Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast
Results 1 to 20 of 48

Thread: Microsoft Press Conference - E3 2017

  1. #1 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar

    Microsoft Press Conference - E3 2017

    In aceasta seara a avut loc a doua conferinta de la E3 2017 sustinuta de Microsft. Din pacate inceputul nu a fost chiar cel mai bun, aberand aceleasi date de acum saptamani despre noua consola Xbox One X care au fost si in prezentarea Digital Foundry dar ne-au surpins prin anuntarea unui pret mai mult decat decent - 499$. Prezentarea per total a fost foarte frumoasa si curata, fara exagerat de multa vorbarie. Pe langa asta am obtinut si cateva date de lansarea a unor jocuri anuntate aproape de la inceputul generatiei.

    Xbox One X - E3 2017 - 4K World Premiere Trailer (de fapt al doilea):


    Forza Motorsport 7 [Xbox & PC]


    PlayerUnknown's Battlegrounds [Multiplatform]


    Deep Rock Galactic [Multiplatform]


    State of Decay 2 [Xbox & PC]


    The Darwin Project [Multiplatform]


    Minecraft - Graphics pack [Multiplatform]


    Black Desert [Multiplatform]


    The Last Night [Multiplatform]


    The Artful Escape [Multiplatform]


    Sea of Thieves [Xbox & PC]


    Tacoma [Multiplatform]


    Super Lucky's Tale [Xbox & PC]


    Cuphead [Xbox & PC]


    Crackdown 3 [Xbox & PC]


    ID@Xbox Games Montage


    Ashen [Multiplatform]


    Ori and the Will of the Wisps [Xbox & PC]


    Metro Exodus [Multiplatform]


    Assassin's Creed Origins [Multiplatform]



    Dragon Ball FighterZ [Multiplatform]


    Code Vein [Multiplatform]


    Life Is Strange: Before the Storm [Multiplatform]


    Middle-Earth: Shadow of War Orc Warlord Gameplay Presentation [Multiplatform]


    ANTHEM [Multiplatform]


    Cam asta a fost toata prezentarea, per total le ofer nota 6-7.
    • + Xbox One X performance + price
    • - lipsa aproape totala a exclusivitatilor AAA
    Attached Images Attached Images microsoft-e3-2017.jpg

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Imi place consola, imi place pretul... numele insa mi se pare complet neinspirat. Aproape nimeni in ziua de azi, cu niste cunostinte minime legate de search engines, database search, PR and so on... nu isi alege un cuvant format dintr-o singura litera. E crima! Nu mai vorbim ca X.O.X. in limbaj "urban" ar veni Kiss Hug Kiss... In fine, daca atat poate armata de oameni din spatele marketing-ului, nu mai zic nimic!

    La partea de jocuri, ma asteptam ca Microsoft sa arate mai mult din ce poate consola, daca tot e asa performanta... a preferat sa o scalde in joculete "artistice" si funny (sincer, Minecraft in 4K imi doream. Maxim!). Noroc ca au salvat conferinta 2-3 titluri, altfel nu m-ar fi convins sa cumpar consola nici la 299$.

    Cat despre exclusive Xbox, Microsoft a spus-o clar de anul trecut... nici nu mai are rost sa o repetam la infinit: ei nu se mai bat pentru exclusivitati ale consolei, pt. ca nu mai merita (nici financiar si nici strategic). Microsoft detine si Windows, e clar ca nu vor sa se impuste singuri in picior, taindu-si accesul la propria platforma. Asa, isi ajuta si Windows-ul, vin si pe Xbox cu 2-3 exclusive sa le mai aline ranile celor mai "hardcore" fans, arunca un BluRay player 4K, TV functions, cea mai buna performanta pe o consola, cel mai bun backward compatibility, cea mai buna platforma multiplayer, mai arunca 2-3 servicii (gen Xbox Games Pass), baga un pret de dumping (in continuare nu inteleg cum au reusit la pretul asta)... si asta este.

    Concluzia mea: IT WILL SELL! Si se va vinde bine (daca nu apar probleme cum au mai avut in trecut)! Mark my words!

  3. #3 SP
    Vires Intus eagle-eye's Avatar
    Frumos, au tras cu jocuri la foc automat, nu s-au aberat, pacingul a fost ideal. Păcat de lipsa exclusivelor relevante, par să se fi axat pe "avem doar third-party, dar de ce le-ati juca pe alta platformă decât XOX?"

    Sent from my HTC One M8s using Tapatalk

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, au avut jocuri dupa jocuri, dar cred ca le pot numara pe degetele de la o mana, pe alea care chiar merita. Si asta din 40+ de jocuri.

    Ce m-a uimit, in schimb, a fost faptul ca la 90% din ele ziceau ca vor merge in 4K (desi n-au zis daca nativ sau la fel ca la PS4 Pro cu upscaling de la 2K).

  5. #5 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Nativ credema

  6. #6 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Mi-a placut conferinta si consola, din cate am citit e mai mica ca Xbox One S, cea ce mi se pare incredibil avand in vedere ce putere de procesare are, sa nu uitam ca One S e destul de compacta.

  7. #7 SP
    Senior Member Zero's Avatar
    @razvanrazy, te a convins ?

    Mi a placut consola, noul Metro si Anthem, in rest a fost foarte plictisitor. Asteptam sa vina cu ceva exclusive pt a tine piept lui Sony, doar asa consola cheala...merita, daca nu ai consola, avand in vedere ca jocurile vor rula mai bine pe ea decat pe PRO.

    Dar sa faci schimbarea, nu stiu daca merita sa renunti la exclusivele Sony pt o rezolutie mai buna. Sau cumperi si un XOX pt a l pune langa PS4 si esti fericit

  8. #8 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Ce te face sa crezi ca toata lumea are doar un sistem? Eu am patru: PC, PS4 Pro, One S si Wii U. Ma bate gandul sa imi iau si un One X.
    Daca imi iau One X-ul o sa pun si mai mult in valoare TV-ul(LG 49UH8507). Cu noua consola Microsoft a demonstrat ca pot sa fie cei mai buni.

  9. #9 SP
    Senior Member poiuyt's Avatar
    buna treaba OEE !

    Nu m-a dat mai nimic pe spate din toata conferinta in ceea ce priveste Xbox , singurul plus ar fi pretul , in rest o sa avem un 2018 mega plin de jocuri , au adaugat si Metro !

    Anthem este un altfel de Destiny ?!

  10. #10 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Singurul plus pretul? One X e in alta liga fata de PS4 Pro, fie ca vorbim de inovatie, putere de procesare, sunet(Dolby Atmos), backwards compatibility,Xbox Play Anywhere, marime, aspect, online services. Sony are niste exclusivitati pe care le joci si apoi pauza.

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu vreau sa par rautacios... dar cam asta facem pe console in general. Ne jucam, dupa care luam pauza!

    P.S. Stii ca dupa ce joci exclusivitatile, poti sa joci chiar si multiplatform games pe PS4 Pro, da?

  12. #12 SP
    Member Papillon_'s Avatar
    Multiplatform joc mai mult pe PC decat pe console, ma intereseaza partea de exclusivitati, filme, streaming pentru ca vreau sa pun TV-ul in valoare si sunt atat gamer cat si cinefil. In momentul de fata Xbox One e o consola completa fata de PS4.

  13. #13 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Sa faceti chestia cu trailerele si platformele pe care se lanseaza jocul si la confertinta lui Sony pls

  14. #14 SP
    Member MAGNUS2's Avatar
    Quote Originally Posted by Papillon_ View Post
    Multiplatform joc mai mult pe PC decat pe console, ma intereseaza partea de exclusivitati, filme, streaming pentru ca vreau sa pun TV-ul in valoare si sunt atat gamer cat si cinefil. In momentul de fata Xbox One e o consola completa fata de PS4.
    cat nonsens.... te intereseaza exclusivele? si ce? nu ai destule pe ps4? Sony are cele mai multe si cele mai bune exclusive, doar la inceputul anului asta: Horizon, Gravity Rush 2, Persona 5, Nioh, MLB, Wipeout, Crash si inca cateva

    vrei streaming? pai si ce? nu ai pe ps4 pro? daca nu stiai, ps4 pro are toate serviciile de streaming IN 4K

    o consola este pentru jocuri, iar PS4 are mai multe jocuri oricum te-ai uita, are mai multe jocuri de la 1st parties 2nd parties si chiar si 3rd parties

    PS4 e cu mult mai completa ca consola, am mentionat si ca ShareFactory distruge Xbox Upload Studio? sau ca PS4 face stream pe youtube? ceea ce xbox one nu face? sau ai uitat de SharePlay? under poti inpartii orice joc cu un prieten? mentionam si PSVR? ce vr are xbox one? nimic, trebuie sa iei xbox one x, si chiar si acolo nu e clar

    fiecare consola are avantaje si dezavantaje, totusi generatia asta, e clar ca ps4 a batut xbox pe toate fronturile, daca nu poti sa-ti dai seama de asta din faptul ca ps4 a vandut 60 de milioane iar xbox one 30 de milioane... nu stiu ce sa-ti zic, poate esti tu mai destept ca aia 60 de milioane care au luat ps4 si nu xbox sau si ps4 in loc de doar xbox

  15. #15 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    OMG, s-a inceput cu fanboyismele. Guys, luati o pauza! Rog un moderator sa urmareasca thread-ul si sa inceapa cu sanctiunile, ca m-am saturat sa filtrez informatiile de genu asta, cand vreau doar sa citesc ceva despre subiectele care ma intereseaza.

    PS4 e mai bun ca Xbox la exclusive. Xbox e mai bun ca PS4 la OS/party, samd. Who cares ? Un gamer adevarat (care-si si permite, normal) le are pe ambele si joaca ce e mai bun din fiecare, pe sistemul care-i place mai mult.

    Conferinta a fost mega boring. Jocurile aratate, 90% sunt mizerii ordinare de nici gratis nu le-as juca. Dar restu de 10% sunt jocuri pentru care mi-as lua un Xbox daca nu as avea.

    Si da, consola pare foarte misto si o voi lua cu siguranta. Nu stiu daca prima revizie, ca astea au avut mereu probleme, dar prin Decembrie sper sa o iau.

  16. #16 SP
    Member kkkotto07's Avatar
    s-a anuntat data de lansare pt XoneX?
    edit: am vazut acum, 7 noiembrie

  17. #17 SP
    Member chris diaz's Avatar
    Uite ca pana la urma, atat Sony cat si Microsoft ne imping definitiv spre 4k. Pe mine ma intereseaza sa pot juca in conditii optime, nu doar exclusive, cat si multi-platform. Sa scapam odata de cosmarul jocurilor ce ruleaza sub 30 fps, in 900p.
    Specificatiile Xbox One X sunt fantastice, am toata increderea ca vor veni si jocuri, aduceti-va aminte la prima lansare PS4 din 2013, cate jocuri erau disponibile? Daca nu ma insel doar Killzone : Shadow Fall, iar ceva mai tarziu a aparut si Assassin Creed Black Flag, care evident, nu era exclusivitate.

  18. #18 SP
    Member Smara's Avatar
    Da, si eu o sa o iau. Pare cadoul perfect de Craciun...
    In legatura cu cei pro ,,x,, si contra ,,y,, am o sugestie : Sa deschida un moderator un thread - MS VS SONY - S-ar pastra curate celelalte discutii si de ce nu poate iese ceva constructiv : anumite persoane isi pot face viitoarele achizitii bazandu-se pe cele citite acolo.

  19. #19 SP
    Member AndreiRobert6's Avatar
    Se poate sa facem un poll cu cine ce consola isi cumpara pls

  20. #20 SP
    495
    Member 495's Avatar
    as lua-o doar pt blu-ray uhd, cum am facut si cu one s, pe urma sa descopar ca merg si jocuri pe ea.

    ce imi place e ca actuala colectie de jocuri si multe altele pe care le vreau pe xbox, vor arata mai bine si se vor incarca mai repede. bila alba mare!

    pretul este mare totusi. e o consola. nu are exclusivitati doar pt ea... sa fi aratat un halo 6 in 4k/60 exclusiv pt one x si mai ziceam. cand am optiunea sa cumpar jocurile mai ieftin pe pc, gratis online multiplayer, si sa arate si mai bine (gtx 1080) greu aleg sa le iau pe consola. my2c

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 3 1 2 3 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 0 Last Post: 10-06-2017, 23:52
  2. Replies: 0 Last Post: 10-06-2017, 23:51
  3. Replies: 0 Last Post: 10-06-2017, 23:46
  4. Replies: 0 Last Post: 10-06-2017, 23:45
  5. Replies: 0 Last Post: 10-06-2017, 23:45

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts