Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 9 of 9

Thread: Nintendo NX ne aduce un nou Super Mario Galaxy

  1. #1 SP
    Senior Member ilie11's Avatar

    Nintendo NX ne aduce un nou Super Mario Galaxy

    Asa cum era de asteptat, noua consola a celor de la Nintendo ne va aduce inca un joc ce il va avea ca protagonist pe Mario. Shigeru Miyamoto le-a vorbit celor de la Eurogamer despre posibilitatea lansarii unui nou joc din seria Super Mario Galaxy " as the hardware technology gets better and advances''. Intrebat despre capacitatile noului hardware, Miyamoto s-a eschivat spunand doar ca WiiU este capabil din punct de vedere al hardware-ului si nu a vrut sa dea mai multe informatii despre noul NX.

    Parerea mea este ca daca vom primi un nou joc din seria Galaxy, noul NX va merita investitia! Cine stie ce surprize ne rezerva Nintendo....
    Attached Images Attached Images maxresdefault.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Salut, dar WiiU nu este o consola din generatia curenta? Scot deja alta? Va fi compatibila cu jocurile de pe consolele anterioare? Va rivaliza ca performanta cu Xbox One si PS4?

  3. #3 SP
    Senior Member ilie11's Avatar
    Deocamdata stim ca se va lansa o noua consola Nintendo, nume de cod NX. La cum sunt astia de la Nintendo nu cred ca va rivaliza cu Xone sau PS4. Vom vedea....

  4. #4 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    si cand o scot? aveti idee?

  5. #5 SP
    Member xenocid's Avatar
    Salut.

    Consola portabila va fi anuntata in 2016, succesorul lui WiiU in 2017. Mi se pare ciudat ca scot o noua portabila la doar doi ani de la lansarea New Nintendo 3DS. In fine.Consola va fi ~ ca PS4/XBox1 in termeni de putere de calcul. Probabil cea mai radicala schimbare va fi trecerea de la PPC la x86. Mai multe detalii, deocamdata la nivel de zvonuri aici:

    More Nintendo NX Rumours Emerge | My Nintendo News

  6. #6 SP
    Senior Member DeathOfArt's Avatar
    Eu ma gandeam sa imi iau un wiiu dar putinle exclusivitati si faptul ca deja va fi inlocuita ma face reticent.
    oare va fi abandonat de tot sau va ajunge un vita al nintendoului, numai indies?

  7. #7 SP
    Senior Member BizZare's Avatar
    Daca ei nu au spus mai nimic despre NX dar au anuntat deja ca primul lor joc va fi Mario....something, e clara treaba.

  8. #8 SP
    Senior Member ilie11's Avatar

  9. #9 SP
    Senior Member ilie11's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Super Mario Galaxy By GreyhounD in forum Nintendo Wii
    Replies: 12 Last Post: 24-05-2014, 09:54
  2. Super Mario Galaxy 2 By GreyhounD in forum Nintendo Wii
    Replies: 31 Last Post: 05-03-2011, 22:29

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts