai fi nevoiti sa le inchida. Si desigur, la iesirea din standby, consola ar trebui sa va re-aduca fix in aceeasi pozitie din joc sau aplicatie. Desi ma incanta mult ideea, am impresia ca va putea cauza mai multe probleme decat bonus-uri. In primul rand, ma gandesc la bugs (in special la crashuri pt. jocurile care folosesc timer sau internal clock-ul consolei - grija mare la save-uri). Dar in al doilea rand, ma gandesc la rage quits. Ce era nebunie pana acum in multiplayer, dar acum va fi si mai si. Vede omul ca pierde, intra in standby. Aleluia!

    O a doua functie interesanta si probabil asteptata de cei care fac Share Play este aceea ca Sony va permite sa faceti acest lucru la 60 FPS.

    A treia parte se refera la extra optiuni de accesibilitate (zooming, button assignments and so on). Good one!

    Iar ultima si poate nu la fel de importanta: veti avea optiunea sa puteti sterge Trophies-urile care au 0% completion.

    Pentru cei care se asteptau la un update cu boost-uri de performanta, latente mai mici, download mai rapid, o interfata mai desteapta... poate data viitoare. Oricum e de bine. Sper sa nu introduca more bugs.
    Attached Images Attached Images ps4_firmware_update.jpg

  2. #2 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Vede omul ca pierde, intra in standby. Aleluia!
    Eu cand pierd la FIFA inchid direct consola fara sa ies din joc. Nu vad cu ce ma ajuta update-ul asta.


  3. #3 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Speram să fie și modificări la dashbord, dar merge.

  4. #4 SP
    Member dtancu's Avatar
    Sa vezi cand o sa o pui in stand-by si rămâne asa blocată

  5. #5 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Nici nu a aparut FW-ul si deja cobiti

  6. #6 SP
    Member MrGad3tGuy's Avatar
    Back upppppppppppppppppppppppp
    Attached Images Attached Images ag9dqbs.jpg

  7. #7 SP
    Junior Member xbox 360's Avatar
    HDD extern suport si i AM SOLD.

  8. #8 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Eu vreau doar sa rezolve viteza ridicola de download.. 200 KB/s la jocuri de zeci de GB? Great.....

  9. #9 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    tip: pause and resume ce copiezi si o sa vezi ca va avea viteza mai mare. am observat ca la inceput merge cu o viteza mai mica, dar dupa are cativa mb pe secunda

  10. #10 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Culmea e ca parca inainte sa avem Store pe Romania, mergea mai bine.

  11. #11 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    The Romanians are coming... to PSN

  12. #12 SP
    Senior Member AndyZ's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    tip: pause and resume ce copiezi si o sa vezi ca va avea viteza mai mare. am observat ca la inceput merge cu o viteza mai mica, dar dupa are cativa mb pe secunda
    Am mai facut asta, pare total random. Uneori merge, alteori nu.
    Merge si la viteze mari, adica per total la un download media e pe la 1-2 MB/s, dar are perioade constante cu 200 kB/s.

    Poate intr-o buna zi o sa avem si server in RO, la fel cum e pe Steam..

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Culmea e ca parca inainte sa avem Store pe Romania, mergea mai bine.
    Am folosit foarte putin PS3 inainte sa se lanseze PS4, dar parca la download-uri mergea normal. Am incercat si pe PS3 acum 2-3 zile sa iau jocurile de la PS+, foarte incet descarca.

  13. #13 SP
    Junior Member Magikutz's Avatar
    Eu inca astept "multi task-ul" pentru PS4 si custom backgrounds...

  14. #14 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Cu download-ul chiar nu am deloc probleme, merge foarte bine si wired si wireless pe PS4.
    Pe PS3 era nasol, cateodata descarcam 15 GB in juma de ora si in alte dati luam 100 MB intr-o ora...

  15. #15 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Nenea Sony, vreau si eu durata de viata mai mare la baterie, se poate?

  16. #16 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Quote Originally Posted by Mayhem View Post
    Nenea Sony, vreau si eu durata de viata mai mare la baterie, se poate?
    Nu, nu se poate, ca asa poate iti mai iei unul, nevoit, si mai incasam si noi morman... ca suntem necajiti.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 13 Last Post: 10-12-2013, 12:21
  2. Replies: 1 Last Post: 18-11-2013, 10:42
  3. PS Vita firmware 2.6 vine cu noi goodies! By MonkY in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 07-08-2013, 09:06
  4. Replies: 1 Last Post: 27-12-2011, 17:38
  5. Fallout: New Vegas va primi 3 noi DLC-uri By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 04-05-2011, 21:09

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts