Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 16 of 16

Thread: House M.D. the game

  1. #1 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    House M.D. the game

    Cred ca fanii serialului "House M.D.", printre care ma numar si eu, vor fi foarte incantati cand vor citi urmatoarea stire. Studioul Legacy Interactiveeste cunoscut printre gameri pentru jocurile inspirate din serialele de televiziune (Law & Order: Criminal Intent, The Apprentice Los Angeles, Clueless etc) a anuntat prin intermediul Ariella Lehrer, presedintele studioului, ca vor dezvolta un joc bazat pe serialul "House M.D.", urmand sa apara pe PC, Wii si NDS. Momentan sunt putine informati despre joc, insa Ariella Lehrer a dezvaluit cateva detalii. Jocul va avea 5 cazuri pe care House si echipa lui va trebui sa le rezolve respectand rutina din serial. Din pacate producatorii jocului nu dispun de un buget mare si vor folosi actori care seamana cu Hugh Laurie si echipa lui. Jocul va aparea in aceasta vacanta pe PC si NDS, iar pe Wii va fi lansat anul viitor. Sper ca acest joc sa fie unul bun avand in vedere ca Legacy Interactive s-a ocupat de dezvoltare jocului Emergency Room: Code Red.
    Attached Images Attached Images housemd-joc.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ahahaha ! Super tare ! Sunt fan Dr. House. Sper ca jocul sa includa si umorul din serial... altfel e pacat de el.

    And pleeeeease ! Sa puna cineva pe developeri sa joace Lost, ca sa inteleaga ce NU trebuie facut pentru a strica un titlu !

  3. #3 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Haide, cum sa strici un brand...fa un joc care sa poarte aceelasi nume!!

  4. #4 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Bobby View Post
    Haide, cum sa strici un brand...fa un joc care sa poarte aceelasi nume!!
    Iti dai seama ca lor nu le pasa de serial, ei vor doar $$. Avand in vedere cati fani are serialul o sa fie destui oameni sa-l cumpere, chiar daca jocul va fi dezamagitor. Era normal sa scoata si un joc, exact cum s-a intamplat cu Lost. Nu avem ce face decat sa speram ca va fi un joc cat de cat ok.

  5. #5 SP
    Prophet of the Void IlieRazvan's Avatar
    Hai ca maine poimaine vedem stiri cum ca scoat si joc dupa Prison Brake

  6. #6 SP
    Member zaice's Avatar
    Great news.Sa speram ca rezolvarea cazurilor medicale va fi la fel de incitanta ca in serial.

  7. #7 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by IlieRazvan View Post
    Hai ca maine poimaine vedem stiri cum ca scoat si joc dupa Prison Brake
    Daca nu ma insel o sa fie un joc Prison Break

  8. #8 SP
    Member dexx's Avatar
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Daca nu ma insel o sa fie un joc Prison Break
    Ar fi ceva , ce astept eu de la companiile de gaming : Un joc Dexter si Prison Break .

    On : Anyway era imposibil sa apara pe xbox360 ....asteptam un trailer pentru mai multe detalii

  9. #9 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Quote Originally Posted by fedex View Post
    Ar fi ceva , ce astept eu de la companiile de gaming : Un joc Dexter si Prison Break .

    On : Anyway era imposibil sa apara pe xbox360 ....asteptam un trailer pentru mai multe detalii
    Nu ar fi, chiar e. Uite aici surse

    IGN Advertisement
    IGN Advertisement

  10. #10 SP
    Senior Member eXistenZ's Avatar
    super tare,sunt un fan inrait al serialului !!!!!

  11. #11 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Si ce? Ai sperante ca jocul va fi bun? Keep dreaming.

  12. #12 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Vai !!! Sper ca nu se face joc REGINA ...

  13. #13 SP
    Senior Member Bobby's Avatar
    Sau Fetele Marinarului ?

  14. #14 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Nu cred ca va fi cine stie ce, dar cum spunea si altcineva mai sus, daca s-ar scoate un joc dupa Dexter, ar fi ceva.

  15. #15 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by Uziwood View Post
    Nu cred ca va fi cine stie ce, dar cum spunea si altcineva mai sus, daca s-ar scoate un joc dupa Dexter, ar fi ceva.
    Pai.. se scoate si chiar oficial. IGN: Dexter on iPhone

  16. #16 SP
    Senior Member Uziwood's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Pai.. se scoate si chiar oficial. IGN: Dexter on iPhone
    Meh, eu vroaim sa zic ca ar fi fain sa scoata pe platformele next-gen + PC, un joc de genul: noaptea stealth, omori bad guys, ascunzi dovezi. Ziua, investighezi, te ocupi de viata privata, totul intr-o lume sandbox, copie fidela a orasului Miami. Suna bine ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 15-05-2012, 00:07
  2. Replies: 0 Last Post: 13-05-2012, 19:59
  3. Replies: 0 Last Post: 13-05-2012, 19:40
  4. House of the Dead: Overkill By Tudoran in forum Console Club
    Replies: 12 Last Post: 23-11-2011, 02:27

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts