Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 7 of 7

Thread: Activision & Bungie lanseaza The Taken King - urmatoarea aventura in Destiny

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Activision & Bungie lanseaza The Taken King - urmatoarea aventura in Destiny

    Bucuresti, Romania – 15 septembrie, 2015 – Bungie si Activision Publishing, Inc. lanseaza The Taken King, un expansion major cu cel mai mult continut de pana acum adus universului Destiny. The Taken King vine cu prima destinatie cu adevarat noua de la lansarea jocului si pana in prezent, o noua campanie, trei subclase noi, un arsenal masiv de armuri si arme noi, inclusiv exotice, noi Strike-uri si harti pentru Crucible, un Raid nou si multe altele.

    Destiny: The Taken King Legendary Edition este acum disponibil prin intermediul partenerilor Activision in Romania, atat in versiune standard (249.90 RON pentru PlayStation 4 si Xbox One, respectiv 219.90 RON pentru PlayStation 3 si Xbox 360) cat si preorder (269.90 RON pentru PlayStation 4 si Xbox One, respectiv 239.90 RON pentru PlayStation 3 si Xbox 360), cea din urma venind la pachet cu DLC-ul Vanguard Weapons Pack.

    Atat pentru gardienii noi, cat si pentru veterani, Legendary Edition este varianta perfecta pentru a intra in cel de-al doilea an de Destiny si asta deoarece include jocul Destiny, cele doua expansion-uri, The Dark Below si House of Wolves, cat si bineinteles The Taken King. Cei care se joaca pe platformele PlayStation vor avea acces la continut exclusiv pana in toamna lui 2016 si anume un Strike nou, o harta noua pentru modul Crucible, trei seturi de echipament si o arma exotica. De asemenea, fiecare clasa are acum acces la o a treia subclasa in The Taken King, ceea ce extinde arsenalul de puteri si abilitati al fiecarui personaj.

    The Taken King este acum disponibil pentru PlayStation 4, PlayStation 3, Xbox One si Xbox 360 in versiune digitala pentru cei care detin Destiny si cele doua expansion-uri lansate anterior sau in versiune retail, Legendary Edition, cu tot acest continut pe disc.

    Destiny: TTK Launch Gameplay Trailer



    Destiny: TTK Cinematic Trailer



    Destiny: TTK Live Action Trailer

    Attached Images Attached Images destiny_ttk.jpg

  2. #2 SP
    Junior Member BajaCustom's Avatar
    Pe mine m-am lovit de o mare dezamagire o data cu lansarea acestui expansion si sunt curios daca au mai fost si alte cazuri. Nu mi-am dorit expansion-ul pentru ca nu mi se pare justificat pretul si pentru ca ma joc Destiny de aproximativ 2 luni (de ce sa merg mai departe cand inca nu am descoperit limitele jocului original?). Am reusit sa strang un anumit numar de crucible points si chiar eram nerabdator sa le folosesc ca sa-mi iau gear, sa ies din rare si sa intru in legendare. Supriza cea mai mare a fost ca nu mai exista crucible points, au fost inlocuite cu legendary points, dar mie mi-au ramas in continuare crucible points si nu mai am ce face cu ele. In plus, au facut modurile de multiplayer exclusive pentru expansion, iar pentru cei care au doar varianta basic a jocului, exista 3 moduri "Classic multiplayer". Sincer, nici nu-mi vine sa-l mai joc dupa tranzitia asta. Mi se pare ca m-am intors exact de unde am plecat, doar ca trebuie sa mai platesc 40 de lire... ca sa joc aceleasi moduri de multiplayer pe care le jucam si inainte.

  3. #3 SP
    Member vallio's Avatar
    A fost aiurea ca nu s-a mai facut o lansare oficiala cum a fost anul trecut la Media Galaxy, nu de alta dar vroiam si eu un poster .

  4. #4 SP
    Junior Member Maddoxx's Avatar
    O intrebare imi vine in minte odata cu lansarea asta : daca am jucat pana acum pe PS3 si vreau sa continui sa joc dar de data asta versiunea de PS4, imi pot continua periplul? Caracterele ma gandesc ca sunt salvate pe serverele Bungie.
    Daca are cineva raspunsul, astept cu interes.

  5. #5 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Da, poți

  6. #6 SP
    Junior Member Maddoxx's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    Da, poți
    Multumesc!

  7. #7 SP
    Junior Member bicepsul's Avatar
    Quote Originally Posted by BajaCustom View Post
    Pe mine m-am lovit de o mare dezamagire o data cu lansarea acestui expansion si sunt curios daca au mai fost si alte cazuri. Nu mi-am dorit expansion-ul pentru ca nu mi se pare justificat pretul si pentru ca ma joc Destiny de aproximativ 2 luni (de ce sa merg mai departe cand inca nu am descoperit limitele jocului original?). Am reusit sa strang un anumit numar de crucible points si chiar eram nerabdator sa le folosesc ca sa-mi iau gear, sa ies din rare si sa intru in legendare. Supriza cea mai mare a fost ca nu mai exista crucible points, au fost inlocuite cu legendary points, dar mie mi-au ramas in continuare crucible points si nu mai am ce face cu ele. In plus, au facut modurile de multiplayer exclusive pentru expansion, iar pentru cei care au doar varianta basic a jocului, exista 3 moduri "Classic multiplayer". Sincer, nici nu-mi vine sa-l mai joc dupa tranzitia asta. Mi se pare ca m-am intors exact de unde am plecat, doar ca trebuie sa mai platesc 40 de lire... ca sa joc aceleasi moduri de multiplayer pe care le jucam si inainte.
    Asta se intampla in toate mmo-urile. Si in WOW apare un expansion nou, end-game-ul original devine useless la fel si top-tier gear.tot ce era pre-expansion e obsolete. Nu e ceva nou si nici vreo bulangeala din partea lor. Trebuia sa astepti Taken King inainte sa iei jocul vanilla. Un pic de search pe net si vedeai cam cum sta treaba cu el. Eu l-am jucat de la launch day si nu m-au deranjat asa tare platile, m-am bucurat de content un an. Dar inteleg oftica ta acum ca il ai de doua luni Din multe puncte de vedere TTK este ce trebuia sa fie Destiny de la bun inceput.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Concurs "Destiny: The Taken King" By h0stile in forum Concursuri
    Replies: 44 Last Post: 20-09-2015, 23:16
  2. Replies: 0 Last Post: 16-06-2015, 06:15
  3. Replies: 0 Last Post: 09-07-2013, 09:48

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts