Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 6 of 6

Thread: Data lansare pentru Demon's Soul US plus bonus

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Data lansare pentru Demon's Soul US plus bonus

    Demon's Soul, RPG-ul exclusiv PS3 al celor de la From Software, lansat in Japan pe 5 Februarie 2009, primeste in sfarsit o data de lansare oficiala si pentru US. Desi initial se zvonea ca va fi lansat in 2010, vestile suna mai bine, data oficiala fiind 6 Octombrie pentru US. Vestea si mai buna este ca acum vor fi disponibile 2 versiuni. Una retail la 59.99 USD si una deluxe la 69.99 USD. Versiunea deluxe vine cu bonusuri precum un strategy guide de mai mult de 150 de pagini si "collectible outer slipcase". Cei care vor face pre-order (acestea incep pe 8 Iulie 2009) la oricare dintre versiuni, vor primi si un art book ce contine design si concept sketches. Pentru Europa, nici-o veste...
    Attached Images Attached Images demons_soul.jpg case.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Am auzit ca e super joc (desi foarte greu), abia astept sa-mi iau si PS3.

    Am, insa, o intrebare (fara nici o intentie de flame). De ce l-au lansat in Japonia acum vreo luna si ceva si abia in octombrie pentru US? Si de ce nici o veste pentru Europa? Nu prea vor sa-l vanda, sau cum? Inca o data, intrebarea nu se vrea un inceput de flame, dar nu inteleg strategia asta.

  3. #3 SP
    Member televizor's Avatar
    Pai le ia mult localizarea, cu toate ca versiunea in japoneza avea text si in Engleza. Probabil sunt si alte considerente pe care le iau in calcul. La unele jocuri ia chiar mai mult (vezi Final Fantasy) cand existau diferente de 2 ani intre lansarea in Japonia (de obicei prima) si cea in Europa (tot timpul ultima). Mi se pare normal ca daca lucrezi X ani la un joc, sa poti sa ai o lansare simultana dar devii devin cam lenesi...

  4. #4 SP
    Senior Member SublimingSun's Avatar
    Aaa, asa e, am uitat, jocul e in japoneza .

    Multumesc pentru raspuns!

  5. #5 SP
    Senior Member Rasko's Avatar
    Recomand tuturor sa isi cumpere varianta cu strategy guide inclus. Prietenii stiu de ce!

  6. #6 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by SublimingSun View Post
    Am, insa, o intrebare (fara nici o intentie de flame). De ce l-au lansat in Japonia acum vreo luna si ceva si abia in octombrie pentru US? Si de ce nici o veste pentru Europa?
    Nu l-au lansat acum o luna in Japan, ci acum vre-o 5-6... pana la US aproape ca se face anul. Cat despre Europe, e beleaua cu nemtii, italienii si spaniolii care fara suparare, dar ar fi trebuit sa mearga mai des pe la scoala sa invete mai multa engleza... Ei nu si nu, vor localizare in limba natala. Ganditi-va ca daca astora le ia vre-un an sa-l faca full english, cat le mai ia sa-l faca si in germana & co ? Nu mai vorbim ca daca cumva apare vre-o svastica prin joc trebuie refacut totul... sau se trezeste cine stie ce parlamentar UE ca a visat urat de la o reclama pt. Demon's Soul... O sa ajungem sa vedem jocuri la 2-3 ani dupa restul lumiii (cam cum avem si acum oficial Live si PSN)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Soul Sacrifice primeste data de lansare By Dant3 in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 29-01-2013, 22:12
  2. Dead or Alive 5 Plus primeste data de lansare By Tudoran in forum Console News
    Replies: 4 Last Post: 19-01-2013, 00:41
  3. Data de lansare pentru Yakuza 4 in US/UK By naz in forum Console News
    Replies: 0 Last Post: 03-09-2010, 19:55
  4. Data de lansare pentru Skate 3 By erik95 in forum Console News
    Replies: 1 Last Post: 17-03-2010, 21:45
  5. Replies: 5 Last Post: 09-04-2009, 15:46

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts