Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 5 of 5

Thread: E oficial - Star Wars Battlefront isi face debutul!

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    E oficial - Star Wars Battlefront isi face debutul!

    Dupa ce in cadrul expozitiei Star Wars Celebration (care se tine in Anaheim, CA in perioada 16-19 Aprilie 2015) am avut primul anunt referitor la noul film din seria Star Wars (Star Wars: The Force Awakens), fanii seriei si in special gamerii au asteptat cu sufletul la gura prezentarea oficiala a mult asteptatului Star Wars Battlefront. Acesta va avea in spate echipa DICE Stockholm (aka Electronic Arts Digital Illusions Creative Entertainment - sau pe scurt EA DICE) si se prezinta al naibii de bine in trailerul lansat oficial acum cateva secunde. Va las in compania sa si astept comentariile voastre, pentru ca eu am nevoie de un pic timp sa-mi revin. Jocul va fi disponibil in 17 Noiembrie 2015 pentru PlayStation 4, Xbox One si PC.



    Mai jos aveti si trailerul din Star Wars: The Force Awakens, film ce va rula pe ecrane incepand cu 18 Decembrie 2015. Acesta va fi practic Episode VII din Star Wars Saga si va avea ca regizor pe celebrul J.J. Abrams. Sa speram ca odata cu preluarea Lucasfilm de catre Disney nu se va pierde din feeling-ul seriei.



    Pentru mai multe detalii, ne vedem pe threadul dedicat: http://www.consolegames.ro/forum/f60...s-battlefront/.
    Attached Images Attached Images star_wars_battlefront.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member itachi72's Avatar
    grafica pare dar sper ca au imbunatatit frotbite sa nu dea fail ca si cu bf4 oricum in trailer apare campia aia inzapezita se vad soldati multi,nave e gen bf4 oricum e doar trailer astept gameplay

  3. #3 SP
    Member j0hnnyReaper's Avatar
    Aceea nu-i grafica jocului. Cu siguranta nu va arata asa.

    Este doar un filmulet, facut cu engine-ul Frostbite. Ca sa va lamuriti mai bine, priviti inca un exemplu, mai precis un demo (echivalent cu ce-au facut si cei de la DICE in trailer-ul de la SWBF) de la engine-ul Unity 5.


  4. #4 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Mie mi-a placut cum au stricat dealtfel un filmulet bun: "pre-order now and get exclusive , early, bla bla ..."
    ...EA

  5. #5 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Stiu ca sunt offtopic, insa am un feeling... nu foarte pozitiv legat de film. N-am nimic impotriva imbunatatirilor, insa nu mi se pare nimic carismatic in noul design al stormtrooper-ilor.

    Cat despre joc, ma bucura ca au pastrat design-ul original Star Wars. Aproape zece ani am inghitit (aproape) orice prostie doar sa aiba putin din feelingul universului original. Despre engine, arata senzational, ce sa spun... ramane sa-l vedem la treaba pe console.

    ---------- Post added 20-04-2015 at 10:37 ----------

    Cateva cuvinte despre sapte minute de gameplay vizionat de IGN si "capturat dintr-o versiune ce rula pe PS4", aici.

    Din ce citesc acolo, se pare ca va fi aceeasi mecanica din Battlefront-ul original: harti largi, modalitati conquest sau defend the base.

    Pe scurt:
    - modelele folosite in joc vor fi replici acurate ale modelelor folosite in trilogia originala, scanate prin fotogrametrie;
    - va putea fi jucat atat first person cat si third person;
    - cel putin o modalitate de joc (Walkers Assault) va suporta 40 de jucatori online;
    - vehicule controlabile confirmate: TIE Fighters, X-Wings, AT-ATs, AT-STs, snow speeders, speederbikes, Millennium Falcon.

    Nu ma indoiesc ca va fi reusit, avand in vedere experenta DICE Stockholm cu Battlefield, insa mi-e teama ca va iesi ceva similar, sau (mai rau din punctul meu de vedere) ceva cu MMO drept prefix. N-am nimic impotriva unui multiplayer de calitate, insa cred ca universul asta merita o campanie single-player demn de numele asta. Asa cum ar fi meritat si Battlefield 4, care are o campanie respectabila insa atat de scurta. Si, bineinteles, asa cum ar fi meritat si Destiny.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Star Wars Battlefront By tudyniuz in forum Console Club
    Replies: 478 Last Post: 02-05-2017, 21:11
  2. DayZ isi face debutul pe PS4 By AndRewqp in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 15-08-2014, 11:03
  3. Replies: 2 Last Post: 01-08-2013, 14:39
  4. Replies: 0 Last Post: 16-10-2009, 06:48
  5. Star Wars Battlefront: Elite Squadron By trickz in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 28-05-2009, 09:56

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts