Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 24

Thread: Urmatorul joc Assassin's Creed va avea premiera pe 12 Mai

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Urmatorul joc Assassin's Creed va avea premiera pe 12 Mai

    Anul acesta stim bine ca va "ploua" cu jocuri din seria Assassin's Creed, iar urmatorul titlu va fi prezentat in mod oficial pe pagina Ubisoft in data de 12 Mai 2015, la ora 19:00 (ora Romaniei). In momentul de fata nu avem nimic altceva in afara unor mici "teasere", dar personal presupun ca este vorba de Assassin's Creed Victory. Pe pagina oficiala vad ca avem listate ca platforme mai toate consolele (PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One, Xbox 360, Wii U) precum si PC, deci vorbim cu siguranta de un titlu non-exclusiv. Va las mai jos in compania teaser-ului si ne vedem pe 12 Mai. In caz ca totusi vorbim despre Assassin's Creed Victory, va astept pe threadul dedicat.



    Pagina unde va fi prezentat jocul via Live Stream o gasiti aici.

    Update: and, here it is... Assassin's Creed Syndicate!

    Attached Images Attached Images new_assassins_creed.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    are box pe mana dreapta si aparatori pe manusa ca Batman WTF IS THIS uuuuubeeeeesooooft?

  3. #3 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Yes, the BatThug, he didn't choose the BatThug life they made him an assassin

  4. #4 SP
    Banned Templier's Avatar
    pacat ca nu ma atrage seria ca vad ca scot jocuri pe banda rulanta

  5. #5 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Jocurile astea daca ar fi fost accurate dpdv istoric (la ritmul in care ies, alaturi de ... longevitatea francizei ar fi ajutat multe generatii sa fi invatat istorie.

  6. #6 SP
    Junior Member CatalinTwist3R's Avatar
    Cred ca ar trebui sa o lase mai moale Ubisoft cu Assassin's Creed. Am fost mare fan al acestei francize, dar mi-am pierdut, ca foarte multi altii, interesul pt AC deoarece in ultimul timp sunt niste jocuri "grabite". Am asteptat cu nerabdare AC Unity dar am fost total dezamagit sa vad ca arata mai rau decat Black Flag si totusi frame rate-ul scade ingrozitor de mult la Viewpoint-uri; de asemenea nici story-ul nu m-a impresionat in mod deosebit, e asemanator cu cel din AC II, numai ca atunci cand asasinai pe unul dintre templieri chiar simteai ceva, gustul ala de razbunare.
    Ar trebui ca urmatorul joc din serie sa fie unul foarte bun ca sa mai aiba asa succes.

  7. #7 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu inteleg cum si unde arata AC Unity mai rau decat Black Flag. Eu inca sunt uimit de iluminarea lui Unity, de calitatea arhitecturala si de capabilitatile noului engine.

    + de asta, lasand laoparte toate bug-urile pe care le-a avut la lansare si luat strict ca jocul ce este acum, dupa cateva luni de la lansare (adica cum ar fi trebuit sa fie la lansare), cu problemele pe care inca le are, pot spune cu mana pe inima ca este cel mai bun AC de la 2 incoace, dar si cel mai aratos.

    Nu mi se pare deloc un joc grabit si chiar si dupa atatea luni (avandu-l efectiv day 1) si inca neterminand povestea principala, pot spune ca inca ma joc cu o deosebita placere, 1-2h odata la ceva timp, cand am timp de el.

    Pe mine nu ma deranjeaza ca iese 1 pe an, desi as prefera sa iasa la 2 ani si sa fie ceva mai complex.

    Oricum, desi super blamat, Ubisoft inca ramane singura companie care-si permite sa-si asume riscuri cu IP-uri noi, mai des si mai bune dpdv calitativ, decat oricine altcineva.
    Si oricat de criticati au fost anu trecut, daca ma uit in libraria mea de jocuri, vad ca totusi le-am dat bani pe urmatoarele jocuri si sincer, nu regret achizitia niciunuia: Watch Dogs, AC Unity, Far Cry 4, The Crew, Valiant Hearts, Child of Light, South Park: Stick of Thruth si Trials Fusion. Si plus de asta, astept cu un interes enorm The Division si in mod clar, se va adauga pe lista si AC VIctory.

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Acum si cu IP-urile noi, sa fim seriosi pana la urma, Watch Dogs a fost doar o combinatie intre AC si Far Cry. Toate jocurile Ubi au acelasi feeling, e deja stresant. Jucand Watch Dogs simteam ca joc AC, jucand AC simteam prea multe elemente din Far Cry, si tot asa. E deja obositor si am ajuns sa imi displaca stilul asta mai mult decat ce face EA.

    E clar ca AC e un cash cow pentru ei si profita cat mai pot. La Far Cry au trecut 2 sau 3 ani de la lansarea ultimului titlu, but guess what? A fost un joc absolut identic. IP nou de la Ubi e prea mult spus, ei vand acelasi produs in alte haine.

    Stiu ca o sa il iau si pe asta, dar sunt deranjat de felul in care sunt jocurile lor in ultimii ani. Singura mea solutie ca sa combat problema asta, cel putin la nivel personal, a fost sa cumpar jocurile lor doar SH. Sa fie sanatosi!

  9. #9 SP
    Member Prototype93D's Avatar
    Astept ziua cand va aparea un nou joc din seria Prince of Persia. Daca ar fi ca Warrior Within, ar fi perfect.

  10. #10 SP
    Senior Member raduadelin's Avatar

  11. #11 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    @David9
    Stai linistit ca o sa apara, imediat ce este saturata piata de AC si ne intoarcem la printi iar
    Totodata acest tip de gameplay este foarte apreciat si aduce bani.
    Si sa nu uitam ca, poate, succesul Ubisoft este dat in mare masura de astfel de jocuri.

    PS: primul AC, in primele stadii ale dezvoltari, se voia a fi numit: Prince of Persoa: Assassins ... sau ceva de genul, sper sa nu ma insele memoria.

  12. #12 SP
    Member lucian43's Avatar
    this is a joke right?! cum ma sa ai tupeul sa prezinti asa ceva fanilor ubisoft?
    arata foarte rau

  13. #13 SP
    Member Joystick's Avatar
    Deci nimic same old ubisoft .... A da au spus acum 2 luni ca vor scoate the division anul acesta GARANTAT ,,, acum 2 zile a nu vine in 2016 ... cu o scuza penibila ca vai draga doamne isi respecta cuvantul.... deoarece anul FISCAL 2015 se termina in martie 2016 . Deci nu se numeste delay ci an fiscal.. ok

  14. #14 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    @lucian
    eu cred ca ei au deja cdurile scrise. Jocu vine prin patchuri in timp ce "lucreaza" la el

  15. #15 SP
    Member blondutzu's Avatar
    pre-alpha nu inseamna nimic?
    daca schimba ceva - rage, nu mai e AC, daca nu schimba nimic - rage, same old same old

    Revistele de gaming care mai nou sunt de can-can au reusit sa inraiasca una din putinele comunitati decente, transformand o alegere simpla, il cumpar sau nu, in chestiuni existentiale.

  16. #16 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    problema este ca pre alphaul ala e 80 ce se va gasi pe disc. or sa repare doar crashuri si cam atat

  17. #17 SP
    Member blondutzu's Avatar
    pre-alpha se incheie cam cu un an jumatate inainte de lansarea produsului, sau peste 2 ani in cazul in care se schimba tehnologia. AC Syndicate se incadreaza in a doua categorie deci au avut suficient timp sa il improveze.

  18. #18 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    nu am zis ca nu incheie si-l muta in beta
    il muta in beta ca au rezolvat crashurile EVIDENTE care ii blocau sa gaseasca crash-urile mai putin evindente
    dar finisarea lasa mult de dorit

  19. #19 SP
    Junior Member Metaf's Avatar
    Pe mine ma amuza ca deja au aparut pachete intregi, cu preturi definite: versiune de baza, versiune cu season pass, cu nu stiu mai ce mizerii... w/e, una dintre ele fiind vreo 114 lire
    Cumva poate offtopic, pentru mine asta ar fi subiectul, ca aparent cu usurinta incepem sa ajungem la preturi de peste 100 GBP (pentru un produs finit si complet).

    Toate astea in conditiile in care jocul este in pre-alpha ?! ei deja stiu cat vor sa scoata pe el

  20. #20 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai normal, din moment ce este un pret standard pentru editia normala a oricarui joc, mai ales a celor care se vor a fi AAA (sunt unele jocuri, in principal alea remasterizate, sau indie, care se vand la mai putin) la care se adauga DLC-urile, Season Pass, Statueta sau ce mai vor ei. Si alea sunt cam tot standard, in mare.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 50 Last Post: 26-03-2014, 19:09
  2. Replies: 31 Last Post: 02-08-2013, 19:25
  3. Replies: 6 Last Post: 03-06-2010, 23:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts