Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 18 of 18

Thread: Logitech prezinta noul volan G29 pentru PS4

  1. #1 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar

    Logitech prezinta noul volan G29 pentru PS4

    Si daca zilele astea avem numai stiri despre jocuri pe masura ce se apropie Electronics Entertainment Expo 2015 (sau E3 cum va place sa-l alintati), am zis sa "condimentam" un pic si cu o stire despre accesorii sau mai nou prezentul racing wheel by Logitech. Asa ca am sarit imediat sa fac stirea, la fel de repede ca si Amazonul Germania care s-a grabit sa "scape" pe internet noile poze si specificatii ale noului Logitech G29 racing wheel pentru PS4 (dar compatibil si cu PS3-ul). Pentru "doar" 399 euro primim:
    The ultimate racing simulator steering wheel for PlayStation 4, PlayStation 3
    Force feedback with two motors for realistic driving simulation
    Smooth, quiet and precise steering maneuvers
    Durable components made of leather and metal
    Product weight: 5 Kg
    Product Dimensions: 43.7 x 32.2 x 30 cm
    Model Number: 941-000112
    Product Weight incl. Packaging: 7 Kg
    Va las in compania minunatelor poze.
    Attached Images Attached Images logitech-g29-3.jpg logitech-g29-2.jpg logitech-g29-1.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    O sa fie al meu

    Ultimul meu volan a fost asta................in anul 2000

    Logitech Wingman Formula Force
    Attached Images Attached Images 3701252100_1300371408.jpg

  3. #3 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Mai bine iti cumperi o masina.

  4. #4 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pretul e mai mult decat exagerat. De-a lungul anilor singurele volane care chiar mi-a facut cu ochiul au fost G25 si G27. Alea erau volane imbracate in piele, pedale metalice (3 la numar) si schimbator cu sase viteze. In ultima vreme toate modelele mai noi au renuntat la schimbatorul de viteze si cea de-a treia pedala. Inteleg ca majoritatea noilor masini sunt automate si bla bla, dar experienta nu e deloc aceasi. Iar modelele amintite de mine aveau la lansare un pret de pana in 300$, asta la 399$ mi se pare mai mult decat exagerat. Nici nu merge pe ambele console

  5. #5 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Alea erau volane imbracate in piele, pedale metalice (3 la numar) si schimbator cu sase viteze.
    Si G29 este tot un volan imbracat in piele, pedalele sunt metalice si sunt tot 3 la numar... ai si schimbator de viteze (doar ca digital, nu analog). Cat despre pret, am vazut niste comment-uri care spuneau ca pretul mai mare se datoreaza licentierii pentru PS4... so if it's more expensive, blame it on Sony! Nu am idee insa cat sunt de adevarate...

    Oricum, produsul a disparut de pe Amazon.de... sper sa fie real totusi. Chiar si asa expensive...

  6. #6 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Parca nu mai faceau astia volane, faceau pe prostii cand ii intrebai de Driving Force GT pe PS4. Niste ipocriti.

  7. #7 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Pentru cineva care nu are un volan dar vrea unul, acest model este perfect. Poate ca este putin mai scump dar faptul ca este construit pentru PS4 pentru mine conteaza foarte mult. Pe langa asta, din poze pare si foarte calitativ.

  8. #8 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu nu am negat calitatile lui, dar la banii astia mi se pare absurd sa functioneze doar cu PS4. La un volan de pana in 100-150$ probabil ca as intelege, dar la 400$ ma astept sa faca mai multe, adica sa ruleze pe toate platformele. Chiar nu va deranjeaza treaba asta deloc?

  9. #9 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar
    Ai dreptate. Dar eu nu pot oricum sa fiu obiectiv pentru ca nu am acasa decat PS4 si un laptop

  10. #10 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Si eu mi-as dori un periferic care sa functioneze pe toate platformele, in fine, cel putin pe PS4 si Xbox One. Pana acum insa n-am vazut decat tandemul de compatibilitatea consola x + PC. Eu personal ma gandesc daca merita sa ma gandesc la un volan pentru Xbox One (Forza 5 si apoi Forza 6) sau PS4 (Driveclub, Project Cars).

    Ce ma sperie insa cel mai tare, mai ales avand in vedere pretul unor astfel de periferice, este utilitatea lor efemera. Uitati-va la cei cu G25 si G27 care se uita acum la ele cum se umplu de praf.

    Nu stiu daca merita sa dau ~ 400 Euro pentru un periferic pe care-l voi putea folosi timp de ~ 7 ani cu 2 - 3 jocuri. Asta, bineinteles, in situatia in care volanul respectiv ramane "in viata" atat de mult timp.

  11. #11 SP
    Senior Member Einherjar793AD's Avatar

  12. #12 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Daca am ambele console trebuie sa scot 800 de euro pt două volane... Jalnici

  13. #13 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Eu vreau un volan, decent din punct de vedere calitativ, care sa functioneze pe ambele console.
    Altfel, sincer sa fiu, nu vad rostul in cazul meu avand in vedere ca vreau sa joc pe ambele platforme racing games...

  14. #14 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Daca ai bani de ambele console ai bani si de doua volane. Ce tot comentati atat

  15. #15 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Ambele console te duc la vreo 2600 de lei, te costa mai mult accesoriile...Cu banii pt două volane iau mașină

  16. #16 SP
    Junior Member sir_knupskull's Avatar
    Pacat ca nu are schimbator manual,ca g25/27.Care mai e farmecul atunci? Conduci cu schimbator automat ? mai e si o gramada de bani.

  17. #17 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    are schimbator cu padele..cam asa au mai toate masinile cu tenta sportiva din generatiile mai noi (mai util as zice), dar la 400$ poate sa si-l bage-n dos.

    nu cred ca merita mai mult de 200-250 , si oricum trebuie sa fi tare inebunit de jocurile astea cu masini ca sa faci investitii de genul asta , care dupa parerea mea sunt un moft.

  18. #18 SP
    Cons. Mercedes-Benz djleo666's Avatar
    Terminati cu prostiile va avea si schimbator manual. Doar ca e oferit optional ca accesoriu...pt un accesoriu...
    Si daca tot suntem pe cearta ce ziceti de asta: vor fi doua variante oferite - una cu suport PS4/PS3 si alta cu suport Xbox One / PC.
    PS4/Xbox One/PS3/PC Wheels Logitech G29/G920 Look Sleek in New Trailers; Driveclub Support Announced | DualShockers

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Sony prezinta noul PS4... Not! By MonkY in forum Tech News
    Replies: 8 Last Post: 15-05-2014, 19:17
  2. Sony prezinta noul firmware pentru PS3 si PSP By Bobby in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 29-10-2008, 13:19

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts