Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 15 of 15

Thread: Noile imagini din DiRT2 intra la apa...

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Noile imagini din DiRT2 intra la apa...

    Hehe. Probabil va intrebati ce este cu acest titlu ? Simplu, Codemasters incearca sa atraga atentia asupra titlului care deja a intrat in faza finala de productie: DiRT 2. Si o face prin ceva screenshot-uri care arata incredibil: off-road tracks, industrial area... mult noroi... si apa. Printre locatii sunt prezente track-urile din Battersea, Croatia, Marocco si Utah. DiRT 2 va fi lansat pentru PS3, Xbox 360, Wii, NDS, PSP si PC. Enjoy !
    Attached Images Attached Images dirt_01.jpg dirt_02.jpg dirt_03.jpg dirt_04.jpg dirt_05.jpg dirt_06.jpg dirt_07.jpg dirt_08.jpg dirt_09.jpg dirt_10.jpg

  2. #2 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    nu cred ca versiunea finala va arata asa

  3. #3 SP
    Junior Member cornel's Avatar
    de ce sa nu arate asa? Codemasters a facut si grid care e superb

  4. #4 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Bineinteles ca nu va arata asa in versiunea finala. E doar parerea mea sau la Forta 3 ultimile screenshots au incept sa arata mai normal si nu mai sunt "rupte din filme" cum erau in primele teste.

  5. #5 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    cornel Fuel arata incredibil in poze inainte de lansare iar cand a aparut varianta finala arata altfel si jocul e facut tot de Codemasters

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sper ca sunt suficiente pentru Laurentiu:
    DiRT 2 Video Game, E3 09: 360 Trailer HD | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com
    DiRT 2 Video Game, Adrenaline Trailer HD | Game Trailers & Videos | GameTrailers.com
    Quote Originally Posted by ResidentEvil View Post
    cornel Fuel arata incredibil in poze inainte de lansare iar cand a aparut varianta finala arata altfel si jocul e facut tot de Codemasters
    Fara suparare, dar mie nu mi-a placut niciodata cum arata Fuel... doar ideea de sandbox si imaginile din artworks il faceau mai deosebit...

  7. #7 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    MonkY nu m-am facut inteles insemna. Nu am zis niciodata ca din trailer nu arata foarte spectaculos. Sau ca Codemasters (care a facut GRID - cel mai tare joc cu masini pentru mine pana acum) nu fac jocuri senzationale. Am zis doar ca atunci cand iese pe piata jocul nu arata asa incredibil ca in primele seturi de poze. Am facut referire la Forta 3 pentru in primele poze masinile aratau mai bine ca in realitate daca va ma aduceti aminte (era greu sa zici care e din joc si care e pozata). Iar in ultimul set de poze, jocul arata cum va arata in varianta finala... se vede ca este un joc.

  8. #8 SP
    Banned ResidentEvil's Avatar
    nici un joc nu o sa arate ca in trailer

  9. #9 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Laurentiu: In cazul lui DiRT2, intri frumos pe PS3, iei frumusel ultimul Qore si o sa o vezi pe Veronica Belmont cum merge la sediul Codemasters, unde se joaca pe un simulator (un scaun cu vibratii, force feedback si toate cele) ultimul build pentru PS3. Si arata exact ca in trailer (daca nu ma insel, bucata aceea chiar e inclusa in 2 dintre trailere)... Acum, daca si ei mint, si trailerele cu filmari ingame mint... atunci astepti sa iasa jocul. Nu-ti place, nu-l cumperi.

    ResidentEvil: au fost cazuri in care au aratat mai bine decat in trailere... Mai sunt si acele cazuri cu prerandari, dar nu cred ca va compara cineva vreodata 30 secunde prerandate in 2-3 luni pe nu stiu cate zeci de statii grafice cu ceea ce poate o "amarata" de placa video... Uite un bun exemplu... Killzone 2, care a facut furori cu filmuletul (despre care se spunea ca e ingame). In final jocul arata mai bine decat in filmuletul de prezentare... si e totul din engine. Deci se poate.

  10. #10 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Asta ticule joc cu masini...
    Fuel nu e facut de Codemaster, ci de Asobo Studio (francezi). Daca era facut de Codemaster alfel vorbeam.
    Si eu consider GRID-ul cel mai bun joc cu masini pe PS3, urmat indeaproape de Motorstorm.

  11. #11 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    orice ati zice, el nu va arata ca in screen-shot-urile de mai sus. e imposibil. l-am vz in filmulete. nu arata asa. uitati-va la poze cu atentie. sunt super lucrate pe calculator. se vede chiar in filmuletete puse de MonkY. este o diferenta de la cer la pamana intre poze si in-game. da, e tot cu masini, da, e dirt 2, dar NU, nu va arata asa. nu ar avea pe ce sa ruleze bine. cel mai probabil, la cum arata in filmuletele alea, vor adauga 3 tone de blur si o focusare mai de doamne-ajuta, ca sa-ti ia ochii de la traseu si de la restul detaliilor prost lucrate si asta e jocu.

  12. #12 SP
    Senior Member Enthroll's Avatar
    arata bine si nu mi se pare atat de ireal, vorba lui MonkY, remember Killzone 2 unde the final build arata mult mai bine decat trailer-ul CGI. well done Codemasters!

  13. #13 SP
    Senior Member Christien's Avatar
    A 5a poza seamana foarte putin cu NFS Most Wanted.

  14. #14 SP
    Member dexx's Avatar
    Decat sa ma complic sa spun multe cuvinte nefolositoare si sa scriu un adevarat roman , nu pot sa spun decat ca il astept sa iasa pe piata , si ca are adrenalina foarte atractiva .

  15. #15 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca de data aceasta developerii au tras mai tare sa iasa ceva super... in memoria lui Colin. Oricum ar fi, e pe lista mea de must have. S-ar putea sa fie ultimul joc ce va detine numele sau.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Imagini din sporturi By MonkY in forum Foto & Video
    Replies: 5 Last Post: 06-08-2012, 19:40
  2. Noi imagini din Battlefield 3 By MonkY in forum Console News
    Replies: 13 Last Post: 14-10-2011, 23:53
  3. Imagini noi din RAGE By Mika in forum Console News
    Replies: 19 Last Post: 08-08-2009, 14:11
  4. A closer look: noile bikes din Burnout By MonkY in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 24-08-2008, 16:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts